Rusya’nın ‘Uçan Kremlin’i Kıyamet Günü Senaryosundan Kurtulmak İçin İnşa Edildi

Ilyushin, küresel havacılıkta büyük bir isimdir. Merakla, şirketin yolcu uçaklarından biri eninde sonunda potansiyel olarak dünyanın gördüğü en önemli askeri uçaklardan biri olan Ilyushin Il-80’e uyarlanacaktı. Il-86, Sovyetler Birliği’nin cephaneliğine daha büyük kapasiteli bir uçak ekleme arzusunun sonucuydu. 1969’da üretim başladı ve saygıdeğer Boeing 747 için bir rakip haline geldi, ayrıca dört motoru ve kabaca […]

Rusya’nın ‘Uçan Kremlin’i Kıyamet Günü Senaryosundan Kurtulmak İçin İnşa Edildi

Ilyushin, küresel havacılıkta büyük bir isimdir. Merakla, şirketin yolcu uçaklarından biri eninde sonunda potansiyel olarak dünyanın gördüğü en önemli askeri uçaklardan biri olan Ilyushin Il-80’e uyarlanacaktı.

Il-86, Sovyetler Birliği’nin cephaneliğine daha büyük kapasiteli bir uçak ekleme arzusunun sonucuydu. 1969’da üretim başladı ve saygıdeğer Boeing 747 için bir rakip haline geldi, ayrıca dört motoru ve kabaca 350’ye kadar yeri vardı. basit uçuş. 1990’lı yıllarda üretimi sona erene kadar 100’den fazla hizmet veren uçakların günümüzde kullanımda kalanları çok farklı bir işleve sahip.

1985’te Il-80, görünüşte dünya semalarında ilk kez göründü. İlginç Mühendislik. Bir tür mobil komuta merkezine dönüştürülmüş bir Il-86 olan bu heybetli uçak, çok farklı bir canavar.

Teknory