Starlink Global Roaming planı ile dünyanın her yerine internet sunuyor

TL;DR Starlink, ayda 200 ABD Doları tutarında bir küresel dolaşım internet hizmetini test ediyor. Dünyanın her yerinde karada internet vadediyor. SpaceX’e ait Starlink şirketi, dünyanın herhangi bir yerinde internet vaat eden yeni bir “Küresel Dolaşım Hizmetini” test ediyor gibi görünüyor. Buna göre Starlink kullanıcıları tarafından alınan bir mesajşirket, 599 $ ‘a mal olan bir Starlink […]

Starlink Global Roaming planı ile dünyanın her yerine internet sunuyor

TL;DR

  • Starlink, ayda 200 ABD Doları tutarında bir küresel dolaşım internet hizmetini test ediyor.
  • Dünyanın her yerinde karada internet vadediyor.

SpaceX’e ait Starlink şirketi, dünyanın herhangi bir yerinde internet vaat eden yeni bir “Küresel Dolaşım Hizmetini” test ediyor gibi görünüyor. Buna göre Starlink kullanıcıları tarafından alınan bir mesajşirket, 599 $ ‘a mal olan bir Starlink başlangıç ​​kitine ek olarak ayda 200 $’ a mal olacağını söylüyor.

Global Roaming, Starlink’in uydular arası bağlantılarını tüm dünyada bağlantı sağlamak için kullandığını, şirketin kullanıcılara e-postasında yazdığını yazdı. Şirketin e-postasında “Starlink’in tipik yüksek hızlı, düşük gecikmeli hizmetinin kısa süreli zayıf bağlantı dönemleriyle karışmasını veya hiç olmamasını bekleyebilirsiniz” yazıyor.

Sınır Starlink’in, Inida, Pakistan ve daha fazlası gibi ülkelerde hala düzenleyici engellerle karşı karşıya olduğu göz önüne alındığında, Starlink’in tüm dünyada nasıl bağlantı sağlamayı planladığının net olmadığını belirtiyor. Bu arada, hizmetleri birçok bölgede tamamen kullanılamıyor.

Bahsedilen, PCMag Starlink’in kendi dışındaki bazı ülkelerde internet erişimi sağladığını bildirdi. kapsama alanı. Hizmet için bekleme listesindeki bazı kişiler, yeni Küresel Dolaşım denemesinin bir parçası olmaya davet edildi.

Böyle bir olası Starlink müşterisi yayına şunları söyledi: “Bunun, Starlink’in insanların (hükümet) onayıyla mücadele etmek zorunda kalmadan dünya çapında hizmeti kullanmasını sağlamanın bir yolu olduğuna inanıyorum.”

Şirketin, yeni Küresel Dolaşım planıyla ülkelerden gelen onayları atlatmasının bir yolu olabilir. Ancak, henüz aynı resmi bir onay yok. Yetenekleri ve sınırlamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Starlink’in yeni hizmeti hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmasını beklememiz gerekecek.


Starlink Global Roaming planı ile dünyanın her yerine internet sunuyor

Teknory