Sony, Call Of Duty’i PlayStation’da Tutmak İçin Microsoft İle 10 Yıllık Anlaşma İmzaladı

Sony, Call of Duty’yi PlayStation’da 10 yıl tutmak için Microsoft ile bağlayıcı bir anlaşma imzaladı. Geçen hafta FTC, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasına ve müteakip temyizine karşı açtığı davayı kaybetti. Bu, Microsoft’un Birleşik Krallık’taki düzenleyici kurum olan Rekabet ve Piyasalar Kurumu ile devam eden anlaşmazlığı dışında Call of Duty yapımcısını satın alma işlemini tamamlamasının yolunu […]

Sony, Call Of Duty’i PlayStation’da Tutmak İçin Microsoft İle 10 Yıllık Anlaşma İmzaladı

Sony, Call of Duty’yi PlayStation’da 10 yıl tutmak için Microsoft ile bağlayıcı bir anlaşma imzaladı.

Geçen hafta FTC, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasına ve müteakip temyizine karşı açtığı davayı kaybetti. Bu, Microsoft’un Birleşik Krallık’taki düzenleyici kurum olan Rekabet ve Piyasalar Kurumu ile devam eden anlaşmazlığı dışında Call of Duty yapımcısını satın alma işlemini tamamlamasının yolunu etkili bir şekilde açıyor. Microsoft, kendisinin ve Sony’nin bağlayıcı bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Activision Blizzard’ın amiral gemisi serisi Call of Duty’yi 10 yıl boyunca PlayStation platformunda tutmak için.

Xbox başkanı Phil Spencer, “Microsoft ve PlayStation’ın Activision Blizzard’ın satın alınmasının ardından Call of Duty’i PlayStation’da tutmak için bağlayıcı bir anlaşma imzaladığını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. tweet attı hafta sonu boyunca. “Küresel olarak oyuncuların en sevdikleri oyunları oynamak için daha fazla seçeneğe sahip olduğu bir geleceği dört gözle bekliyoruz.”

Microsoft başkan yardımcısı ve başkanı Brad Smith de aynı şeyi yaptı. tweetleme, “Bu satın alımın Birinci Gününden itibaren, düzenleyicilerin, platform ve oyun geliştiricilerin ve tüketicilerin endişelerini gidermeye kararlıyız. Bu anlaşmanın onaylanması için bitiş çizgisini geçtikten sonra bile, Call of Duty’nin her zamankinden daha fazla platformda ve daha fazla tüketici için kullanılabilir durumda kalmasını sağlamaya odaklanmaya devam edeceğiz.”

Gördüğünüz gibi bu açıklamalar, bağlayıcı anlaşmanın 10 yıllık kısmını ortaya koymuyor; Ancak Sınır Xbox küresel iletişim başkanı Kari Perez’den söz konusu anlaşmanın 10 yıllık bir taahhüt olduğunu doğrulayan bir açıklama aldı. Ancak, bu taahhüdün Microsoft’un geçen yıl Sony ile imzalamaya çalıştığı orijinal anlaşmadan farklı olarak yalnızca Call of Duty için olduğunu belirtmek önemlidir.

Bu anlaşma, “31 Aralık 2027’ye kadar Sony’deki diğer mevcut Activision franchise’larının Call of Duty serisinin gelecekteki sürümleri dahil olmak üzere Sony’deki mevcut tüm Activision konsol oyunlarını” içeriyordu. Sınır. Şimdi, bugünkü 10 yıllık anlaşma sadece Call of Duty için geçerli.

oyun Bilgilendiricisi yorum veya açıklama için PlayStation’a ulaştı ve yorum veya açıklama alınırsa hikayeyi güncelleyecek.


Sizce bu PlayStation için ne anlama geliyor? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory