Spotify, daha iyi bir çalma listesi oluşturmak için yapay zekadan yardım alıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Spotify, bir kullanıcı tarafından tespit edildiği üzere, uygulamasında AI çalma listesi özelliğini test ediyor. Akış uygulaması, oynatma listesi beklentilerinizi yazmanıza veya önerilen istemler arasından seçim yapmanıza olanak tanır ve istemlere göre bir oynatma listesi oluşturur. Spotify, özelliğin test edildiğini doğruladı ancak daha fazla ayrıntı vermedi. Spotify, hemen hemen her […]

Spotify, daha iyi bir çalma listesi oluşturmak için yapay zekadan yardım alıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Spotify, bir kullanıcı tarafından tespit edildiği üzere, uygulamasında AI çalma listesi özelliğini test ediyor.
  • Akış uygulaması, oynatma listesi beklentilerinizi yazmanıza veya önerilen istemler arasından seçim yapmanıza olanak tanır ve istemlere göre bir oynatma listesi oluşturur.
  • Spotify, özelliğin test edildiğini doğruladı ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Spotify, hemen hemen her işletim sisteminde kullanabileceğiniz en iyi müzik akışı uygulamalarından biridir. Spotify’ın her yerde bulunması ve Spotify Connect ve Spotify Unwrapped gibi özellikleri onu kalabalığın favorisi haline getiriyor. Şirket, özellik listesini iyileştirmeye çalışıyor ve müzik akışı uygulaması bunun için yapay zekaya yöneliyor.

Özelliğe şu adresten erişilir: Kütüphaneniz sağ üstteki artı düğmesine tıklayarak sekmeyi açın. Çoğu kullanıcı görecek olsa da Çalma listesi Ve Karışım seçenekler olarak kullanıcı ekleri fark etti Yapay Zeka Oynatma Listesi seçenek. Buna tıkladığınızda Spotify’ın yapay zekasından sizin için bir çalma listesi oluşturmasını isteyebileceğiniz bir sohbet görüşmesi açılır. Kullanılabilecek önerilen istemler vardır, ancak kişi kendi metin istemini de yazabilir.

Birkaç saniye içinde, istemin ardından AI Çalma Listesi oluşturulacaktır. Beğenmediğiniz şarkıları kaldırarak çalma listesini hassaslaştırabilirsiniz.

Bir Spotify sözcüsü bunu doğruladı Techcrunch Şirketin şu anda AI çalma listesi özelliğini test ettiği belirtiliyor. Ayrıca şunları ekledi:

Rutin olarak bir dizi test yapıyoruz. Bu testlerden bazıları daha geniş deneyimlerimize giden yolu açıyor, diğerleri ise yalnızca önemli bir öğrenme işlevi görüyor. Şu anda paylaşacak başka bir şeyimiz yok.

Şirketin ilk etapta bu özelliği kullanmaya karar vermesi halinde, AI Çalma Listeleri özelliğinin ne zaman daha geniş bir kullanıcı tabanına sunulacağına dair bir zaman çizelgesi yok.

Bu Spotify’ın yapay zekayla yaptığı ilk fırça değil. Hizmette halihazırda geçmiş dinleme tercihlerinize göre beğeneceğinizi düşündüğü müzikleri seçen Spotify AI DJ bulunuyor. Çalma listelerine yapay zeka eklemek, farklı ruh halleri için hızlı ve kolay çalma listeleri oluşturmanın yarattığı sıkıntının bir kısmını ortadan kaldırmaya yardımcı olacak ve bu özelliğin kullanıma sunulması için sabırsızlanıyoruz.

Spotify, daha iyi bir çalma listesi oluşturmak için yapay zekadan yardım alıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow