Spotify’da ortak bir çalma listesi nasıl oluşturulur?

nasıl yapılır spotify mobil uygulama kütüphane ekranı” style=”aspect-ratio: 1.3333333333333″/> Dijital Trendler Spotify sayesinde, şirket dinleyicilerin anında paylaşabileceği ve başkalarıyla düzenleyebileceği İşbirlikçi Çalma Listeleri oluşturma yeteneğini duyurduğundan beri çalma listesi oluşturma önemli ölçüde arttı. Bu özellik, atmosfer veya motivasyon katmak için arkadaşlarınızla yolculuklar veya egzersizler gibi şeyler için harikadır veya birini yeni şarkılarla tanıştırmak veya son […]

Spotify’da ortak bir çalma listesi nasıl oluşturulur?

nasıl yapılır spotify mobil uygulama kütüphane ekranı” style=”aspect-ratio: 1.3333333333333″/>

Dijital Trendler

Spotify sayesinde, şirket dinleyicilerin anında paylaşabileceği ve başkalarıyla düzenleyebileceği İşbirlikçi Çalma Listeleri oluşturma yeteneğini duyurduğundan beri çalma listesi oluşturma önemli ölçüde arttı. Bu özellik, atmosfer veya motivasyon katmak için arkadaşlarınızla yolculuklar veya egzersizler gibi şeyler için harikadır veya birini yeni şarkılarla tanıştırmak veya son zamanlarda nelerden hoşlandığını keşfetmek istediğinizde.

Spotify dinleyicileri şarkı eklemek, yeniden düzenlemek ve silmek için bilgisayarlarını, akıllı telefonlarını veya tabletlerini kullanabilir ve arkadaşları ve aileleri de bulundukları her yerden aynısını yapabilir. Bir çalma listesine kaç kişinin katkıda bulunabileceğinin bir sınırı yoktur ve Spotify deneyimi daha da kolaylaştırmak için düzenli olarak yeni özellikler yayınlamaktadır.

İşbirlikçi Çalma Listesi’ne katılmak için Premium aboneliğiniz olması konusunda endişelenmeyin. Bunlar hem Spotify Free hem de Spotify Premium üyelerine aynı şekilde sunulmaktadır.

Ne yazık ki Premium hesaba sahip olmanın hala bir avantajı var, çünkü Spotify Free aboneliği olan kullanıcılar, İşbirlikçi Çalma Listesi dinlerken normalde karşılaşacakları reklamlarla uğraşmak zorunda kalacaklar. Ayrıca, çalarken ileri atlama seçeneğine sahip olmayacaklar; bu hala karışık çalma veya Premium yoludur.

Masaüstü uygulamasında İşbirlikçi Çalma Listesi nasıl oluşturulur

Spotify, kullanıcıların İşbirlikçi Çalma Listesi oluşturmaları için kusursuz bir süreç yarattı. Sadece yaklaşık 10 saniyede çalma listeniz hazır olabilir. Çalma listenizi masaüstünüzden veya mobil cihazınızdan oluşturma seçeneğiniz var. İşlem, kullandığınız platforma bağlı olarak biraz farklıdır ve mobil sürümde birkaç ekstra tıklamaya ihtiyaç duyar (aşağıya bakın).

Aşama 1: Masaüstü uygulamasında mevcut bir çalma listesini işbirlikçi hale getirmek için, sol panelde işbirlikçi hale getirmek istediğiniz çalma listesine sağ tıklayın.

Adım 2: Seçin İşbirlikçileri davet edin seçimini yapın ve bu seçim, panonuza bir bağlantı kopyalayacaktır.

Gösteriliyor "İşbirlikçileri davet edin" Spotify uygulamasındaki düğmeye tıklayın.

Derek Malcolm / Dijital Trendler

Aşama 3: Daha sonra bu bağlantıyı arkadaşlarınızla mesaj, sosyal medya veya sizin için en uygun olan herhangi bir yolla paylaşabilirsiniz.

Adım 4: Ayrıca yeni bir çalma listesi oluşturabilir ve ardından tıklayarak bunu işbirlikçi hale getirebilirsiniz. Kullanıcı Ekle (baş ve omuzlar) simgesine tıklayın, bu aynı zamanda panonuza paylaşabileceğiniz bir bağlantı da ekleyecektir.

Spotify ortak çalma listelerine işbirlikçiler nasıl eklenir.

Derek Malcolm / Dijital Trendler

Adım 5: İşbirlikçiler, masaüstü uygulaması üzerinden, çalma listesi adının altında işbirlikçilerinizin adlarına tıklanarak, üç nokta ismin yanında ve seçerek İşbirlikçi olarak kaldır.

Mobil uygulamada İşbirlikçi Çalma Listesi nasıl oluşturulur?

Mobil uygulamada işbirlikçi ekleme süreci, masaüstü uygulamasıyla hemen hemen aynıdır; ancak bazı küçük farklılıklar vardır.

Aşama 1: Seçme Kütüphaneniz.

Adım 2: Musluk Çalma listeleri ve işbirlikçi yapmak istediğinizi seçin (bunu yapmak için yaratıcı olmanız gerekir).

Aşama 3: Dokunun Kullanıcı Ekle Çalma listesinin adının altında (baş ve omuzlar) simgesi.

Mobil uygulamayı kullanarak Spotify'a işbirlikçi nasıl eklenir?

Resim telif hakkı sahibinin izniyle kullanılmıştır

Adım 4: Burada, işbirlikçileri çalma listenize davet etmek için birkaç seçenek göreceksiniz; bunlar arasında yalnızca Bağlantıyı kopyala birine göndermek veya mevcut sosyal medya platformlarından biri aracılığıyla.

Mobil uygulamayı kullanarak Spotify'a işbirlikçi nasıl eklenir?

Resim telif hakkı sahibinin izniyle kullanılmıştır

Adım 5: İşbirlikçiler, çalma listesi adının altındaki profil resimlerine dokunarak, adın yanındaki üç noktaya tıklayarak ve seçilerek kaldırılabilir. İşbirlikçi olarak kaldır.

İşbirlikçi Çalma Listelerinin güzelliği, paylaşmak istediklerinizin sizin elinizde olmasıdır. Keşfettiğiniz en son podcast’ler, yeni müzikler veya sizi ve arkadaşlarınızı tüm gün kahkahalarla güldürecek stand-up komedileri olabilir.


Teknory