Sızan Yeni Görüntüler, iPhone Tarzı Dinamik Adanın Android’e Geldiğini Gösteriyor

Realme’nin bu özelliği Dynamic Island olarak adlandıramayacağı göz önüne alındığında, şirket buna “Mini Kapsül” adını vermeyi seçmiş görünüyor. Animasyonlardan, özelliğin Apple’ınkine çok benzediği çok açık. Kullanılmadığı zaman Mini Kapsülün kullandığı kısım, kamera kesitini gizleyen siyah bir arayüzün altına gizlenir. Steve’in yayınladığı animasyon, Realme akıllı telefon şarj olurken özellikle Mini Kapsülü çalışırken gösteriyor. iPhone kullanıcıları, Realme’nin […]

Sızan Yeni Görüntüler, iPhone Tarzı Dinamik Adanın Android’e Geldiğini Gösteriyor

Realme’nin bu özelliği Dynamic Island olarak adlandıramayacağı göz önüne alındığında, şirket buna “Mini Kapsül” adını vermeyi seçmiş görünüyor. Animasyonlardan, özelliğin Apple’ınkine çok benzediği çok açık. Kullanılmadığı zaman Mini Kapsülün kullandığı kısım, kamera kesitini gizleyen siyah bir arayüzün altına gizlenir. Steve’in yayınladığı animasyon, Realme akıllı telefon şarj olurken özellikle Mini Kapsülü çalışırken gösteriyor. iPhone kullanıcıları, Realme’nin bu özel animasyonu ele almasının, en azından sızıntıya dayanarak, Apple’ınkiyle neredeyse aynı olduğunu hemen fark edeceklerdir.

Bu özelliğin hala geliştirilme aşamasında olduğu göz önüne alındığında, Realme’nin Mini Kapsül özelliği için birkaç kullanım durumu bulması muhtemeldir. Şirketin Mini Capsule güncellemesini akıllı telefonlarına ne zaman sunmayı planladığı belli değil. Realme’nin CEO’su, özelliğin bu yılın sonunda bir C serisi telefonda piyasaya sürüleceğini zaten onaylarken, birçok Realme hayranı bu lansmanın bir haftadan kısa bir süre sonra Mobil Dünya Kongresi 2023’te gerçekleşmesinden umutlu.

Realme’nin, Apple’ın Dynamic Island’dan ilham alan özelliğinin kararlı, hatalı olmayan bir uygulamasını cihazlarında başlatmasının ne kadar süreceğini göreceğiz. Bununla birlikte, Realme telefonu olmayanlar için, herhangi bir Android cihazında Dinamik Ada benzeri bir özellik elde etmenin çeşitli yollarını tartışan ayrıntılı bir makalemiz var.

Teknory