Sızan görüntüler, Android için yeni Dynamic Island benzeri özelliği ortaya koyuyor

TL;DR Realme’den Madhav Sheth, şirketin MiniCapsule özelliğinin bir görüntüsünü tweetledi, ancak tweet’i daha sonra sildi. MiniCapsule, iPhone 14 Pro’nun Dinamik Ada özelliğinin bir Android klonu gibi görünüyor. Tweet kaldırıldıktan kısa bir süre sonra, bir sızıntı özelliğin bir animasyonunu yayınladı. Apple, iPhone 14 Pro için yeni Dinamik Ada özelliğini ilk kez gösterdiğinden beri, Android topluluğu bu […]

Sızan görüntüler, Android için yeni Dynamic Island benzeri özelliği ortaya koyuyor

TL;DR

  • Realme’den Madhav Sheth, şirketin MiniCapsule özelliğinin bir görüntüsünü tweetledi, ancak tweet’i daha sonra sildi.
  • MiniCapsule, iPhone 14 Pro’nun Dinamik Ada özelliğinin bir Android klonu gibi görünüyor.
  • Tweet kaldırıldıktan kısa bir süre sonra, bir sızıntı özelliğin bir animasyonunu yayınladı.

Apple, iPhone 14 Pro için yeni Dinamik Ada özelliğini ilk kez gösterdiğinden beri, Android topluluğu bu özelliği Android’e getirmek için acele ediyor. Deneyimi taklit etmeye çalışan birkaç uygulama olsa da, şimdiye kadar herhangi bir üreticinin bunu denediğini görmedik. Yeni sızan bazı görüntüler, Realme’nin özelliğin kendi sürümü üzerinde çalıştığını bize gösterdi.

tarafından tespit edildiği gibi 9to5Google, Realme Başkan Yardımcısı Madhav Sheth, şirketinin yakında çıkacak olan C serisi akıllı telefonunun bir görüntüsünü tweetledi. Tweet’te Sheth, MiniCapsule adlı C serisi telefonda çalışan yeni bir özelliğe dikkat çekiyor. Kısa bir süre sonra Başkan Yardımcısı, resmi hesabından hızla sildi.

realme mini kapsül sızıntısı

Aceleyle silinen tweet’te gösterilen şey, iPhone 14 Pro’nun Dynamic Island’ına çok benzeyen bir özellikti. Apple’ın özelliğine benzer şekilde, görüntü, kamera boşluğunun arkasına gizlenen siyah bir arabirimi görüntüleyen kayan bir UI öğesini gösteriyordu. Görselde gösterilen demo, telefonun şarj durumu hakkında detaylı bilgi verdi.

Sheth, tweet’ini kaldırsa da, bilgi sızdıranların harekete geçmesi uzun sürmedi. Birlikte Akıllı Prixsızdıran @OnLeaks MiniCapsule’ün çalışırken bir Gif’ini yayınladı.

Realme Mini Kapsül

Samsung veya Google gibi şirketlerin bu özelliği cep telefonlarına eklemeye çalıştıklarını görebilir miyiz? Sadece zaman gösterecek. Ama sen ne düşünüyorsun? Bu özelliği gelecekte daha fazla Android telefonda görmek ister miydiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.


Sızan görüntüler, Android için yeni Dynamic Island benzeri özelliği ortaya koyuyor

Teknory