Şimdiye Kadar Yapılmış En Harika 10 Lamborghini Konsept Otomobili

Chrysler, Lamborghini’yi satın aldığında, efsanevi CEO Lee Iacocca, markanın önbelleğini mevcut Chrysler modellerinin lüks versiyonlarına dönüştürmek istedi. Usta bir pazarlamacı olarak, Lamborghini’nin şirkete getirdiği teknik uzmanlığın ötesindeki fırsatları gördü. O bir vizyonerdi ama en iyi iş beyinlerinin bile kör noktaları vardır. Eski bir General Motors CEO’su olan Bob Lutz’a göre, Chrysler’de çalışırken, mevcut Chrysler modellerinin […]

Şimdiye Kadar Yapılmış En Harika 10 Lamborghini Konsept Otomobili

Chrysler, Lamborghini’yi satın aldığında, efsanevi CEO Lee Iacocca, markanın önbelleğini mevcut Chrysler modellerinin lüks versiyonlarına dönüştürmek istedi. Usta bir pazarlamacı olarak, Lamborghini’nin şirkete getirdiği teknik uzmanlığın ötesindeki fırsatları gördü. O bir vizyonerdi ama en iyi iş beyinlerinin bile kör noktaları vardır.

Eski bir General Motors CEO’su olan Bob Lutz’a göre, Chrysler’de çalışırken, mevcut Chrysler modellerinin Lamborghini havasına sahip bazı lüks versiyonlarını geliştirmesi istenmişti. Bunun ne kadar feci bir hareket olacağını bilen Lutz, tasarımdan sorumlu Başkan Yardımcısına istediğini asla gerçekleşmeyecek şekilde yaratmasını önerdi ve o da yaptı. Alçaltılmış şasili uzatılmış dingil mesafeli bir Imperial aldı, vinil tavanı çıkardı ve esasen Lambo’yu her yerine kustu. Parlak kırmızı boya, Countach tarzı jantlar ve lastikler, esnek açık ten rengi deri ve her yerde Lamborghini rozetleri vardı. Son olarak, ön ve arkada arabayı Chrysler Imperial Lamborghini Edition olarak etiketleyen rozetler aldı.

Lutz, aslında gördüğü en güzel K-arabası olduğunu söylüyor, ancak bunu kabul etmekte çekingen davranıyor. Konsept nihayetinde başarısız oldu, bu da gerçekten başarılı olduğu anlamına geliyor. Lamborghini adının tarihsel bağlamda ne anlama geldiğini anlayan birkaç kişi olmasaydı, bu şey olabilirdi ve hepimiz şanslıyız ki bu iğrençlik gün ışığını görmedi.

[Featured image by Marcin Zieliński via Wikimedia Commons | Cropped and scaled | CC BY-SA 3.0]

Teknory