Reklam engelleyici kullanıyorsanız YouTube daha yavaş olacaktır

YouTube, reklam engelleyicilere karşı mücadelesini şu şekilde ilerletiyor: yükleme sürelerini yavaşlatmaPCMag’deki arkadaşlarımız rapor ediyor. Bu, geçen sonbaharda başlayan baskının devamı. Ekim ayında YouTube, “YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez” istemiyle ve reklamlara izin verme veya YouTube Premium’a abone olma seçenekleriyle (aylık 13,99 ABD doları) kullanıcıları reklam engelleyici kullanımları konusunda uyardı. AYRICA BAKINIZ: Stresinizi takip etmek düşündüğünüzden […]

Reklam engelleyici kullanıyorsanız YouTube daha yavaş olacaktır

YouTube, reklam engelleyicilere karşı mücadelesini şu şekilde ilerletiyor: yükleme sürelerini yavaşlatmaPCMag’deki arkadaşlarımız rapor ediyor.

Bu, geçen sonbaharda başlayan baskının devamı. Ekim ayında YouTube, “YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez” istemiyle ve reklamlara izin verme veya YouTube Premium’a abone olma seçenekleriyle (aylık 13,99 ABD doları) kullanıcıları reklam engelleyici kullanımları konusunda uyardı.

AYRICA BAKINIZ:

Stresinizi takip etmek düşündüğünüzden daha stresli olabilir

Bu hamle, YouTube’un kurallarına alternatif bulmak için çabalayan kullanıcıları üzdü. Ancak Mashable’dan Alex Perry’nin o dönemde belirttiği gibi, “Bununla ilgili sorun, YouTube’un zamanla çalışan alternatifleri neredeyse kesin olarak ortadan kaldırmasıdır, dolayısıyla burada kullanıcı tarafında bir dereceye kadar uyarlanabilirlik gerekebilir.”

Görünüşe göre Perry haklı çünkü artık 9to5Google ve diğerleri bunu bildiriyor YouTube gecikiyor reklam engelleyici kullananlar için. 9to5Google, bunun çoğunlukla YouTube’un koduna yazılan ve videolarda ara belleğe alma süresini artıran yapay bir zaman aşımından kaynaklandığını gözlemledi. YouTube’un sahibi Google buna şöyle diyor: “yetersiz görüntüleme.”

Şimdilik tek çözüm reklam engelleyiciyi devre dışı bırakmak veya YouTube Premium’a abone olmak gibi görünüyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow