Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi 5 Dodge Charger

İkinci nesil bir Charger’ın birinciliği alacağını biliyordunuz, değil mi? Nasıl olmaz? Kola şişesi kıvrımlarıyla 1968-1970 vücut stili, “Bullitt”, “Hızlı ve Öfkeli” ve “Kirli Mary Çılgın Larry” gibi sayısız televizyon programında ve filmde rol aldı. Belki de markanın daha az bilinen bir örneği, yalnızca NASCAR yarışları için gövde stilini onaylamak amacıyla halka satılan 1969 Charger Daytona’dır. […]

Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi 5 Dodge Charger

İkinci nesil bir Charger’ın birinciliği alacağını biliyordunuz, değil mi? Nasıl olmaz? Kola şişesi kıvrımlarıyla 1968-1970 vücut stili, “Bullitt”, “Hızlı ve Öfkeli” ve “Kirli Mary Çılgın Larry” gibi sayısız televizyon programında ve filmde rol aldı. Belki de markanın daha az bilinen bir örneği, yalnızca NASCAR yarışları için gövde stilini onaylamak amacıyla halka satılan 1969 Charger Daytona’dır. Ne de olsa buna “stok” araba yarışı deniyordu.

23 inç uzunluğundaki arka kanadın yanı sıra, Daytona’da geleneksel ızgara ve tamponun yerini alması için biraz kabaca aşılanmış rüzgarı aldatan bir “burun konisi” vardır. Ön çamurluklardaki arkaya bakan iki kepçe, arabanın altındaki aerodinamiği iyileştirmek için hava tahliyeleridir. Alıcılar, 375 beygir gücü üreten 440 kübik inç Magnum V8 veya 425 beygir gücü için iyi olan isteğe bağlı 426 kübik inç Street Hemi arasında seçim yaptılar.

Bugün son derece değerli olmasına rağmen, Charger Daytona yeniyken popüler değildi. Elbette stili kutuplaştırıcıydı, ancak aşırı uzunluğu nedeniyle park edilmesi zor olduğu için de eleştirildi. Son olarak, yaklaşık 4.600 dolardan pahalıydı – yeni bir Corvette ile aynı.

Sonuç olarak, Dodge 1969’da 503 Daytona sattı, bu da arabayı NASCAR yarışlarına katılmaya ancak zar zor yetti. Arabaların o kadar az satıldığına dair bir şehir efsanesi var ki, birkaç bayi alıcı bulmak için onları normal Şarj Cihazlarına dönüştürdü. Eğer doğruysa, Hemi Daytonas bugün 1 milyon dolardan fazla satabileceği için ilgili tüm tarafların kendilerini tekmeleceğine bahse gireriz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow