Sony, Sıcaklığı Değiştirebilen PlayStation Kontrol Cihazlarını Araştırıyor

Sony’nin gerçek patenti yeterince açık; “Bir denetleyici [that] elastik olarak deforme olabilen elastik bir eleman kullanan, kullanıcının elastik elemanla temasını veya deforme edici hareketini algılayan ve algılanan temas veya söz konusu deforme edici harekete dayalı olarak bir elektrik sinyali çıkaran bir sensör içerir.” Bu deforme olabilir yapı, açıklanan teknolojinin yalnızca bir parçasıdır bununla birlikte, patent […]

Sony, Sıcaklığı Değiştirebilen PlayStation Kontrol Cihazlarını Araştırıyor

Sony’nin gerçek patenti yeterince açık; “Bir denetleyici [that] elastik olarak deforme olabilen elastik bir eleman kullanan, kullanıcının elastik elemanla temasını veya deforme edici hareketini algılayan ve algılanan temas veya söz konusu deforme edici harekete dayalı olarak bir elektrik sinyali çıkaran bir sensör içerir.” Bu deforme olabilir yapı, açıklanan teknolojinin yalnızca bir parçasıdır bununla birlikte, patent ayrıca bir “sıcaklık kontrol aparatı”nın dahil edilmesini detaylandırıyor.

Sony’nin “…sıcaklık kontrol aparatı, deformasyon miktarı ne kadar büyükse, sıcaklık o kadar yüksek olacak şekilde kontrol edilebilir.” Kısacası, geleceğin bu teorik denetleyicisi, elektriksel olarak değişen sıcaklıkla oyuncu girişine yanıt veren bir parça içerecektir.

İlginç bir şekilde Sony, bu denetleyici öğesi için özel bir kullanım amacı belirtmemektedir. Bir oyun soğuk bir iklime girdiğinde denetleyiciyi soğutmak veya ekrandaki bir ateşle senkronize olarak ısıtmak kadar basit olabilir. Ayrıca olmayabilir. 90’ların sonunda piyasaya sürüldüğünde, “gürültü” de basitti, sadece kabaca ekrandaki olaylarla senkronize edilen ani sarsıntılar. O zamandan beri, denetleyici titreşimi, oyuncuya nüanslı bilgileri iletmek için frekansı ve yoğunluğu modüle eden tam bir dokunsal dile dönüştü. Sıcaklık değişiminin oyun oynamanın eşit derecede karmaşık ve önemli bir parçası haline gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Sony’nin patenti en azından olasılığın var olduğunu gösteriyor, ancak herhangi bir patentte olduğu gibi, konseptin gerçek bir ürün haline geleceğinin garantisi yok.

Teknory