Tears of the Kingdom’da Yüksek Adalara Nasıl Gidilir?

“Tears of the Kingdom” (TotK), Legend of Zelda oyuncularının daha önce deneyimlemediği iki yeni bölgeyi tanıttı: Sky Islands ve The Depths. Great Sky Island’daki ilk dört Mabedi oyunun başlangıcına yakın bir yerde tamamlayacaksınız. Ancak ondan sonra, Hyrule diyarını keşfetmeniz için yere gönderileceksiniz ve Sky Islands’a nasıl döneceğinizi merak edebilirsiniz. Neyse ki, adalara ulaşmanın birkaç yolu […]

Tears of the Kingdom’da Yüksek Adalara Nasıl Gidilir?

“Tears of the Kingdom” (TotK), Legend of Zelda oyuncularının daha önce deneyimlemediği iki yeni bölgeyi tanıttı: Sky Islands ve The Depths. Great Sky Island’daki ilk dört Mabedi oyunun başlangıcına yakın bir yerde tamamlayacaksınız. Ancak ondan sonra, Hyrule diyarını keşfetmeniz için yere gönderileceksiniz ve Sky Islands’a nasıl döneceğinizi merak edebilirsiniz.

Neyse ki, adalara ulaşmanın birkaç yolu var, ancak parçalı yapıları belirli yerleri bulmayı zorlaştırabilir. Sky Islands’a nasıl gidileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Yüksek Adalara Ulaşım Yolları

TotK’da, öğeleri ve yetenekleri deneyebilir ve sizi havada itebilecek çeşitli araçlar üretebilirsiniz. Oyuncular her gün seyahat etmenin yeni yollarını keşfediyor ve Sky Islands’a gitmek için yeni bir yöntem bulmaya çalışabilirsiniz. Ancak, bazı kanıtlanmış tekniklerle devam etmek en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Skyview Towers’tan Başlatma

Skyview Kuleleri, gökyüzünü keşfetmek ve dolayısıyla adalara ulaşmak için gerekli araçlardır. Bu yapılar Hyrule’un etrafına yerleştirilmiştir ve kendinizi havaya fırlatmak ve istediğiniz adaya doğru süzülmek için bunları kullanabilirsiniz. Her Skyview Tower’ın daha yüksek alanlara ulaşmak için kullanılamayacağını belirtmek önemlidir. Hyrule Field ve Lookout Landing kuleleri gibi bazıları, adaların tamamen erişemeyeceği yerlerde.

İstediğiniz adanın nerede olduğunu kontrol etmeli ve en yakın kuleye gitmelisiniz. Yukarı çıkıp fırlattıktan sonra, bir ara sahne göreceksiniz, ardından adaya süzülebileceksiniz. Havaya çıkmadan önce dayanıklılık iksirleri veya yiyecek stoklamanız önerilir.

Geri Çağırma Yeteneğini Kullanma

Geri Çağırma özelliği ile bir nesneyi seçip zamanda geri sarabilir ve önceki konumuna gönderebilirsiniz. Bu yetenek, Gökyüzü Adalarına ulaşmak için kullanılabilir. Özellikle gökten düşen kayaları adalardan geldiği için takip edebilirsiniz.

Recall’ı kullanmanın en iyi yolu, kolayca kayanın üzerine atlayıp geri sarabileceğiniz dağlık bölgelerdedir. Bu şekilde, dayanıklılığınız tükenmeden daha yüksek yerlere ulaşmanızı garanti eder. Bazı taşlar sizi yanlış adaya götürebilir, ancak ihtiyacınız olan adaya süzülerek gidebilirsiniz.

Zonai Cihazları ile Seyahat

Yüksek adalara ulaşmanın bir başka yolu da farklı Zonai cihazları kullanmak ve araç ve nesneler üretmektir. Bakalım bu mekanizmalar hava yolculuğunuza nasıl yardımcı olacak.

Zonai Roketi

En iyi kombinasyonlardan biri, Fuse yeteneğini kullanarak bir Zonai roketini bir kalkana bağlamaktır. Bu yöntem sizi havaya uçurur ve sadece enerjiye dikkat etmeniz gerekir. Enerji Hücrelerinizin ömrünü uzatmak için yeterli Bölge Yüküne sahip olduğunuzdan emin olun.

Zonai Roketinin değerli bir eşya olduğunu ve enerjiniz bitip istediğiniz adaya indikten sonra yok edileceğini unutmayın. Dağıtıcılardan daha fazla Zonai cihazı alabilmenize rağmen, bu eşyaları farklı, daha zorlu durumlar için saklamanız önerilir.

Zonai Kanadı

Yüksek bir kayaya ulaşmak için Geri Çağırma yeteneğini kullanırsanız, yerinde fanlarla bir Zonai kanat cihazı oluşturabilirsiniz. Bu cihazı düzgün bir şekilde kullanmak için bir platform oluşturmanız gerektiğini de unutmayın. Bu yöntem epeyce Enerji Hücresi gerektirecektir, bu yüzden hazırlıklı geldiğinizden emin olun.

Zonai Hava Balonu

Bir Hava Balonu inşa etmek de sizi adalara götürebilir. Bu durumda, daha uzağa seyahat etmek için Enerji Hücrelerinizi yükseltmeniz önerilir. Bir Sıcak Hava Balonu, bir kamp ateşi veya Zonai Alev Yayıcılarla güçlendirilebilir; ikincisi daha güçlü ve daha hızlıdır ancak pilleri bir kamp ateşinden daha hızlı tüketir. Bu aracı yapmak için balona, ​​herhangi bir platforma (birkaç tahta kütük bile yeterli olacaktır) ve aracı çalıştıracak bir şeye ihtiyacınız var. Ayrıca, ulaşmaya çalıştığınız ada çok uzaktaysa, fazladan birkaç Zonai Yükü işinize yarayacaktır.

Hızlı Seyahat

Seyahat Madalyonu, Sky Islands’a hızlı seyahat etmeyi mümkün kılar. Bu yöntemi kullanmak için öncelikle Adalar’a farklı bir yöntemle ulaşmanız gerekmektedir. Adaya vardıktan sonra Gezi Madalyonu ile işaretleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuzda o konuma geri dönmek için hızlı seyahati kullanabilirsiniz. Bu eşya, Robbie’nin Hateno Köyü’ndeki “Derinliklerin Gizemi” görevini tamamlayarak elde edilebilir. Üç farklı konumu işaretlemenizi sağlayan Seyahat Madalyonunu da yükseltebilirsiniz.

Hızlı seyahat etmenin yanı sıra Great Sky Islands’taki Shrine konumlarına ışınlanarak başka bir adaya gitmek için planör veya Zonai hava aracı kullanabilirsiniz.

Yüksek Noktalara Ulaşmanın Diğer Yolları

TotK’da daha yüksek yerlere çıkmak, şimdiye kadar açıklanan yöntemlerle bile zor olabilir. Bu nedenle, dağlara veya yüksek platformlara ulaşmanın diğer olası yollarını bilmek, Hyrule keşiflerinizi daha sorunsuz hale getirebilir.

Yükselme Yeteneğini Kullanma

Adalara doğrudan bir yol bulamıyorsanız, onlara yaklaşmak ve daha yüksek platformlara ulaşmak için Yükselme özelliğini kullanabilirsiniz. Yükselme yeteneği, durduğunuz yerden gözlerinizi kırparak zemini atlayarak tavandan geçmenizi sağlar. Yine de, bu yeteneğin çalışması için zirveden çok uzakta olamazsın.

ejderha sürmek

Bu güvenilir bir yöntem değildir ve herhangi bir zamanda gerçekleştirilemez. TotK’da zaman zaman ortaya çıkan ejderhalar, The Depths’ten ayrılıp gökyüzüne çıkıyor. Yakınınızda birini fark ederseniz, sırtına otostop çekebilirsiniz. Ancak Dragon’un sizi gitmek istediğiniz yere götüreceğinin garantisi yok.

Tırmanmak

Tırmanma, daha yüksek bir yere ulaşmanın basit bir yoludur. Bu yöntem için herhangi bir cihaz, eşya veya yetenek kullanmanıza gerek yoktur. Oyunda çoğu yüzeye tırmanabilir ve tırmanma becerinizi geliştirmek için bir Froggy zırh seti veya Climbing Gear zırhı alabilirsiniz. İlki kaygan yüzeylere tırmanmanıza izin verirken, ikincisi tırmanma hızınızı artırır. Bununla birlikte, yükselirken dayanıklılığınızı çok hızlı tüketmediğinizden emin olmalısınız, bu nedenle enerjinizi bir Dayanıklılık Kabı ile artırmak en iyisi olacaktır.

Çam Kozalağı Kamp Ateşi Yapmak

Dağın zirvesine veya yüksek bir çıkıntıya ulaşmanın bir yolu, en yaygın iki malzemeden bir kamp ateşi yapmaktır: Odun ve Çakmaktaşı ve ateşi daha güçlü hale getirmek için Hyrule Pine Cone ekleyin. Hedefinize ulaşmak için sadece zıplamanız ve bir planör kullanmanız gerektiğinden, bu ateş sizi güçlendirebilir. Bu yöntemle ilgili tek sorun, çok yaklaşırsanız alev almaktır.

Bu yöntemi Geri Çağırma yeteneği ile birleştirebilirsiniz. Taşı zamanda geri sardığınızda ve ilk varış noktasına ulaştığınızda, orada bir Pine Cone Kamp Ateşi yapın ve kendinizi havada daha da ileri itin. Bu sayede istediğiniz gökyüzü adasına gitmek için planörü kullanabilirsiniz.

Yaratıcı ol

TotK, oyuncuların yaratıcı olmalarını ve hedeflerine ulaşmak için yeni yollar düşünmelerini sağlar. Sky Islands’a ulaşmak için kullanabileceğiniz Skyview Towers, Shrines ve Travel Medallion konumları olsa da, kendi başınıza yeni yollar keşfetmek çok daha eğlenceli. Zorlu bir yolculuğa hazır olduğunuzdan emin olun ve envanterinizi iksirler, yiyecekler, Zonai Yükleri ve Dayanıklılık Kapları ile istifleyin.

Gök Adaları’na ulaşım için yukarıda belirtilen yöntemlerden hangisi en etkilidir? Kendi benzersiz alternatifinizi buldunuz mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory