Samsung’un Ekran Rakibi LG’den OLED Panel Satın Almaya Başlayacağı Bildirildi

OLED’e karşı en büyük darbelerden biri, yüksek giriş bariyeridir. Bazılarının kısaltmayı “yalnızca avukatlar, yöneticiler ve doktorlar” anlamına gelecek şekilde yeniden kullanmasının bir nedeni var. OLED TV’ler, LCD tabanlı muadillerinden hala önemli ölçüde daha pahalı olsa da, bu fark son yıllarda önemli ölçüde daraldı. Bununla birlikte, en dar farklar, çoğunlukla eski modellerde düşen fiyatlar nedeniyle pazarın […]

Samsung’un Ekran Rakibi LG’den OLED Panel Satın Almaya Başlayacağı Bildirildi

OLED’e karşı en büyük darbelerden biri, yüksek giriş bariyeridir. Bazılarının kısaltmayı “yalnızca avukatlar, yöneticiler ve doktorlar” anlamına gelecek şekilde yeniden kullanmasının bir nedeni var. OLED TV’ler, LCD tabanlı muadillerinden hala önemli ölçüde daha pahalı olsa da, bu fark son yıllarda önemli ölçüde daraldı. Bununla birlikte, en dar farklar, çoğunlukla eski modellerde düşen fiyatlar nedeniyle pazarın alt ucunda yer almaktadır.

En yeni oyunlara hazır setler, özellikle alıcılar 55 ve 65 inçlik modellerin ötesine geçtiğinde, çoğu tüketici için hala bankaları alt üst ediyor. Oturma odasında 55 inçlik bir TV isteyen birçok kişi için uygun olmayan LG’nin 50 inç altı boyutları dışında 1.000 doların altında bir tane bulmak neredeyse imkansız.

Sony’nin OLED teklifi etkileyici, ancak şirket utanmadan yüksek ateş ediyor ve LG’nin orta sınıf suları test etmesine izin veren uzun süredir devam eden pazar doygunluğunu paylaşmıyor. Samsung, oyunda daha da yeni ve S95C QD-OLED TV’leri harika, ancak yine de orta sınıf tüketiciler için, özellikle de günümüz ekonomisinde fahiş bir savurganlık. S90C de etkileyici, ancak eski panel teknolojisini kullanmasına rağmen yine de pahalı.

Artan rekabetin, şişen arzın ve olgunlaşan imalat maliyetlerinin yaklaşan mükemmel fırtınasının sonunda ortalama perakende fiyatları birkaç yüz dolar aşağı çekmesini umuyoruz. Ancak, TV’leri neredeyse hiçbir şey için vermelerini beklemeyin.

Teknory