Super Mario Bros: John Leguizamo, Chris Pratt’ın oyuncu kadrosunu “geriye doğru” çarptı

Cameron Frew ❘ Yayınlanan: 2022-11-17T10:33:37 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-17T10:33:46 Orijinal Super Mario Bros filminde Luigi olarak rol alan John Leguizamo, yeni filmde Chris Pratt ve Charlie Day’in “geriye doğru” rol almasını eleştirdi. Yaklaşık 30 yıl önce, Mario ve Luigi beyaz perdedeki ilk çıkışlarını Bob Hoskins ve Leguizamo kılığında, şimdilerde çılgın bir kült klasiği olarak sevgiyle karşılanan […]

Super Mario Bros: John Leguizamo, Chris Pratt’ın oyuncu kadrosunu “geriye doğru” çarptı

Yayınlanan: 2022-11-17T10:33:37

Güncellenmiş: 2022-11-17T10:33:46

Orijinal Super Mario Bros filminde Luigi olarak rol alan John Leguizamo, yeni filmde Chris Pratt ve Charlie Day’in “geriye doğru” rol almasını eleştirdi.

Yaklaşık 30 yıl önce, Mario ve Luigi beyaz perdedeki ilk çıkışlarını Bob Hoskins ve Leguizamo kılığında, şimdilerde çılgın bir kült klasiği olarak sevgiyle karşılanan kötü şöhretli Super Mario Bros’ta yaptılar.

Nintendo’nun sevilen maskotu, oyun stüdyosu ile Despicable Me’s Illumination arasındaki bir iş birliğine işaret ederek gelecek yıl sinemalara geri dönecek.

Başlangıçta “tamamen beyaz” oyuncu kadrosuna seslendikten sonra, Leguizamo yeni filmi çarpmaya devam etti.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

John Leguizamo, Super Mario Bros oyuncu kadrosunun “berbat” olduğunu söylüyor

ile yeni bir röportajda bağımsız tel Super Mario Bros filminde Prenses Şeftali olarak rol alan Anya Taylor-Joy ile birlikte rol aldığı The Menu’nün vizyona girmesinden önce Leguizamo, çeşitli olmayan oyuncu kadrosunu eleştirdi.

“Ben OG’yim Birçok insan orijinali sever. New York ve Baltimore’da Comic-Con yaptım ve herkes ‘Hayır, hayır, eskiyi, orijinali seviyoruz’ diyor. Yeni olanı hissetmiyorlar. ben sert değilim Talihsiz.

“Yönetmenler Annabel Jankel ve Rocky Morton başrol olmam için gerçekten çok mücadele ettiler çünkü ben Latin bir adamdım ve onlar da [the studio] başrol olmamı istemedi

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Gerçekten çok sıkı mücadele ettiler ve bu büyük bir atılımdı. Geriye gitmeleri ve başka bir oyuncu kullanmamaları için [actor of color] biraz berbat.

İlk Super Mario Bros fragmanının yayınlanmasından birkaç hafta önce bir tweet’te Leguizamo şunları yazdı: “#superMariobros’un yeniden başlatılmasına çok sevindim! Açıkçası, ikonik bir şey.

“Ama bembeyaz olmaları çok kötü! Başrollerde Latinx yok! Orijinalde çığır açan renk körü döküm! Artı, bu filmin senaryo bazında çalışmasını bilen tek kişi benim!”

Super Mario Bros filmi hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Menü yarın, 18 Kasım’da sinemalarda.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Teknory