Steven Spielberg, İkonik Bir Jaws Ölüm Sahnesinin Neredeyse Çok Daha Uzun Olduğunu Söyledi: “Çok Kanlıydı”

Özet Köpekbalığının ağzından sarkarken kan kusan bir kurbanın yer aldığı acımasız bir sahne kesilmeseydi, “Çeneler” daha da karanlık olabilirdi. Yönetmen Steven Spielberg, filmin geri kalanına kıyasla çok kanlı ve korkunç bulunduğu için sahneyi kaldırmaya karar verdi. Korkunç sahneye tanık olan bir çocuğun dahil edilmesi, filmin genel karanlığına ve dehşetine katkıda bulunurdu. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİKLE […]

Steven Spielberg, İkonik Bir Jaws Ölüm Sahnesinin Neredeyse Çok Daha Uzun Olduğunu Söyledi: “Çok Kanlıydı”

Özet

  • Köpekbalığının ağzından sarkarken kan kusan bir kurbanın yer aldığı acımasız bir sahne kesilmeseydi, “Çeneler” daha da karanlık olabilirdi.
  • Yönetmen Steven Spielberg, filmin geri kalanına kıyasla çok kanlı ve korkunç bulunduğu için sahneyi kaldırmaya karar verdi.
  • Korkunç sahneye tanık olan bir çocuğun dahil edilmesi, filmin genel karanlığına ve dehşetine katkıda bulunurdu.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Başlangıçta bir sahnenin ne kadar acımasız olduğu için değilse, çeneler daha da karanlık olabilirdi. Bir polis memuru, bir biyolog ve bir köpekbalığı avcısından oluşan bir ekip, başıboş dolaşan ve masum insanları terörize eden bir köpekbalığı ile onu devirmek için çabalıyor. çok kanlı sahneler var çeneler köpekbalığı Cape Cod halkını yararak okyanusa karşı yeni keşfedilmiş bir korkuya yol açarken ve yazın gişe rekorları kıran trendini başlatırken.

ile yapılan bir röportajda Gösteriş Fuarı, çeneler yönetmen Steven Spielberg, haliçte köpekbalığı saldıran kurbanların yer aldığı ikonik bir ölüm sahnesini değiştirmek zorunda kaldığını açıkladı. Spielberg, köpekbalığının olduğu sahneden gelen korkunç şiddetin bazı detaylarını verdi. çeneler Teddy Grossman’ın canlandırdığı bir İzci liderini öldürür, buna her şeye tanık olmak zorunda kalan bir çocuk da dahildir, yönetmen bunun çok ileri gittiğini hissetti. Aşağıdaki alıntıya göz atın:

Sahneyi kestim çünkü çok kanlı, çok kanlıydı. Dublör Teddy Grossman kurbanı oynadı – ve bu arada Teddy çok komik bir adam – ama başlangıçta, köpekbalığının ağzında bir geminin bakiresi gibi sudaki çocuğa doğru ilerliyordu ve kan kusuyordu. Bu, filmin ilk üçte birinde gelen her şeyden çok daha korkunçtu, ben de çıkardım.


Spielberg Jaws’ın Haliç Sahnesini Nasıl Değiştirdi?

Haliç sahnesi çeneler izleyiciler ilk kez köpekbalığını iş başında gerçekten görme şansı buluyor. Suda rahatlatıcı bir an acımasız bir saldırıya dönüşürken sekans boyunca gerilim artar. Köpekbalığı iki teknenin üzerine devrilir, bir adamın bacağını koparır ve arkasında köpüren bir kan havuzu bırakır, bu da onu Chrissie Watkins’in açılış ölümü ve Quint’in köpekbalığıyla yüzleşmeye çalışırken ölümüyle birlikte filmin en unutulmazlarından biri yapar. dorukta.

Spielberg haliç saldırısının orijinal kurgusunu ekleseydi çenelerbazı izleyiciler için sahnenin amacını tamamen bozabilirdi. Bir köpekbalığının ağzından sarkan ve kan kusan bir adam, bir saldırının hak ettiği gerekli zarafet göz önüne alındığında, pek de hafife alınmamış bir saldırı gibi hissetmez, daha çok bunun uğruna bir korku gösterisi gibidir. İlk perdenin tonundan ciddi bir sapma olurdu ve gerçekten takdir edilemeyecek kadar saçma olurdu.

çeneler şimdiden derin bir köpekbalığı korkusunu ateşledi ve Spielberg bile bu yok edici etkiden pişmanlık duyduğunu açıkça dile getirdi. çeneler köpekbalığı popülasyonunda vardı. Sıradan insanlar zaten köpekbalığı saldırılarından olağanüstü derecede korkarken, çeneler sadece filmin gerçek hayattaki etkilerini daha da kötüleştirirdi. Spielberg’in saldırı için asıl niyetini görmek ilginç olsa da, çeneler ve dünya okyanuslarının her ikisi de sahnedeki değişikliklerden yararlanıyor.

Kaynak: Gösteriş Fuarı

Teknory