Steam’de Seviye Nasıl Alınır?

Bir Steam hesabına yeni kaydolduysanız, oyuncuların bahsettiği harika özelliklerin nerede olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Hesabınız dolandırıcı görünüyor ve profilinizi güncellemek gibi temel işlemleri yapamıyorsunuz. Rahat olun, tüm özellikler orada ve sorun şu ki seviye atlamadınız. Steam’de nasıl seviye atlayacağınızı bilmiyorsanız burası doğru yer. Bu makalede Steam hesabınızın seviyesini yükseltmenin dört yolu anlatılmaktadır. Steam’de Seviyeler Nasıl […]

Steam’de Seviye Nasıl Alınır?

Bir Steam hesabına yeni kaydolduysanız, oyuncuların bahsettiği harika özelliklerin nerede olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Hesabınız dolandırıcı görünüyor ve profilinizi güncellemek gibi temel işlemleri yapamıyorsunuz. Rahat olun, tüm özellikler orada ve sorun şu ki seviye atlamadınız.

Steam’de nasıl seviye atlayacağınızı bilmiyorsanız burası doğru yer. Bu makalede Steam hesabınızın seviyesini yükseltmenin dört yolu anlatılmaktadır.

Steam’de Seviyeler Nasıl Alınır?

Oyunlardan keyif almak ikinci planda gibi görünse de Steam, oyuna ve Steam platformu etkinliklerine bağlılık gösteren kullanıcıları deneyim puanları (XP) vererek ödüllendiriyor. Bu puanlar, profili özelleştirmek de dahil olmak üzere daha fazla seçenekle daha yüksek seviyelerin kilidini açar.

Genellikle Steam’e kaydolduğunuzda hesabınız varsayılan olarak sıfır düzeyindedir ve sınırlıdır. Seviye atlamadan önce herhangi bir Steam ürününe en az 5$ harcayarak hesabınızı sınırsız hale getirmelisiniz. Bu adımı atlarsanız ne yaparsanız yapın hesabınız seviye atlamayacaktır.

Hesabınız sınırsız olduğunda, XP puanları kazanarak ve bunları seviyelerin kilidini açmak için kullanarak seviye atlamaya başlayabilirsiniz. Kriter ve ulaşılması en kolay seviye 10’dur ve bu da 100 XP puanı gerektirir. Buradan itibaren seviye atlamak daha maliyetli hale gelir çünkü her 10 seviyede 100 XP puanına daha ihtiyacınız olacaktır. Örneğin, 11. seviye için 200 XP puanı gerekirken, 21. seviye için 300 XP puanı gerekiyor ve bu trend devam ediyor.

Daha yüksek seviyelerin kilidini açmak istiyorsanız kemerinizi takmalı ve mümkün olduğunca çok XP puanı kazanmalısınız. Aşağıda Steam hesabınızı seviyelendirme yöntemleri verilmiştir.

1. Rozet Üretimi

Rozetler, hesap profilinizde görünen ve Steam’de bir şeyler başardığınızı gösteren simgelerdir. Rozete sahip olmanın bir yolu da bir rozet oluşturmaktır. Rozet oluşturmak, oyun içi bir başarı elde etmek için oyunda bırakılan sanal takas kartlarını toplamanızı gerektirir.

Genellikle bir rozet oluşturmak için tam bir kart setine ihtiyacınız vardır. Çoğu oyunda kartlar yavaşça düşer ve muhtemelen oyunu eksik bir setle tamamlarsınız. Eksik kartları Steam topluluk pazarından satın alabilir veya arkadaşlarınızla takas edebilirsiniz. Tam bir kart setine sahip olduğunuzda, 100 XP puanı değerinde bir rozet oluşturabilirsiniz.

Herhangi bir oyundan kart topluyor musunuz? Hayır, bazı oyunlar rozetleri ödüllendirmez. Rozet kazandırmayacak oyunlara dolar ve zaman harcamanızı engellemek için Akış Ticaret Kartı filtresi oyunlara göz atmak için.

Rozetleri nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Steam hesabınıza giriş yapın ve üstteki profil adınıza tıklayın.
 2. Görünen seçeneklerden “Rozetler”e dokunun.
 3. Tüm tamamlanmış ve eksik rozetlerinizin görüntülendiği bir pencere görünür. Tam kart setini içeren bir rozette “Hazır” ifadesi görünür.
 4. Üzerine tıklayın ve “Rozet oluştur”u seçin. Bu, profilinize bir rozet simgesi ve 100 XP puanı ekler.

Tersine, tamamlanmamış bir set, topladığınız toplam karttan kaç tanesini gösterir. Örneğin, “dokuz karttan dördü toplandı.”

Tamamlanmamış bir koleksiyon kartı setinden bir rozeti kontrol etmek istiyorsanız sete tıklayın. Bu, sahip olduğunuz ve eksik olan kartların bir listesini görüntüler. Ayrıca eksik kartları bulabileceğiniz yerlerin bir menüsü de var.

Eksik kartları satın almak için sol üst köşedeki “Kalan kartları pazardan satın al” seçeneğine tıklayın. Bu sizi eksik kartlarınızın listesini ve maliyetlerinin yer aldığı bir sayfaya götürür. Satın alma işlemini onaylamak için her birine tıklayın.

Öte yandan, kartlarla takas yapabilirsiniz:

 1. Kaybettiğiniz kartlara sahip olan arkadaşlarınızın listesini görmek için sayfanın en altına gidin.
 2. Ticaret yapmak istediğiniz bir arkadaşınızı seçin ve onun gelen kutusuna bir ticaret sorgusu göndermek için “Takas teklif et”e tıklayın.
 3. Envanterinizdeki ürünleri seçin ve teklifi onaylayın.
 4. Başarılı bir takasın bildirimini alacaksınız. Ancak ticari ortak teklifi beğenmezse karşı teklifte bulunabilir ve süreci yeniden başlatabilir.

Kartlarınızı aldığınızda Steam onları envanterinize gönderir. Ancak çok sayıda kart satın aldıysanız bu biraz zaman alabilir.

Ne kadar çok seviye atlarsanız ve Steam’i tutarlı bir şekilde kullanırsanız, rastgele güçlendirici paketler almaya hak kazanırsınız. Daha fazla rozet takas etmek veya üretmek için üç adet ticaret kartı içerirler.

2. Rozetleri Yükseltme

Sahip olduğunuz her rozetin potansiyelini hafife almayın. Daha fazla profil özelliğinin kilidini açmanıza yardımcı olmasının yanı sıra, en fazla beş kat seviye atlayabilir. Bu, tek bir rozetten 500 XP puanı kazanabileceğiniz anlamına gelir. Bir rozeti yükseltmek, kart takası ve belirli öğelerin toplanması gibi rozetle ilgili görevleri tamamlamanızı gerektirir.

Rozetinizi yükseltmek için şu adımları izleyin:

 1. Yükseltmek istediğiniz rozete gidin ve yerine getirmeniz gereken koşulları öğrenmek için açıklamayı inceleyin.
 2. Koşulları karşıladıktan sonra profilinizi tıklayın ve “Rozetler”i seçin. Rozeti seçin ve üst kısımdaki “Rozeti yükselt”i tıklayın.
 3. Açılan bir mesaj, yükseltme yaparak tüketeceğiniz envanter öğelerini görüntüler. Yükseltmek için “Onayla”ya tıklayın. Rozetiniz bir sonraki seviyeye geçer.

3. Rozet Kazanma

Steam, tutarlılığı ve platforma bağlılığı farklı şekillerde takdir ediyor. Bunun bir yolu, XP puanı değerinde rozetleri ödüllendirmektir. Bu, Steam hesabınızı seviyelendirmenin ucuz bir yoludur çünkü yalnızca platformda aktif olmanız gerekir. Steam’de kazanabileceğiniz bazı rozetler nelerdir?

 • Hizmet yılı rozeti: Steam’e katıldığınız tarihi işaretlediniz mi? Bu önemli çünkü böyle bir zamanda her yıl bir rozet kazanacaksınız. Birinci yıl dönümü rozeti 50 XP puanı değerindedir. XP puanları her yıl artmaya devam ediyor. Steam’de ne kadar uzun süre hizmet ederseniz rozetinizin puan değeri de o kadar yüksek olur.
 • Topluluk Rozeti Sütunu: Bu rozet, Steam’in aktif olduğunuz için elinizi sıkmasının bir yoludur. Para gerektirmeyen basit görevleri tamamlayarak kazanırsınız. Örneğin, ücretsiz bir oyun oynamak, ekran görüntüleri yayınlamak veya arkadaş eklemek. 100, 200 ve 500 XP puanı değerinde üç seviyeye sahiptir.
 • oyun koleksiyoncusu rozeti: oyun oynamayı sevdiğiniz için bu rozeti elde etmek zor olmayacak. Hediye olarak aldığınız ücretsiz oyunlar da dahil olmak üzere, hesabınıza mümkün olduğu kadar çok oyun kaydetmenizi gerektirir. İlk seviye 100 XP puanı değerindedir ve seviye atladıkça bu puan da artar.
 • Etkinlik rozeti: Bir dahaki sefere bir Steam etkinliği duyduğunuzda takviminizi işaretleyin. Bu tür etkinliklere katılmak size 100 XP puanı değerinde bir etkinlik rozeti kazandırabilir.

4. oyun Satın Alma

oyun satın almak Steam’de seviye atlamanın son ve en maliyetli yoludur. Satın aldığınız her oyun için XP puanları alırsınız. Kazanacağınız puanlar oyunun maliyetine bağlıdır. Ancak Steam’de harcadığınız her dolar için 100 XP puanı alırsınız. Böylece kaç puan kazanacağınızı kabaca tahmin edebilirsiniz.

Seviye Atladığınızda Ne Kazanırsınız?

Daha önce de belirtildiği gibi, yeni oluşturulmuş bir hesap üzerinde sınırlı kontrolünüz vardır. Ancak seviye atladıkça birkaç seçeneğin kilidini daha açarsınız:

 • Bir profil ve arka plan ile hesabınıza biraz kıvılcım eklemek.
 • Kazanılan seviye başına beş slot daha eklenerek hesap başına 2000 arkadaş sınırı artırılıyor.
 • Kazanılan her 10 seviye için tek bir video, ekran görüntüsü veya başarı gösterimi.

Steam Hesabınızı Bir Sonraki Seviyeye Taşıyın

Artık Steam hesabınızın seviyesini yükseltmenin temel unsurunun XP puanları olduğunu biliyorsunuz. Yukarıdaki dört yöntem, XP puanlarınızı daha hızlı biriktirmenize ve daha fazla profil seçeneğinin kilidini açmanıza olanak tanır. Ancak daha yüksek seviyeler daha fazla XP puanı gerektirir ve yükselmeye devam etmek için yukarıdaki yöntemlerin hepsinden yararlanmalısınız.

Şu ana kadar hangi Steam seviyesine ulaştınız? Yıl sonuna kadar hangi seviyeye ulaşmak istiyorsunuz? Bunu aşağıdaki yorum bölümünde tartışalım.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow