Samsung Galaxy A15 sonunda OLED panele sahip olabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Yeni bir söylenti, Samsung Galaxy A15’in OLED ekrana sahip olabileceğini öne sürüyor. Bu, muhtemelen 200 doların altında bir fiyat etiketine sahip olacak telefon için dikkate değer bir yükseltme olacaktır. Şu anda tüm Galaxy A1X telefonlarında, objektif olarak OLED panellerden daha düşük LCD’ler bulunuyor. Samsung Galaxy A serisinden bir telefon […]

Samsung Galaxy A15 sonunda OLED panele sahip olabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Yeni bir söylenti, Samsung Galaxy A15’in OLED ekrana sahip olabileceğini öne sürüyor.
  • Bu, muhtemelen 200 doların altında bir fiyat etiketine sahip olacak telefon için dikkate değer bir yükseltme olacaktır.
  • Şu anda tüm Galaxy A1X telefonlarında, objektif olarak OLED panellerden daha düşük LCD’ler bulunuyor.

Samsung Galaxy A serisinden bir telefon satın aldığınızda, mümkün olduğu kadar ucuz olması için pek çok kolaylığı sağlayan bir cihaza sahip oluyorsunuz. En son Galaxy A14 5G ile öne çıkan Galaxy A1X modelleri, 200 dolardan daha düşük bir fiyata yeterli bir akıllı telefon deneyimi sunarak bu konsepti en uç seviyelere taşıyor.

Ancak görünen o ki Samsung, 2024 yılında giriş seviyesi Galaxy A telefonlarıyla ilgili oyununu geliştirebilir. Kore çıkışlı bir söylentiye göre Elektrikli (makine çevirisi kullanılarak), Galaxy A15 bir OLED ekranla gelebilir. Bu, OLED teknolojisine sahip ilk Galaxy A1X telefonu olacak ve diğer modellerdeki LCD’lere göre önemli bir yükseltme olacak.

OLED ekranlar genellikle LCD’lere göre güç açısından daha verimlidir. Ayrıca LCD’lere göre daha net görüntüler, daha fazla renk doğruluğu ve özellikle daha iyi siyah seviyeleri sunarlar. Galaxy S telefonları, iPhone’lar vb. de dahil olmak üzere tüm amiral gemisi akıllı telefonlar OLED panellerle birlikte gelir.

Galaxy A2X serisindeki cihazlar ilk kez bu yıl OLED panellerini aldı. Galaxy A24, açılış cihazıydı ve 90Hz yenileme hızına sahipti. Galaxy A15’in yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahip olup olmayacağı belli değil, ancak beklenen 200 doların altındaki fiyatı göz önüne alındığında bu pek mümkün değil.

İddiaya göre Samsung, sert OLED panel fiyatlarının düşmesi nedeniyle Samsung Galaxy A15 ekranını yükseltmeyi düşünüyor.

Galaxy A15’in lansmanını 2024’ün ilk yarısında görmeyi bekliyoruz.

Samsung Galaxy A15 sonunda OLED panele sahip olabilir

Teknory