Android 14, Pixel Tablet için kalemle ilgili iyileştirmeler alabilir

Adam Birney / Android Yetkilisi TL;DR En son Android 14 beta, işletim sisteminin kalemi nasıl kullandığına ilişkin iyileştirmeler içerir. Kalemin kuyruk düğmesine basmak, varsayılan not alma uygulamasını açar. Stylus düğmesine basılmasını göz ardı etmek için yeni ayarlar ve varsayılan not alma uygulamasını değiştirmek için bir kısayol da eklendi. Android 14’ün üçüncü beta sürümü burada ve […]

Android 14, Pixel Tablet için kalemle ilgili iyileştirmeler alabilir

Adam Birney / Android Yetkilisi

TL;DR

  • En son Android 14 beta, işletim sisteminin kalemi nasıl kullandığına ilişkin iyileştirmeler içerir.
  • Kalemin kuyruk düğmesine basmak, varsayılan not alma uygulamasını açar.
  • Stylus düğmesine basılmasını göz ardı etmek için yeni ayarlar ve varsayılan not alma uygulamasını değiştirmek için bir kısayol da eklendi.

Android 14’ün üçüncü beta sürümü burada ve bize Google’ın Android’in geleceği için planladığı bazı değişikliklere iyi bir bakış sunuyor. Android 14 ile Google, varsayılan notlar uygulamasını değiştirmek için yeni ayarlar ve kalemle yapılan tüm düğme basımlarını yok sayan bir düğme ile işletim sisteminin kalemi işleme biçimini geliştiriyor.

tarafından tespit edildiği gibi Mişaal Rahman, Android 14, bir ekran kalemindeki çeşitli düğmeler arasında ayrım yapmak için kod içerir: uca en yakın birincil düğme, ikincil düğme, üçüncül düğme ve kuyruk düğmesi. Kuyruk düğmesine basmak, varsayılan olarak ayarladığınız not alma uygulamasını başlatır.

Daha öte, Mişaal Android 14 telefonunuza veya tabletinize bir ekran kalemi bağlayıp cihaz ayrıntıları sayfasına gittiğinizde ekran kalemine özgü bazı ayarları görebileceğinizi gösterir. Bunlar, “varsayılan notlar uygulamasını” değiştirmek için bir kısayol ve “tüm kalem düğmesine basmaları yoksaymak” için bir geçiş içerir.

Android 14 ekran kalemi ayarları

Android’in ekosistemde kullanılan aksesuarlara verdiği desteği geliştirdiğini görmek her zaman güzeldir. Ancak iyileştirmelerin, Google’ın kendi Pixel Tablet’inin “Pixel Tablet için Stylus” adlı bir kalemle geleceğine dair söylentiler ışığında da görülmesi gerekiyor. Pixel Tablet zaten USI 2.0 kalemini destekliyor, ancak Google devam edip tabletleri için özel olarak hazırlanmış özel bir kalem duyurmadı.

Android 14 ayrıca son zamanlarda genellikle tabletlerle kullanılan donanım klavyeleri için iyileştirmeler elde etti. Tesadüfen, Google’ın henüz duyurulmamış bir “Pixel Tablet için Klavye” üzerinde çalıştığı da söylendi.

Bu özelliklerin kasıtlı olarak Pixel Tablet için yapıldığından veya ona kilitlendiğinden söz edilmese de tesadüfü göz ardı etmek zor. Yine de şikayet etmiyoruz.

Google, yalnızca Pixel Tablet şarj yuvasını ve metal halka ayaklı resmi bir kılıfı piyasaya sürdü. Android 14’te bu özelliklerin ilerleyişini görerek, Google’ın yakında tablet için klavye ve kalemi duyuracağını umuyoruz.


Android 14, Pixel Tablet için kalemle ilgili iyileştirmeler alabilir

Teknory