Saw 11’in İlk Hikaye Detayları Jigsaw, Amanda ve Cecilia’ya İlişkin Güncellemeleri Gösteriyor

Özet Testere 11 doğrudan devamı olacak Testere Xhikayeyi sürdürüyor ve potansiyel olarak Cecilia, Tobin ve Shawnee gibi önemli karakterleri içeriyor. Bir sonraki film, Jigsaw’dan intikam almak isteyen Cecilia’ya odaklanarak serinin orijinal formülünden kopma potansiyeline sahip. Başarısı Testere X Hikayeyi Jigsaw’a ve Amanda’yla olan ilişkisine odaklamanın anlamlı bir bölüm oluşturabileceğini ve sonraki hikayelere zemin hazırlayabileceğini gösterdi. […]

Saw 11’in İlk Hikaye Detayları Jigsaw, Amanda ve Cecilia’ya İlişkin Güncellemeleri Gösteriyor

Özet

  • Testere 11 doğrudan devamı olacak Testere Xhikayeyi sürdürüyor ve potansiyel olarak Cecilia, Tobin ve Shawnee gibi önemli karakterleri içeriyor.
  • Bir sonraki film, Jigsaw’dan intikam almak isteyen Cecilia’ya odaklanarak serinin orijinal formülünden kopma potansiyeline sahip.
  • Başarısı Testere X Hikayeyi Jigsaw’a ve Amanda’yla olan ilişkisine odaklamanın anlamlı bir bölüm oluşturabileceğini ve sonraki hikayelere zemin hazırlayabileceğini gösterdi.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Son filmin başarısının ardından yapımcı Oren Koules, filmin erken tanıtımını yapıyor. Testere 11 hikaye ayrıntıları. Korku serisinin onuncu filmi, hikayeyi birinci ve ikinci filmlerin arasına götürüyor ve Tobin Bell’in, bir grup dolandırıcıyı kanserini iyileştirdiklerine inandırdıktan sonra bir oyuna davet ettiği Jigsaw’u konu alıyor. En çok eleştiri alan film olmak da dahil olmak üzere filmin çığır açan başarısının ardından Testere Bugüne kadarki taksitlerin ardından, 2024 Sonbaharında vizyona girmesi planlanan on birinci film duyuruldu.

Yakın zamanda yapılan bir röportaj sırasında OyunlarRadar‘S SFX DergisiKoules’a gelişimi hakkında sorular soruldu. Testere 11. Yapımcı, özellikle bir sonraki devam filminin seriyi nereye götüreceğine bakarken, görünen o ki, bunun doğrudan bir devam filmi olarak hizmet edeceğini doğruladı. Testere Xhatta anahtar karakterlerinin nerede olduğuna dair bir güncelleme bile sunuyor. Aşağıda Koules’un söylediklerine göz atın:

Cecilia hâlâ hayatta ve Tobin ile Shawnee hâlâ yabancı bir ülkedeler. Yani bana göre en azından bir sonrakini almak için doğal yer burası olurdu.


Saw 11 Franchise’ın Formülünü Nasıl Kırabilir?

Bir sonraki film gerçekten de selefinin devamı niteliğinde mi olacak? Testere 11 Serinin son zamanlardaki başarısını orijinal formülünden koparak devam ettirebilir. Önceki bölümler, Bell’s Jigsaw dışında aralarında bazı bağlayıcı bağlar barındırıyor olsa da, bu, daha sonra geri dönen Donnie Wahlberg’in Dedektifi Eric Matthews dışında, oyunlarının hayatta kalan kurbanlarına çok nadiren uzanıyordu. Testere IV John Kramer’in suç ortaklarından biri olduğu ortaya çıkan Shawnee Smith’in Amanda’sı ve ilk filmden sonra yine suç ortağı haline getirilen Cary Elwes’den Dr. Gordon yine kurban oldu.

Sonunda Cecilia’nın hayatta kalmasıyla dalga geçerek Testere XBir sonraki film, dolandırıcının Jigsaw’u intikam için takip etmesini sağlayarak serinin bilinen acımasız hayat derslerini içeren tipik oyunlarından bir sapma bulabilir. 2023 devam filminin sonunda Kramer ona üstünlük sağlasa bile, dünya çapındaki çeşitli bağlantıları onu zorlu bir tehdit haline getirecekti. Ayrıca onuncu filmin Jigsaw’un oyunlarının ahlaki doğasını yansıtan temalarının devamı olarak daha iyi hizmet edebilir.

Hangi yaratıcı yönün olduğu henüz belli olmasa da Testere 11 Deneyimli yazarlar Josh Stolberg ve Peter Goldfinger’ın geri dönmeyecekleri onaylandığı için seriyi alacak olsalar da, Koules ve devam filminin arkasındaki yapımcıların onuncu filmin başarısından doğru dersi aldıkları açık. Daha karmaşık oyunlar ve sayısız çırağı oluşturmak yerine hikayeyi Jigsaw’a ve Amanda ile olan ilişkisine odaklamak, Kramer’in mirasını oluşturan başka bir anlamlı bölüm oluşturabilir ve aşağıdaki gibi yan ürün denemeleri de dahil olmak üzere diğer hikayeler için zemin hazırlayabilir. Sarmal.

Kaynak: SFX Dergisi

Saw 11 Tanıtım Posteri
Testere 11

Saw XI, Jigsaw olarak bilinen seri katilin mirasına odaklanan, uzun süredir devam eden korku-gizem serisinin on birinci oyunu. Saw X’in gişe başarısından kısa bir süre sonra duyuruldu. Lionsgate’in serinin 2024’te devam edeceğini ve geri döneceğini teyit etmesi dışında filmle ilgili çok az ayrıntı mevcut.

Yayın tarihi
27 Eylül 2024

Değerlendirme
Henüz derecelendirilmedi

Stüdyo(lar)
Bükülmüş Resimler

Distribütör(ler)
Aslan kapısı

Teknory