Samsung Tablet ve Amazon Fire Tablet Karşılaştırmaları

Samsung tabletler, başarılı minyatür PC’ler olarak selamlandı ve uzaktan çalışan ve hızlı bir toplantı için dizüstü bilgisayar taşımak istemeyen insanlarla ev buldu. Öte yandan Amazon Fire Tabletler, verimli e-kitap okuyucuları olacak ve sorunsuz bir Amazon alışveriş deneyimi sağlayacak şekilde tasarlandı. Ancak bu, faydalarının burada bittiği anlamına gelmez. Bu makale, ihtiyaçlarınız için en iyisini satın alabilmeniz […]

Samsung Tablet ve Amazon Fire Tablet Karşılaştırmaları

Samsung tabletler, başarılı minyatür PC’ler olarak selamlandı ve uzaktan çalışan ve hızlı bir toplantı için dizüstü bilgisayar taşımak istemeyen insanlarla ev buldu. Öte yandan Amazon Fire Tabletler, verimli e-kitap okuyucuları olacak ve sorunsuz bir Amazon alışveriş deneyimi sağlayacak şekilde tasarlandı.

Ancak bu, faydalarının burada bittiği anlamına gelmez. Bu makale, ihtiyaçlarınız için en iyisini satın alabilmeniz için Amazon Fire ve Samsung tabletlerini tartışacak ve karşılaştıracaktır.

Amazon Fire ve Samsung Tablet Arasındaki Farklar

Samsung tabletler, geniş bir tablet modelleri kategorisidir, ancak en popüler olanları Galaxy Tab S8 ve Plus sürümüdür. En yeni amiral gemisi modeli Fire Max 11 olan Amazon Fire tabletlerinde daha az varyasyon vardır. Bunlar, özelliklerini karşılaştırmak için kullanılan modeller olacaktır.

İşte seçiminizi etkileyebilecek dikkate değer farklılıklar veya benzerliklerden bazıları.

Ekran ve Boyut

Amazon Fire Max 11, akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar arasında harika bir nokta olan 11 inç ekrana sahiptir. Galaxy Tab S8+, MacBook Air bölgesine (klavye olmadan) giren 12,4 inç ekrana sahiptir.

Asıl endişeniz boyut ve ağırlıksa, Fire tablet daha zarif ve yanınızda taşımak için daha hafiftir.

Ancak Galaxy Tab S8+, Fire Max’in 2.000 x 1.200 ekranına karşı 2.800 x 1.752 ekrana sahip ve yaklaşık 50 PPI daha fazla. Bu, Galaxy Tab’ın ekranını daha keskin hale getirir.

Samsung ayrıca kazalara karşı koruma sağlamak için ekranlarında güçlendirilmiş Gorilla Glass 5 kullanıyor.

İşletim sistemleri

Samsung tabletler Android işletim sistemini, Amazon Fire tabletler ise Fire OS işletim sistemini kullanır.

Android genellikle daha çok yönlü ve özelleştirilebilirdir ve Samsung, kullanıcılara daha iyi bir tablet deneyimi sunmak için temel Android’i tescilli bir kullanıcı arayüzü ile yükseltmiştir. Google AI asistanını kullanır.

Fire OS, Amazon App Store aracılığıyla uygulama seçeneklerini bir şekilde sınırlayan bir Android çatalıdır. Ancak, tek programlı işlemler için özel olarak üretilmiştir. Akıllı evler için daha yaygın olarak kullanılan Amazon Alexa’ya da bağlanabilir.

Performans Notları

Samsung tablet teknik özellikleri genellikle Amazon Fire tabletlerinden daha yüksektir ve bu da çoklu program çalışması için performanslarını artırır. İşte bekleyebilirsiniz:

 • Samsung tabletler, daha zorlu uygulama ve oyunların üstesinden gelebilir.
 • Samsung tabletler biraz daha iyi pil ömrüne ve şarja sahiptir.
 • Samsung’un daha güçlü çekirdeği, onu çoklu görev ve video konferans için biraz daha iyi hale getiriyor.
 • Amazon Fire tabletleri, video okumak ve izlemek için daha uygundur.
 • Amazon Fire, yerel Kindle e-kitap desteğine sahiptir.

Uygulamalar

Samsung tabletlerdeki uygulama kataloğu, Amazon Fire tabletlerinden daha kapsamlıdır. Fire OS, Android işletim sistemini temel alırken, Amazon App Store üzerinden getirilen sınırlamalar, Google yerine Amazon servislerinin kullanılması nedeniyle bazı uygulamaların kullanılamamasına veya farklı davranmasına neden olabilir.

Depolamak

Samsung’un daha fazla RAM’i vardır (6 GB veya 8 GB’a karşılık Fire Max 11 için yalnızca 4 GB) ve daha iyi stok sabit sürücülerle birlikte gelir. Her iki tablet de daha fazla depolama alanı için microSD kartları kabul eder. Sıradan bir kullanıcıysanız, Galaxy Tab’ın daha büyük depolama alanına ihtiyacınız olmayabilir.

Kamera

Samsung tabletlerin genel olarak daha iyi kameraları var. Galaxy Tab S8’in arka tarafında 13MP kamera ve ön tarafında 12MP kamera bulunuyor. Fire Max’in her iki tarafında da 8 MP kamera bulunuyor.

Kamera, Galaxy Tab’daki fotoğraflar için daha optimize edilmiştir, ancak Fire Max’te video konferans için sorunsuz çalışacaktır.

Şarj ve Pil Ömrü

Samsung tabletler, sürekli kullanımda 13 saate kadar dayanan yüksek kapasiteli pillere sahiptir. Amazon Fire tabletleri 14 saatlik çalışma süresine sahiptir. Ancak Galaxy Tab, Fire Max’e kıyasla şarj sürelerini önemli ölçüde azaltan (3 saate karşı 82 dakika) hızlı şarj işlevine sahiptir.

Fiyat

Tabletinizin fiyatı, hangi tableti seçeceğiniz konusunda itici bir faktörse, Amazon Fire tablet, Galaxy Tab S8’den kabaca %60 daha ucuzdur.

Neden Tablet Almalısınız?

Seçiminiz ne olursa olsun, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar arasında bir niş oluşturmuştur. Bir tane satın alırsanız beklemeniz gerekenler:

 • Dizüstü bilgisayarlara göre taşıması daha kolay ve daha hafif – Tabletler dizüstü bilgisayarlardan çok daha hafiftir ve daha küçük boyutları sayesinde küçük bir çantaya koyup her yere götürebilirsiniz.
 • Hevesli okuyucular için harika – Çoğu okuyucu, ne zaman olursa olsun okumak için mevcut kitaplarını yanlarında taşır. Tabletler ideal e-okuyuculardır ve daha büyük bir ekranda çizgi roman veya makaleler de okuyabilirsiniz.
 • Canlı yayın dizileri, filmler, müzik ve sosyal medya videoları – Çoğu kişi, hareket halindeyken çevrimiçi içerik akışı için önemli miktarda zaman harcar. Tabletler, daha büyük ekranları ve pilleri nedeniyle bunu yapmanın uygun bir yoludur.
 • Paradan tasarruf etmenizi sağlar – Herkesin bir bilgisayarı veya dizüstü bilgisayarı olması gerekmez ve bunlar pahalıdır. Fire tablet, temel dizüstü bilgisayar özelliklerini sağlarken nispeten ucuzdur.
 • oyun keyfi – Herkes bir noktada en az bir mobil oyun oynamıştır ve büyük ekranlı tabletler, oyun deneyimini çok daha keyifli hale getirir.
 • Etkili planlama ve üretkenlik – Takvimdeki randevuları takip etmek, önemli notlar almak, e-postaları kontrol etmek ve yanıtlamak vb. için bir tablet kullanabilirsiniz.
 • Sunumlar veya toplantılar – Bir gün içinde birkaç toplantınız varsa, tabletler işinize yarar. Bir emlakçının müşterileriyle olası emlak videolarını paylaşması buna bir örnek olabilir.
 • İçerik oluşturucular için harika – Birçok içerik oluşturucu tabletleri yazmak, çizmek, grafik tasarım yapmak, müzik yapmak vb. için kullanır. Grafik tabletlerin geleneksel Samsung ve Fire tabletlerden farklı bir canavar olduğunu unutmayın.
 • İkinci ekran olarak kullanılabilir – Tabletler, taşıması kolay ikinci bir ekran için çeşitli cihazlara, hatta arabalara bağlanabilir.

SSS

Neden birileri Amazon Fire Tablet’i almalı?

Uygun fiyatlı, basit bir tablet arıyorsanız, Amazon Fire tablet günlük kullanımınız için yine de harika bir seçim olacaktır.

Tabletim ne kadar dayanır?

Bir tabletin ömrü yaklaşık üç ila dört yıldır, ancak bu, onu ne sıklıkta kullandığınıza, düzgün bir şekilde şarj edip etmediğinize ve çevresel tehlikelerden uzak tutup tutmadığınıza bağlıdır.

Amazon Fire tabletin en iyi özelliği nedir?

Daha eski Amazon Fire tabletleri 200 dolardan daha ucuza satın alınabilir. Biraz daha pahalı olan Fire Max 11’in bile özellikleri için harika bir fiyatı var.

Android ve Fire OS arasındaki farklar nelerdir?

Google, Android işletim sistemini geliştirdi ve dünya çapında çoğu akıllı telefonda kullanılıyor. Fire OS, yalnızca Amazon cihazlarında bulunur ve Android Açık Kaynak Projesi’ne dayanır, bu nedenle Android’e oldukça benzer.

Zaten bir akıllı telefonum var, neden bir tablet almalıyım?

Tabletlerin daha büyük ekranları vardır, bu da onları dizi, film ve çizgi roman izlemek veya e-kitap okumak için daha rahat hale getirir. Ayrıca kalemle daha iyi dokunmatik kontrollere sahiptirler, bu nedenle çizim cihazları olarak kullanılabilirler.

Samsung veya Amazon Ateşi

Samsung tabletler kalite, dayanıklılık ve özellikler açısından daha iyi bir seçimdir. Ancak, anlaşmayı bozan maliyetse, tercih edilecek seçenek Amazon Fire’dır. Ayrıca bir Kindle e-kitap okuyucusuysanız, Amazon Fire tabletler Kindle e-okuyucu uygulaması ile optimize edilmiştir ve yerleşik Alexa desteğini kullanarak bir kitabı yüksek sesle okutabilirsiniz.

Samsung veya Amazon Fire tablet arasında seçim yapmanıza ne yardımcı oldu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow