SAG-AFTRA, Yazarların Grevinin Sona Ermesinin Ardından Gelecek Hafta Stüdyolarla Görüşmelere Devam Edecek

Özet SAG-AFTRA’nın önümüzdeki hafta stüdyolarla görüşmelere devam etmesi, filmlerin ve TV şovlarının Hollywood’da tekrar prodüksiyona getirilmesi yönünde ilerleme kaydedildiğinin sinyalini veriyor. 148 günlük grevin ardından Amerika Yazarlar Birliği ile Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği bu hafta anlaşmaya vardı ve SAG-AFTRA’nın yaklaşan müzakereleri için olumlu bir emsal teşkil etti. SAG-AFTRA, web sitesinde pazarlıkların 2 Ekim’de başlayacağını […]

SAG-AFTRA, Yazarların Grevinin Sona Ermesinin Ardından Gelecek Hafta Stüdyolarla Görüşmelere Devam Edecek

Özet

  • SAG-AFTRA’nın önümüzdeki hafta stüdyolarla görüşmelere devam etmesi, filmlerin ve TV şovlarının Hollywood’da tekrar prodüksiyona getirilmesi yönünde ilerleme kaydedildiğinin sinyalini veriyor.
  • 148 günlük grevin ardından Amerika Yazarlar Birliği ile Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği bu hafta anlaşmaya vardı ve SAG-AFTRA’nın yaklaşan müzakereleri için olumlu bir emsal teşkil etti.
  • SAG-AFTRA, web sitesinde pazarlıkların 2 Ekim’de başlayacağını resmen duyurdu, 76 günlük grev sırasında gösterilen destek ve dayanışma için şükranlarını ifade etti ve grev hattına katılımın devam etmesini teşvik etti.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

SAG-AFTRA önümüzdeki hafta stüdyolarla resmi olarak müzakerelere devam edecek ve böylece Hollywood’un film ve TV şovlarını yeniden prodüksiyona sokmaya bir adım daha yaklaşacak. Amerika Yazarlar Birliği ve SAG-AFTRA’nın stüdyolarla daha iyi anlaşmalar yapmak için bu yılın başlarında greve gitmesiyle 2023, Hollywood için en büyük yıllardan biri oldu. Bu hafta itibarıyla WGA ile Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği, yazarların grevinin 148 gün sürmesinin ardından nihayet anlaşmaya vardı.

Dünyanın, SAG-AFTRA ve AMPTP’nin nihayet müzakere masasına dönmesinin ne kadar süreceği konusunda spekülasyon yapması uzun sürmedi. Neyse ki bu beklenenden daha erken gerçekleşiyor gibi görünüyor SAG-AFTRA için bir araya geleceklerini resmi olarak web sitelerinde duyurdular. “pazarlık2 Ekim Pazartesi günü şu açıklamayı yaptılar:

SAG-AFTRA ve AMPTP, pazarlık için 2 Ekim Pazartesi günü bir araya gelecek. AMPTP üyesi şirketlerin çok sayıda yöneticisi de toplantıya katılacak.

Müzakereler ilerledikçe önemli güncellemeleri doğrudan size bildireceğiz.

Bu grevin son 76 gününde hepinizin gösterdiği inanılmaz dayanışma ve desteği takdir ediyoruz.

Sizi her gün güçlü bir şekilde ve büyük sayılarla grev sıralarına gelmeye devam etmeye çağırıyoruz!

Bir Gün Daha Uzun. Bir Gün Daha Güçlü.

TV/Tiyatro/Yayın Müzakere Komiteniz


WGA’nın Grevi Nasıl Sona Erdi ve Aktörler İçin Ne İfade Ediyor?

Yazarlar grevinin son aşamaları 20 Eylül Çarşamba günü WGA tarafından AMPTP’nin nihayet müzakereye hazır olduğunun duyurulmasıyla başladı. Önümüzdeki birkaç gün boyunca, hafta sonuna kadar uzanan görüşmelerine ilişkin güncellemeler sağlamaya devam ettiler. 24 Eylül Pazar günü, WGA tarafından geçici bir anlaşmaya varıldığı ve sözleşmelerin bir süre sonra tamamlanacağı resmi olarak doğrulandı.

26 Eylül Salı günü WGA, AMPTP ile üzerinde anlaştıkları konuları paylaşarak yeni sözleşmenin ayrıntılarını sundu ve yazarların grevinin sona erdiğini doğruladı. Yazarların artık TV şovları ve filmler için çalışmaya devam edebilmesi, SAG-AFTRA ve AMPTP anlaşmaya vardığında oyuncuların kendileri için materyali hazır bulundurmasına olanak tanıyacak. Ancak tıpkı WGA’nın müzakerelerinde olduğu gibi, SAG-AFTRA’nın Pazartesi günü onlarla görüşmesi, aynı gün yeni bir sözleşme üzerinde anlaşmaya varılacağı anlamına gelmiyor.

AMPTP’nin nihayet SAG-AFTRA ile müzakerelere geri dönmek istediği göz önüne alındığında, bu muhtemelen onların da bu grevin sona ermesini istediklerinin bir işareti olarak hizmet ediyor. Herhangi bir şey kesinleşmeden önce görüşmelerinin birkaç gün daha devam etmesi şaşırtıcı olmazdı. Umutla, SAG-AFTRA Hollywood’un normale dönmeye başlamasını sağlayacak adil anlaşmalar sağlayacak bir anlaşmaya varabilecekler.

Kaynak: SAG-AFTRA

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow