Snapdragon 8 Gen 4, Oryon CPU’lu ilk telefon çipi olacak

Hadlee Simons / Android Otoritesi TL;DR Qualcomm, Oryon CPU’lu ilk akıllı telefon işlemcisinin 2024’te geleceğini açıkladı. Şirket, 2024 sonlarında çıkacak bir sürümün ipucunu verdi ve bunun Snapdragon 8 Gen 4 olabileceğini öne sürdü. Qualcomm, şirketin iddialı Oryon CPU’sunu içeren Snapdragon X Elite PC yonga setini kısa süre önce duyurdu. Peki bu CPU akıllı telefon yonga […]

Snapdragon 8 Gen 4, Oryon CPU’lu ilk telefon çipi olacak

Hadlee Simons / Android Otoritesi

TL;DR

  • Qualcomm, Oryon CPU’lu ilk akıllı telefon işlemcisinin 2024’te geleceğini açıkladı.
  • Şirket, 2024 sonlarında çıkacak bir sürümün ipucunu verdi ve bunun Snapdragon 8 Gen 4 olabileceğini öne sürdü.

Qualcomm, şirketin iddialı Oryon CPU’sunu içeren Snapdragon X Elite PC yonga setini kısa süre önce duyurdu. Peki bu CPU akıllı telefon yonga setlerine ne zaman gelecek? Çip tasarımcısı bize bir cevap verdi.

Qualcomm, Snapdragon Zirvesi’nde Oryon CPU’nun 2024’te bir akıllı telefon yonga setine geleceğini duyurdu. Şirket, Snapdragon Zirvesi 2024’te piyasaya sürüleceğine dair ipuçları dışında daha fazla ayrıntı vermedi.

Bununla birlikte, 2024 sonundaki lansman penceresi, Snapdragon 8 Gen 4’ün Oryon CPU çekirdeklerine sahip ilk yonga seti olacağını güçlü bir şekilde ortaya koyuyor. Ancak yeni duyurulan Snapdragon 8 Gen 3 hala Arm CPU çekirdeklerine sahip.

Bu, 2016’daki Snapdragon 820 ve 821’den bu yana ilk kez Qualcomm’un akıllı telefon çiplerinin özel CPU çekirdeklerine sahip olduğu anlamına geliyor. Her iki durumda da, iPhone’lara rakip olacak performans bekleyenlerin gözü Snapdragon 8 Gen 4’te olmalı.

Açıklama: Hadlee Simons, Snapdragon Zirvesi’nde Qualcomm’un konuğu oluyor. Qualcomm’un Android Authority’nin editoryal kapsamı üzerinde hiçbir etkisi yoktu.

Snapdragon 8 Gen 4, Oryon CPU’lu ilk telefon çipi olacak

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow