Realme C55 akıllı telefonun iPhone benzeri ‘dinamik adası’ var

Bu sadece an meselesiydi: Realme’nin en yeni akıllı telefonu Mini Capsule adlı bir özellikle geliyor ve bu, iPhone 14 Pro’nun Dynamic Island’ı için tam bir zil sesi. Telefon (üzerinden Sınır(Yeni bir sekmede açılır) Ve GSM Arenası(Yeni bir sekmede açılır)) adı Realme C55 ve 6,72 inç LCD ekran, Mediatek Helio G88 yonga seti, 6/8 GB RAM, […]

Realme C55 akıllı telefonun iPhone benzeri ‘dinamik adası’ var

Bu sadece an meselesiydi: Realme’nin en yeni akıllı telefonu Mini Capsule adlı bir özellikle geliyor ve bu, iPhone 14 Pro’nun Dynamic Island’ı için tam bir zil sesi.

Telefon (üzerinden Sınır(Yeni bir sekmede açılır) Ve GSM Arenası(Yeni bir sekmede açılır)) adı Realme C55 ve 6,72 inç LCD ekran, Mediatek Helio G88 yonga seti, 6/8 GB RAM, 128/256 GB depolama, çift, 64/2-megapiksel ana kamera, sekiz megapiksel selfie atıcı ve 5.000 mAh pil. Endonezya’da lanse edildi ve Realme Avrupa şefi Francis Wong’a göre “yakında” Avrupa’ya geliyor.

Bununla birlikte, Realme C55’in en dikkate değer özelliği, iPhone’un Dynamic Island’ını kopyalayan, yaygın olarak bulunan ilk akıllı telefon olan Mini Capsule’dür. Bu olmadan, Realme C55 tipik, merkezi olarak konumlandırılmış delikli bir özçekim kamerasına sahiptir; Mini Kapsül genişlediğinde şarj gücü ve durumu, veri kullanımı ve adım sayısı gibi bilgileri görüntüleyebilir.

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın Dinamik Adası, iOS 16.1’de bazı harika yeni hareketlere sahip

Herhangi bir Android’de Dinamik Ada benzeri bir özelliğe sahip olabilirsiniz; selfie kamera kesitini gizleyen ve onu ek işlevlerle genişleten uygulamalar gördük. Ancak Realme C55, bir trendin başlangıcı olabilecek yerleşik bir özellikle birlikte gelir.

Realme’nin Oppo ve Vivo ile bir ana şirket olan BBK Electronics’i paylaştığını da belirtmekte fayda var, bu nedenle benzer bir özellik yakında bu markalardan birinin telefonlarına gelebilir. Çin’in Huawei’si de söylenti(Yeni bir sekmede açılır) Nova 11 serisi akıllı telefonlarında Dynamic Island benzeri bir özelliği kullanıma sunuyor.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

iPhone 14 Pro’da Yeni Dinamik Ada’yı Nasıl Kullanırım?


Realme C55, Endonezya’da yaklaşık 162 $ olan 2.499.000 Rupiah’a mal oluyor. Avrupa’da fiyatlandırma hakkında henüz bir kelime yok.

Teknory