Saw II Yönetmeni John Kramer’ı Spiral’e Sokmayı Planladı: “Sarhoştum”

Özet Spiral: From the Book of Saw, yeni bir kötü adamı tanıtıyor ve Saw serisinin önceki bölümünden yıllar sonra geçiyor. Yönetmen Darren Lynn Bousman, Tobin Bell’in karakterinin Spiral’de görünmesini istedi ancak stüdyo, filmin kendi evreninde var olmasını talep etti. Saw X, Tobin Bell’in karakteri John Kramer ile serinin daha iyi olduğunu kanıtlıyor; zira bu karakter […]

Saw II Yönetmeni John Kramer’ı Spiral’e Sokmayı Planladı: “Sarhoştum”

Özet

  • Spiral: From the Book of Saw, yeni bir kötü adamı tanıtıyor ve Saw serisinin önceki bölümünden yıllar sonra geçiyor.
  • Yönetmen Darren Lynn Bousman, Tobin Bell’in karakterinin Spiral’de görünmesini istedi ancak stüdyo, filmin kendi evreninde var olmasını talep etti.
  • Saw X, Tobin Bell’in karakteri John Kramer ile serinin daha iyi olduğunu kanıtlıyor; zira bu karakter onun arka planını derinlemesine inceliyor ve karmaşık karakterini sergiliyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Verilen Testere Bu büyük başarının ardından Twisted Pictures’ın evreni orijinal filmlerin ötesine genişletmeyi seçmesi sürpriz değil. Spiral: Testere Kitabından 2021’de vizyona giren filmde Chris Rock, Samuel L. Jackson ve Max Minghella rol alıyor. Ekranda resmi olarak onaylanmasa da, Sarmal büyük olasılıkla serinin önceki taksitinden yıllar sonra gerçekleşir, yapboz, 2017 filminin karmaşık zaman çizelgesine rağmen. Yan dizi, yozlaşmış polisleri hedef alan ve Jigsaw’un çalışmalarını ilham kaynağı olarak kullanan taklitçi bir katilin etrafında dönüyor. film evrene yeni bir kötü adamı tanıttığı için ne John Kramer ne de himaye ettiği kişiler bu tüyler ürpertici cinayet serisiyle bağlantılıdır.

John Kramer sonunu bulmuş olabilir Testere IIIancak karakteri seri için hayati önem taşıyor. Ana planları mezarın ötesinde yerine otururken, geriye dönüşler ve kayıtlar aracılığıyla ortaya çıkmaya devam etti. Darren Lynn Bousman yönetmen olarak görev yaptı. Testere II, Testere IIIVe IV’ü gördüm, ve büyük dönüşünü gerçekleştirdi Testere ile evren Sarmal. ile özel bir röportajda Ekran RantıBousman, Tobin Bell’in karakterinin filmde yer almasını ilk başta nasıl savunduğunu açıklıyor. Aşağıdaki alıntısını okuyun:

Darren Lynn Bousman: Daha iyi bir kelime bulamadığım için o kadar kızgındım ki Tobin’i Spiral’e koyamadım. Tobin ve ben çok iyi arkadaşız ve Spiral’i çekerken ilk zorunluluklardan biri filmin kendi evreninde var olmasını istemeleriydi. Tobin’in bunun bir parçası olmasını istemediler. Hayal kırıklığına uğradım çünkü Saw evreninden bunca yıl uzak kaldıktan sonra Tobin’le çalışmaya başlayacağım için çok heyecanlıydım.


Saw X, Franchise’ın Tobin Bell ile Daha İyi Olduğunu Kanıtlıyor

Testere X on film arasında en yüksek çürük domates puanıyla gösterime girdi ve hayranların ve eleştirmenlerin bu son filme özellikle sıcak yaklaşmasının açık bir nedeni var. Zaman çizelgesine erken yerleştirilmesi nedeniyle, Testere X film yapımcılarının seriyi başlatan ve ölümünden sonra bile hikayeyi beslemeye devam eden karakteri geri getirmelerine olanak sağladı. Özenle hazırlanmış acımasız tuzaklar, Testereancak John Kramer’in geçmişi, tartışmalı etik kuralları ve insan davranışı anlayışı, korku filmlerini türdeki diğerlerinden ayırıyor.

Nın istisnası ile SarmalKramer her filmde yer aldı Testere bir miktar kapasiteye taksit. Fakat, Testere X kuklanın arkasındaki adama odaklanıyor ve kanun koyucunun izleyicilerin yalnızca bir anlığına görebildikleri yönünü sergiliyor. Sadece başarısız kanser tedavisine dair daha fazla bilgi vermekle kalmıyor, aynı zamanda Kramer’ı hikayesinin kahramanı olarak gösteriyor. Amanda’ya olan babacan sevgisi, burada sergilendiğinden daha aşikardır. Testere IIIve gerçekten masum olanları koruma konusundaki kararlılığı, zaten karmaşık olan karaktere katmanlar ekliyor.

Kramer’ı dışarıda bırakmak Sarmal hikayeleri ayırmanın ve şimdiki zaman çizelgesinde var olabilecek benzer bir kötü adam yaratmanın bir yolu olarak mantıklı. Ne olursa olsun, başarı Testere X orijinal Jigsaw’un yeri doldurulamaz olduğunun kanıtıdır. Her ne kadar Kramer’ı Chris Rock liderliğindeki yan ürüne dahil etmek, stüdyonun başarmayı umduğu ayrılığı ortadan kaldıracak olsa da, hayranların en sevdiği karakteri geri getirip yükseltmeye değerdi. Spiral merkezi hikaye.

Spiral: Testere Kitabından

Testere serisinin dokuzuncu filmi ve yan ürünü olan Spiral: From the Book of Saw’da Chris Rock, Jigsaw taklitçisi katili olduğuna inandığı bir şeyi araştıran polis memuru Dedektif Zeke Banks’i canlandırıyor. Dava çözülmeye başladıkça Banks gerçeğin sandığından çok daha yakın olabileceğini fark eder. Max Minghella, Banks’in ortağını, Samuel L. Jackson ise babasını canlandırıyor.

Yayın tarihi
14 Mayıs 2021

Müdür
darren lynn bousman

Değerlendirme
R

Çalışma süresi
93 dakika

Yazarlar
Josh Stolberg, Peter Goldfinger

Bütçe
20 Milyon Dolar

Stüdyo(lar)
Bükülmüş Resimler

Distribütör(ler)
Aslan kapısı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow