Resident Evil 4 Yaklaşık 5,5 Milyon, Street Fighter 6 Neredeyse 2,5 Milyon Sattı

Bu haftanın başlarında Microsoft, Starfield’ın lansmanının, 2024 Mali Yılı 1. Çeyrek finansallarında genel Xbox içeriği ve hizmetleri gelirinde %13 artışa yol açtığını açıkladı. Şimdi, Capcom en son finansal raporlarını yayınladı – Eylül ayında sona eren altı aylık dönem – ve burada, Resident Evil 4’ün yeniden yapımı ve Street Fighter 6’nın mükemmel lansmanları sayesinde hem gelirin […]

Resident Evil 4 Yaklaşık 5,5 Milyon, Street Fighter 6 Neredeyse 2,5 Milyon Sattı

Bu haftanın başlarında Microsoft, Starfield’ın lansmanının, 2024 Mali Yılı 1. Çeyrek finansallarında genel Xbox içeriği ve hizmetleri gelirinde %13 artışa yol açtığını açıkladı. Şimdi, Capcom en son finansal raporlarını yayınladı – Eylül ayında sona eren altı aylık dönem – ve burada, Resident Evil 4’ün yeniden yapımı ve Street Fighter 6’nın mükemmel lansmanları sayesinde hem gelirin hem de kârın arttığını ortaya koyuyor.

Toplam oyun satışları geçen yıl bu dönemdeki 21,3 milyondan 22,6 milyon adede yükseldi; bunun sonucunda net satışlar %53 artışla 49,067 milyon Yen’den 74,934 milyon Yen’e çıktı. Faaliyet geliri de %55 arttı. Bunun nedeni olarak Capcom, Mart ayında çıkardığı Resident Evil 4 remake’inin, Haziran ayında PlayStation, Xbox ve PC’ye çıkan Street Fighter 6’nın ve Monster Hunter serisinin piyasaya sürülmesine işaret ediyor.

Resident Evil 4 5,45 milyon adet, Street Fighter 6 ise 2,47 milyon adet sattı. Monster Hunter Rise, Sunbreak genişletmesiyle birlikte 6,5 milyon adedi aştı. Capcom ayrıca Resident Evil 2’nin yeniden yapımının 13 milyondan fazla sattığını, Resident Evil 3’ün yeniden yapımının ise 8 milyon adet sattığını açıkladı. Yakın zamanda piyasaya sürülen ve Pokemon Go’nun bir Monster Hunter versiyonu olan Monster Hunter Now, geçen hafta itibarıyla oyuncular tarafından 10 milyondan fazla indirildi.

Capcom, tüm Resident Evil serisinin 150 milyondan fazla sattığını, Monster Hunter’ın ise 95 milyonu geçtiğini söylüyor. Street Fighter serisi 52 milyona ulaştı. İşte diğer dizilerden öne çıkanlar:

  • Büyük adam: 41 milyon adet satıldı
  • Şeytanlar da ağlar: 30 milyon adet satıldı
  • Ejderhanın Dogması: 7,9 milyon

Daha fazlası için okuyun oyun Bilgilendiricisi Resident Evil 4’ü inceleyin ve ardından okuyun oyun Bilgilendiricisi Street Fighter 6 incelemesi.


Resident Evil 4 veya Street Fighter 6’yı oynadınız mı? Aşağıdaki yorumlarda onlar hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Teknory