Reddit, Google’ı içeriğinden ayırmayacağını iddia ediyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Reddit, şirketin kullanıcıları herhangi bir şeyi okumak için siteye giriş yapmaya zorlayacağını belirten bir raporu reddediyor. Rapor, Reddit’in üretken yapay zeka şirketlerinin verileri için ödeme yapması için bir anlaşmaya varmaya çalışmasına dayanıyordu. Reddit, kullanıcıların içeriği görmeden önce giriş yapmalarını zorunlu tutarsa ​​Reddit sonuçlarının Google aramalarında görünmesini engelleyebilir. Reddit’in Google’ı […]

Reddit, Google’ı içeriğinden ayırmayacağını iddia ediyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Reddit, şirketin kullanıcıları herhangi bir şeyi okumak için siteye giriş yapmaya zorlayacağını belirten bir raporu reddediyor.
  • Rapor, Reddit’in üretken yapay zeka şirketlerinin verileri için ödeme yapması için bir anlaşmaya varmaya çalışmasına dayanıyordu.
  • Reddit, kullanıcıların içeriği görmeden önce giriş yapmalarını zorunlu tutarsa ​​Reddit sonuçlarının Google aramalarında görünmesini engelleyebilir.

Reddit’in Google’ı içeriğinden çıkarabileceği korkusu geçen hafta yeni bir raporun ardından ortaya çıktı. Şimdi Reddit, raporun yanlış olduğunu ve her şeyin aynı kaldığını iddia ediyor.

Geçen cuma, Washington post Reddit’in, içeriği okuyabilmeden önce kullanıcıları siteye giriş yapmaya zorlayabileceğini iddia eden bir hikaye yayınladı. Reddit’in verileri için ödeme yapmak üzere üretken yapay zeka şirketleriyle bir anlaşmaya varamaması durumunda eylem bir zorunluluk haline gelecek.

Ancak Reddit sözcüsü Courtney Geesey-Dorr şunları söyledi: Sınır raporun doğru olmadığını söyledi. Geesey-Dorr ayrıca yayına “Hiçbir şeyin değişmediğini” anlatmaya devam etti.

Reddit’in böyle bir iş stratejisi uygulaması Google için sorun teşkil edebilir. Karar, Reddit sonuçlarının Google aramalarında görünmesini engelleyebilir.

Gibi Sınır Raporun yalnızca Reddit’e odaklanmadığına dikkat çekiyor. Rapor, bu üretken yapay zeka şirketlerinin sitelerine erişimini engellemek isteyen 535’ten fazla haber kaynağıyla ilgili. Endişe, üretken yapay zekanın üzerinde eğitim verilecek verilere ihtiyaç duymasından kaynaklanıyor. Bu ihtiyaçtan dolayı OpenAI ve Microsoft gibi şirketler, yapay zekalarını geliştirmek için kullanılabilecek mevcut verileri bulmak için web sitelerini araştırıyor.

Bu yılın başlarında kullanıcılar, üçüncü parti uygulamaları olumsuz etkileyecek değişikliklere tepki olarak Reddit’i protesto etmişti. O dönemde 7.000’den fazla alt dizin tüm faaliyetlerini durdurmuştu. Bu süre zarfında Reddit gönderilerini bulmak için Google’ı kullanmayı denediyseniz, çoğu zaman özel bir topluluğa yönlendirilirsiniz. Reddit’in bir giriş politikası yürürlüğe koyması durumunda bunun gelecekte bir deneyim haline gelmesi mümkündür.

Reddit, Google’ı içeriğinden ayırmayacağını iddia ediyor

Teknory