Reddit’te Spoiler Nasıl Yapılır?

Reddit’in gönderiler için otomatik olarak etkinleştirilen bir spoiler etiketi vardır, bu nedenle yorumları okurken kimse yanlışlıkla bozulmaz. nasıl yapılır?”/> Bu makale size Reddit’te spoiler vermenin farklı yöntemlerini gösterecek. Reddit’te Spoiler Metnini Gizleme Bir “spoiler”, sürprizi bozan veya şaşırtıcı bir şeyin zevkini ortadan kaldıran bir şeydir. Başka bir deyişle, henüz genel bilgi olarak halka açıklanmamış bir […]

Reddit’te Spoiler Nasıl Yapılır?

Reddit’in gönderiler için otomatik olarak etkinleştirilen bir spoiler etiketi vardır, bu nedenle yorumları okurken kimse yanlışlıkla bozulmaz.

nasıl yapılır?”/>

Bu makale size Reddit’te spoiler vermenin farklı yöntemlerini gösterecek.

Reddit’te Spoiler Metnini Gizleme

Bir “spoiler”, sürprizi bozan veya şaşırtıcı bir şeyin zevkini ortadan kaldıran bir şeydir. Başka bir deyişle, henüz genel bilgi olarak halka açıklanmamış bir şey hakkında bilgi. Bu, bir filmin sonundan “The Bachelor” u kimin kazandığına kadar her şey olabilir.

Reddit tartışmalı olarak spoilerların evidir. Bu web sitesindeki kullanıcı odaklı topluluk, izleyici sürprizlerini önlemek için yayınlanmadan önce film, TV şovu ve albüm incelemelerini sızdırıyor. 3 milyondan fazla alt dizin (alt kültür) ile, yayın öncesi materyale erişimi olan hayran siteleri veya blog yazarları için, neyin geldiğini öğrenmek isteyen hayranlara ayrıntıları açıklamak kolaydır. Spoiler’lar ayrıca yeni hayranların ilgisini çekmenin harika bir yolu olabilir.

Bununla birlikte, herkes spoiler sevmez. Bazıları kendileri için bir şey görene kadar beklemeyi ve herhangi bir dış etki veya bilgi araya girmeden kendi fikirlerini oluşturmayı tercih eder. Bu nedenle, yazılı olmayan bir kural, spoiler gönderen herkesin spoiler etiketlerini kullanmasını gerektirir.

Spoiler etiketleri, diğer kullanıcıların gönderiyi görmek isteyip istemediklerine karar verebilmeleri için bir gönderiyi spoiler içeriyor olarak işaretlemenin bir yoludur. Etiketler normalde filmler, TV şovları ve kitaplar için kullanılır, ancak olay örgüsünü açıklamanın deneyimi bozacağı her şey için kullanılabilir.

PC’de Reddit’te Spoiler Etiketini kullanın

Bir PC kullanırken Reddit’te bir spoiler yapmak istiyorsanız, bunu yapmanın birden fazla yolu olduğunu öğrenmekten memnuniyet duyacaksınız.

Gömülü Spoiler Düğmesini Kullanma

Reddit, kullanıcıların belirli metin bölümlerini spoiler olarak işaretlemelerine olanak tanıyan kullanışlı bir Spoiler düğmesi sunar. Bu, bir film veya TV şovundaki önemli olay örgüsünü bozmaktan veya zor bir sorunun cevabını gizlemekten kaçınmak için yararlı olabilir.

Spoiler butonunu kullanmak için:

  1. Yorum yapmak istediğiniz Reddit gönderisine gidin ve yorumunuzu yazın.
  2. Spoiler olarak işaretlemek istediğiniz metnin bir bölümünü vurgulamak için imleci kullanın. Her şeyi gizlemek istiyorsanız, yorumunuzda her şeyi vurgulamalısınız.
  3. Metin düzenleme panosunda bulunan Spoiler düğmesini tıklayın. Düğme bir ünlem işareti şeklindedir.

Seçilen metin daha sonra bir ön izleme mesajının arkasına gizlenecek ve diğer kullanıcıların mesajı görüntülemek için tıklaması gerekecek. Bu, yalnızca spoiler görmekle ilgilenenlerin onları açığa çıkarmasını sağlarken, diğerleri bunlardan tamamen kaçınabilir.

İşaretleme Modunu Kullanma

Reddit, büyük ölçüde kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe dayanan bir sitedir. Bu nedenle, kullanıcıların gönderilerini net ve okunması kolay bir şekilde biçimlendirebilmeleri gerekir. Yaygın bir biçimlendirme aracı, temel metin biçimlendirmesine izin veren işaretlemedir.

Markdown, metni iki dizi sözdizimi parantezi içine alarak spoiler metnini işaretlemek için kullanılabilir. Örneğin, bir kullanıcı bir kitabın sonunu bozmak isterse, şunu yazabilir: “>!Metnin ilgili bölümünün önüne ” ve ardından “!<” işareti konur. Reddit'te görüntülendiğinde, metnin bu bölümü, kullanıcı tıklayana kadar gizlenecek ve kazara spoiler verilmesi önlenecektir.

Kesin adımlar şunlardır:

  1. Reddit’te oturum açın ve yorum penceresinin sağ alt köşesindeki Markdown modu düğmesine tıklayın.
  2. Yorumunuzu yazın.
  3. “>!” yazın gizlemek istediğiniz bölümün başında ve sonunda “!<”
  4. Yayınlamak için “Yorum” düğmesine tıklayın.

Android Uygulamasında Reddit’te Spoiler Etiketini Kullanma

Android’de Reddit uygulamasını kullanıyorsanız ve yorumlarınızda spoiler metni kullanmak istiyorsanız, Markdown Mode yöntemini kullanmanız gerekir. Bunu yapmak için >! ve !< metnin etrafında.

Örneğin, bir kitabın sonunu bozmak istiyorsanız, >!Başkahramanın öldüğüne inanamıyorum!< yazarsınız.

Yorumunuzu gönderdikten sonra, kullanıcı üzerine tıklayana kadar metin gizlenecektir. Bu, diğer kullanıcılar için sürprizi bozmamak için harika bir yoldur.

iPhone Uygulamasında Reddit’te Spoiler Etiketini Kullanma

Reddit’in iPhone uygulaması, hareket halindeyken konuşmalara katılmayı kolaylaştırıyor, ancak yorumunuzun bir bölümünü gizlemek istediğiniz zamanlar olabilir.

Belki de tavsiye isteyen bir kullanıcıya yanıt veriyorsunuz. Ama çok fazla şey açığa vurarak sürprizi mahvetmek istemezsin. Ya da belki bir kitaptan veya filmden bahsediyorsunuz ve olay örgüsünü başkaları için bozmak istemiyorsunuz. Her iki durumda da Reddit uygulamasında, spoiler metnini işaretlemenize izin veren yerleşik bir araç bulunur.

Bunu yapmak için >! ve !< yorumunuzdaki metnin etrafında. Başka bir kullanıcı gizli metni görüntülemek için dokunduğunda, spoiler görmek üzere olabileceğini bildiren bir uyarı mesajıyla karşılaşacak. Bu, onlara potansiyel olarak spoiler niteliğindeki herhangi bir bilgiyi okumadan önce geri adım atma fırsatı verir.

Heyecanı Öldürmeyin

Spoiler etiketleri, arkadaşlarınızla o sohbeti yapmaya devam ederken diğerlerinin deneyimini mahvetmekten kaçınmanın harika bir yolu olabilir. Reddit’te nasıl spoiler oluşturacağınızdan emin değilseniz, rehberimiz size bunun nasıl yapıldığını gösterecek.

Reddit’te hiç spoiler etiketleri kullandın mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory