Şimdiye Kadar Üretilmiş En Güvenilir Toyota Motorlarından 5’i Sıralandı

Toyota’nın 2JZ-GTE’si ABD’deki ilk çıkışını 1993 Supra Turbo’da yaptı. Güç santralinden bol miktarda beygir gücü elde etmek için acil bir modifikasyona ihtiyaç duymadan önemli bir güç sunuyordu. Bu motor için Toyota, motor bloğu içindeki hareketi minimumda tutmak için V6 altyapısı yerine Inline Six tasarımını tercih etti. Sonuç, çok çeşitli ek kullanım durumlarında kullanılan güçlü bir […]

Şimdiye Kadar Üretilmiş En Güvenilir Toyota Motorlarından 5’i Sıralandı

Toyota’nın 2JZ-GTE’si ABD’deki ilk çıkışını 1993 Supra Turbo’da yaptı. Güç santralinden bol miktarda beygir gücü elde etmek için acil bir modifikasyona ihtiyaç duymadan önemli bir güç sunuyordu. Bu motor için Toyota, motor bloğu içindeki hareketi minimumda tutmak için V6 altyapısı yerine Inline Six tasarımını tercih etti. Sonuç, çok çeşitli ek kullanım durumlarında kullanılan güçlü bir güç kaynağıydı. Ayrıca, blok, önemli bir dayanıklılık ve motorun içinden çekilebilen muazzam güç çıkışı sağlayan bir dökme demir tasarımından dövülmüştür. ChatGPT bile, sorduğumuzda bu motoru şimdiye kadar yapılmış en iyilerden biri olarak adlandırdı ve bir makineyi tanımak için bir makine gerekiyorsa, o zaman belki de bu çınlayan bir onaydır.

Toyota motor modelini 1991 ve 2005 yılları arasında üretti. Sürücülere hava soğutmalı 3.0L, çift turboşarjlı Inline Six yapısı sunuyor. ABD pazarına ihraç edilmek üzere üretilen motorlar, alternatif turboşarj kurulumları ve diğer modifikasyonlarla birlikte geldi. Sonuç, 320,5 beygir gücü ve 325,5 ft-lb tepe tork üreten bir motor oldu. 1997’den itibaren üretilen ikinci nesil motorlar, maksimum tork derecesini 332,8 ft-lb’ye yükselten yeni bir emme eksantrik mili tasarımı kullandı.

[Featured image by Jojodancer via Wikimedia Commons | Cropped and scaled | Public Domain]

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow