Spotify, sinyallerin düzensiz olduğu zamanlar için bir ‘Çevrimdışı Mix’ oynatma listesini test ediyor

Günlük müzik dozunuza ihtiyaç duyduğunuz halde internet bağlantınızın düzensiz olması veya uçuşun ortasındayken aniden en sevdiğiniz parçaları indirmeyi unuttuğunuzu fark etmeniz can sıkıcı değil mi? Bu şikayetler tanıdık geliyorsa size güzel bir haberimiz var. Müzik akışı devi Spotify, müzik fanatiklerinin mutlaka seveceği yeni bir özelliği test ediyor: yağmurlu bir günde favori şarkılarınızı otomatik olarak indiren […]

Spotify, sinyallerin düzensiz olduğu zamanlar için bir ‘Çevrimdışı Mix’ oynatma listesini test ediyor

Günlük müzik dozunuza ihtiyaç duyduğunuz halde internet bağlantınızın düzensiz olması veya uçuşun ortasındayken aniden en sevdiğiniz parçaları indirmeyi unuttuğunuzu fark etmeniz can sıkıcı değil mi? Bu şikayetler tanıdık geliyorsa size güzel bir haberimiz var.

Müzik akışı devi Spotify, müzik fanatiklerinin mutlaka seveceği yeni bir özelliği test ediyor: yağmurlu bir günde favori şarkılarınızı otomatik olarak indiren çevrimdışı çalma listesi.

Şirketin CEO’su Daniel Ek, Perşembe günü attığı bir tweet’te, “Your Offline Mix” özelliğinin test edildiğini ve hazır olduğunda kullanıma sunulacağını açıkladı.

Spotify’ın bu yeni özelliği resmi olarak ne zaman kullanıma sunacağı belli olmasa da ekran görüntüsü, “titreşim yüksek ancak bağlantı düşük” olduğunda kullanıcılara önemli ölçüde yardımcı olacağını gösteriyor.

Çevrimdışı oynatma zaten popüler bir özelliktir, ancak çevrimdışı karışım özel bir şey olmayı vaat ediyor; bu özellik, en çok hangi Spotify parçalarını dinlediğimizi değerlendirecek ve bunları otomatik olarak uygulamamıza kaydedecektir. Çalma listesi saatlerce müzik saklayabilecek ve bu da uygulamanın 500 milyondan fazla dinleyicisi için seyahati daha keyifli hale getirecek.

Twitter kullanıcıları haberi takdirle karşıladı.

Özelliğin ücretsiz kullanıcılar için mevcut olup olmayacağı belli değil, ancak çevrimdışı dinleme Spotify’a özgü değil. Başka bir müzik akışı hizmeti olan Youtube Music, kullanıcıların şarkı indirmesine izin veren “Resmi karışık liste” özelliğine sahiptir.

Teknory