Samsung, Samsung Cüzdan için mobil sürücü lisanslarını duyurdu

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Samsung, mobil sürücü lisanslarını ve eyalet kimliklerini akıllı telefonlardaki Samsung Cüzdan’a getirecek. Iowa ve Arizona, sakinlerine ehliyetlerinin mobil versiyonunu sunan ilk eyaletler olacak. Samsung, 25 federal havaalanında mobil sürücü ehliyetlerini kabul etmek için TSA ile birlikte bir test programı üzerinde çalışıyor. Apple, mobil sürücü lisansı özelliğini 2022’de başlattı ve […]

Samsung, Samsung Cüzdan için mobil sürücü lisanslarını duyurdu

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung, mobil sürücü lisanslarını ve eyalet kimliklerini akıllı telefonlardaki Samsung Cüzdan’a getirecek.
  • Iowa ve Arizona, sakinlerine ehliyetlerinin mobil versiyonunu sunan ilk eyaletler olacak.
  • Samsung, 25 federal havaalanında mobil sürücü ehliyetlerini kabul etmek için TSA ile birlikte bir test programı üzerinde çalışıyor.

Apple, mobil sürücü lisansı özelliğini 2022’de başlattı ve lansmandan bu yana yavaş yavaş birkaç eyalette kullanıma sunuldu. Samsung artık mobil sürücü lisanslarını ve devlet kimliklerini Android telefonlarındaki Samsung Cüzdan’a getireceği için sanal kimlik oyununa da atlıyor.

Bugün Samsung, Cüzdan uygulamasına yeni bir özellik getirdiğini duyurdu: mobil sürücü lisansları. Bu, kullanıcıların sürücü ehliyetlerinin veya eyalet kimliklerinin dijital bir versiyonunun uygulamada saklanmasına olanak tanıyacak. Şirket, mobil sürücü lisanslarının güvenli, doğru ve özel olmasını sağlamak için IDEMIA ile ortaklık kurduğunu belirtiyor.

Iowa veya Arizona’da ikamet ediyorsanız bu özelliğe erişimi olan ilk kullanıcılar siz olacaksınız. Cüzdan uygulamasında mobil sürücü ehliyetine ne zaman sahip olabileceğiniz konusunda kesin bir tarih yok, ancak şirket bunun bu yılın sonlarında satışa sunulacağını söylüyor.

teknoloji devi, özelliği genişletmek için diğer birkaç eyaletle birlikte çalıştığını da ekliyor. Ayrıca, 25 federal havaalanında mobil sürücü ehliyetlerini kabul etmek için bir test programı üzerinde Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) ile birlikte çalışıyor.

Geliştiriciler için gerçek kimliğin gerekli olduğu “Müşterinizi Tanıyın” uygulamalarına yönelik bir yazılım geliştirme kiti (SDK) bulunacaktır. Samsung şunları söylüyor: “Bu, uygulama yapımcılarının, bir kullanıcının kimliğini verimli ve güvenli bir şekilde kanıtlamak için uygulamalarına kolayca bir “doğrulanmış kimlik” düğmesi yerleştirmelerine olanak tanıyacak.”

Bu mobil sürücü belgesiyle yapabilecekleriniz sonuçta yaşadığınız eyalete bağlı olacaktır. Örneğin, Apple bu özelliği Georgia’da kullanıma sunduğunda işlevselliği Hartsfield-Jackson Uluslararası Havaalanı’ndaki yolcu işlemleriyle sınırlıydı.

Samsung, Samsung Cüzdan için mobil sürücü lisanslarını duyurdu

Teknory