Samsung, Galaxy S23 serisine enerji tasarruflu yeni bir AMOLED ekran verdi

TL;DR Samsung, Galaxy S23 serisini daha enerji verimli hale getirdi. Bu iyileştirilmiş verimliliğin bir kısmı, yeni düşük güç tüketen OLED teknolojisinden kaynaklanmaktadır. Yeni ekran, güç tüketimini %13-16 oranında azaltır. Samsung Galaxy S23 serisi ile önceki nesil arasında pek çok benzerlik olduğu sır değil. Ancak, Samsung’un yaptığı ve telefonun pil ömrü üzerinde doğrudan etkisi olacak büyük […]

Samsung, Galaxy S23 serisine enerji tasarruflu yeni bir AMOLED ekran verdi

TL;DR

  • Samsung, Galaxy S23 serisini daha enerji verimli hale getirdi.
  • Bu iyileştirilmiş verimliliğin bir kısmı, yeni düşük güç tüketen OLED teknolojisinden kaynaklanmaktadır.
  • Yeni ekran, güç tüketimini %13-16 oranında azaltır.

Samsung Galaxy S23 serisi ile önceki nesil arasında pek çok benzerlik olduğu sır değil. Ancak, Samsung’un yaptığı ve telefonun pil ömrü üzerinde doğrudan etkisi olacak büyük bir değişiklik var: ekran.

Samsung’da 999,99 $

Samsung Galaxy S23 Artı

Geniş AMOLED ekran
Snapdragon 8 Gen 2 gücü
Daha büyük pil

Samsung’da 1.199,99 Dolar
Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra

Yeni 200MP ana kamera
Güzel ekran
S Pen işlevi

Galaxy S23 serisi incelememizde dikkatimizi çeken şeylerden biri de pil ömrü oldu. Görünen o ki, geliştirilmiş pil ömrü kısmen yeni ekran teknolojisinden kaynaklanıyor.

İçinde Blog yazısı, Samsung, en son Galaxy S telefon serisini yeni bir AMOLED ekran türüyle donattığını doğruladı. Bu “düşük güç tüketen OLED teknolojisinin” parlaklıktan ödün vermeden gücü azalttığı bildiriliyor. Aslında, temel model Galaxy S22’deki 1.300 nit’ten 1.750 nite çıkarıldığı için parlaklığı artırmayı başarıyor.

Şuradaki insanlardan bir çeviriye göre: 9To5Google, yeni güç tasarrufu sağlayan ekran, güç tüketimini %13-16’ya kadar azaltabilir. Koreli üretici şunları belirtiyor:

Galaxy S23 Serisi Ekran, yeni organik malzemeler uygulanarak ışık verimliliğini artıran düşük güçlü OLED teknolojisi ile donatılmıştır. Samsung’un yeni teknolojisi ile organik malzemeler kullanılarak güç tüketimi azaltılır ve parlaklık artırılır. Yeni organik malzeme, elektronların organik katmanda daha hızlı ve kolay hareket edebilmesi için iyileştirildi ve ışık verimliliği artırılarak, güç tüketimi bir öncekine göre %13 ila %16 oranında azaltıldı.

Dylan Raga XDA Geliştiricileri ayrıca bir cıvıldamak bu panel ile geçen yılki panel arasındaki fark. Görünüşe göre, bu ekran daha geniş yeşil emisyona sahip ve güç tasarrufu için kırmızı yayıcıların dalga boyunu azaltıyor. Galaxy S23 Ultra’nın enerji verimliliğinin, sonunda liderliği ele geçirmeden önce iPhone 14 Pro Max ile 400 nite kadar eşit olduğunu belirtmeye devam ediyor.

Samsung’un enerji verimliliğine odaklanmasıyla şirket, saatlerce ter dökmeden dayanabilen bir cihaz yaptı.


Samsung, Galaxy S23 serisine enerji tasarruflu yeni bir AMOLED ekran verdi

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow