Tesla Telefon Nedir?

2021’in başlarından beri teknoloji uzmanları, çevrimiçi forumlar ve magazin dergileri, Tesla tarafından yapılan oyunun kurallarını değiştiren bir telefon fikrini abartıyor. Ama bu gerçek mi? Bu makale, özellikleri ve beklenen çıkış tarihi de dahil olmak üzere merakla beklenen Tesla telefon hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacak. Tesla Telefon Nedir? Tesla’nın elektrikli otomobil pazarında devrim yarattığını söylemek […]

Tesla Telefon Nedir?

2021’in başlarından beri teknoloji uzmanları, çevrimiçi forumlar ve magazin dergileri, Tesla tarafından yapılan oyunun kurallarını değiştiren bir telefon fikrini abartıyor. Ama bu gerçek mi? Bu makale, özellikleri ve beklenen çıkış tarihi de dahil olmak üzere merakla beklenen Tesla telefon hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacak.

Tesla Telefon Nedir?

Tesla’nın elektrikli otomobil pazarında devrim yarattığını söylemek güvenli. Tesla’nın ilk arabası Roadster 2008’de piyasaya çıktı ve kısa sürede dünyanın en hızlı üretilen arabalarından biri oldu. O zamandan beri Tesla, arabalarıyla teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam etti.

Ancak son aylarda, içeriden kaynaklar Tesla’nın akıllı telefon pazarına girerek portföyünü çeşitlendirmek istediğini ortaya çıkardı. Cihazın Model Pi adıyla gideceği söyleniyor.

Yaygın spekülasyon ve söylentilere rağmen, Teksas merkezli şirketin yeni bir cihaz üretmeyi planladığına dair resmi bir onay yok. Şirket, geliştirme planları konusunda ağzı sıkı olmaya devam ediyor, bu nedenle cihazın nasıl olabileceği hakkında fazla bir şey bilmiyoruz.

Şirket en son teknolojisiyle tanınmakla birlikte, bunu rekabetçi akıllı telefon pazarında başarıya dönüştürüp çeviremeyeceğini zaman gösterecek. Söylentiler doğruysa ve Tesla bir akıllı telefon çıkarırsa, bunun çok beklenen bir lansman olacağı kesin.

Akıllı telefon, Tesla’nın temel teknolojisini dikey olarak entegre etme ve doğrudan tüketicilere satma stratejisinin doğal bir uzantısı olacaktır. Birçok temel bileşen için üçüncü taraf tedarikçilere güvenen rakiplerinin aksine Tesla, otomobil parçalarının çoğunu kendi bünyesinde tasarlar ve üretir. Bu, kalite ve maliyetler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlar.

Aynı şey, çığır açan pil teknolojisi ve devrim niteliğinde bir tasarıma sahip olabilecek bir Tesla akıllı telefon için de geçerli olabilir. Bununla birlikte, Tesla’nın zaten kalabalık olan akıllı telefon pazarına başarılı bir şekilde girip Apple ve Samsung gibi köklü oyuncularla kapışıp kapışamayacağını zaman gösterecek.

Özellikler

Tesla telefonu hakkında şu ana kadar toplayabildiklerimiz:

Starlink ile uyumlu

Model Pi akıllı telefonun, SpaceX tarafından sağlanan uydu tabanlı bir geniş bant internet hizmeti olan Starlink ile uyumlu olduğu bildiriliyor. Temmuz 2022 itibarıyla hizmet ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İtalya ve Yeni Zelanda dahil 36 ülkede sunulmaktadır.

SpaceX, 2018’de geniş bant pazarına iki misyonla girdi: dünya çapında yetersiz hizmet alan ve uzak bölgelere yüksek hızlı internet sağlamak ve bunu mevcut sağlayıcılardan daha düşük bir maliyetle yapmak. Bu avantajlara dayanarak, akıllı telefon pazarına girmek, olasılıklar diyarının dışında değildir. Ama bu neden bu kadar heyecan verici?

Starlink’in 3.000 uydusu (Temmuz 2022 itibariyle) 550 kilometre (340 mil) yükseklikte yörüngede dönüyor, birbirleriyle ve Dünya’daki “ağ geçidi istasyonları” adı verilen yer istasyonlarıyla iletişim kuruyor ve internet kapsamını kullanıcıların yüzeyindeki antenlerine ışınlıyor. gezegen.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, doğrudan cep telefonlarını hedef alabilen ikinci nesil Starlink V2 sistemini duyurdu. Bu sistem, hücresel ağ sağlayıcılarını etkili bir şekilde atlar.

Model Pi’nin Starlink ile uyumluluğu, kullanıcıların ağa doğrudan telefonlarından bağlanmalarını sağlayarak, nerede olurlarsa olsunlar güvenilir bir internet bağlantısına erişmelerini sağlayacaktır. Bu, Model Pi için ileriye doğru atılmış büyük bir adım ve şüphesiz birçok kullanıcı için merakla beklenen bir özellik olacak.

Elektrikli Otomobillerle Entegrasyon

Endüstri uzmanları, yeni Tesla telefonunun Tesla’nın arabalarıyla daha iyi entegre olacağını ve kullanıcılara araç işlevleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayacağını söylüyor. Telefonun, kullanıcıların arabayı kilitlemesine ve kilidini açmasına ve sıcaklığı, medyayı ve diğer özellikleri kontrol etmesine izin vereceği bildiriliyor. Bu, sözde sürücülere bir Tesla araba kullanırken daha fazla rahatlık ve kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Bazı uzmanlar, bu hamlenin Tesla’nın arabalarını tüketiciler için daha da çekici hale getirebileceğine ve kullanımlarını kolaylaştırabileceğine inanıyor. Yeni telefonun beklentileri karşılayıp karşılamadığını yalnızca zaman gösterecek, ancak kesinlikle Tesla sahipleri için sürüş deneyimini iyileştirme potansiyeline sahip gibi görünüyor.

Neuralink için destek

Neuralink, potansiyel olarak kullanıcıların cihazları düşünceleriyle kontrol etmesine izin verebilecek bir teknolojidir. teknoloji hala gelişimin ilk aşamalarında, ancak başarılı olursa, implantlar çok çeşitli uygulamalara sahip olabilir.

Örneğin, engelli bir kullanıcı, bir bilgisayarı veya protez bir uzvu kontrol etmek için Neuralink’i kullanabilir. Ayrıca teknoloji, akıllı telefonunuzu kontrol etmek gibi daha sıradan işler için de kullanılabilir. İşte burada Tesla’nın yeni telefonu devreye giriyor.

Telefonun, onu düşüncelerle kontrol etmenizi sağlayacak bir çeşit sinirsel arayüze sahip olduğu söyleniyor. Bu, Neuralink için ileriye doğru büyük bir adım olacak ve teknolojiyi yaygınlaştırmaya yardımcı olabilir. Tabii ki, Neuralink’in gerçeğe dönüşmesi için hala birçok zorluğun üstesinden gelinmesi gerekiyor, ancak potansiyel ilham verici.

Solar Şarj

Tesla’nın yeni telefon hattını güneş enerjisiyle şarj etme özellikleriyle donatması bekleniyor. Bu, yenilik ve yeni özellikler açısından zorlu bir dönemden geçmiş gibi görünen bir akıllı telefon endüstrisi için oyunun kurallarını değiştirebilir.

Solar şarj, hesap makineleri gibi diğer cihazlarda kullanılmış, ancak hiçbir zaman bir telefona entegre edilmemiştir. Tesla’nın hamlesi bunu değiştirebilir. Solar şarj, telefonlar için sınırsız bir güç kaynağı sağlayacak ve pili geleneksel yöntemlerden daha hızlı şarj etmek için kullanılabilir.

Ek olarak, solar şarj, telefonları daha çevre dostu hale getirecek ve onlara pil ömrü açısından çok ihtiyaç duyulan bir destek sağlayacaktır. Tesla’nın güneş enerjisi teknolojisindeki uzmanlığı göz önüne alındığında, akıllı telefonlar için güneş enerjisiyle şarj etme yetenekleri dahilinde görünüyor. Modern akıllı telefon boyutlarını korurken uygularlarsa, akıllı telefon endüstrisinde devrim yaratabilir.

Mars’ta Çalışabilme Yeteneği

Eylül 2016’da bir konferansta Bay Musk, Mars’ta en az bir milyon kişilik bir medeniyet yaratmanın 100 yıl kadar sürebileceğini söyledi. Tabii ki, bu insanlar doğal olarak internet hizmetine ihtiyaç duyacaklardır.

Birçok rapor, Tesla’nın yeni telefonunun Mars’ta çalışabilmek için Starlink’ten yararlanabileceğini öne sürüyor. teknoloji halihazırda dünya çapında binlerce kişinin internete erişmesine yardımcı oluyor olsa da, sistemin Mars’ta kullanıma nasıl uyarlanacağı net değil.

Starlink, uyduların görüş açısı olan alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak Mars’ta, sinyali engelleyecek toz fırtınaları gibi önemli engeller olacaktır. Ek olarak, uydular atmosferde yanmadan önce yalnızca yaklaşık beş yıl boyunca yörüngede kalıyorlar, bu da hizmetin sürdürülmesi için sürekli bir yeni uydu akışının gerekli olacağı anlamına geliyor. Yine de, telefon Mars’ta çalışırsa, Elon Musk’ın Mars kolonisi vizyonunu gerçeğe dönüştürmek için önemli bir adım olacaktır.

Astrofotografi

Gece gökyüzünü fotoğraflamaya çalışan herkesin bildiği gibi, astronomik nesnelerin net ve keskin görüntülerini elde etmek zor olabilir. Mevcut telefonlar zaten gece gökyüzünü fotoğraflamaya yardımcı olan AI destekli kameralarla donatılmıştır, ancak SpaceX’in dünya dışı odak noktası işleri bir sonraki seviyeye taşıyabilir.

Astronomik nesneleri daha doğru bir şekilde tanımlama ve izleme yeteneği ve gelişmiş düşük ışık yetenekleri ile Model Pi, amatör astronomlar için güçlü bir araç olabilir. Ve Tesla’nın yenilik konusundaki köklü itibarıyla, böyle bir telefon muhtemelen tüketiciler arasında çok popüler olacaktır.

Bu nedenle, yakın zamanda kendimiz uzaya seyahat edemesek de, SpaceX ve Tesla bize bir sonraki en iyi şeyi verebilir: Evreni cebimizden keşfetme yeteneği.

kripto para madenciliği

Elon Musk’ın kripto para birimleri hayranı olduğu bir sır değil. Geçmişte, Bitcoin ve Dogecoin’e verdiği desteği kamuoyuna açıkladı. Bu nedenle, bir telefona kripto para madenciliği yapma yeteneğini yerleştirmek isteyeceğini varsaymak mantıksız değil.

Söylentiye göre Tesla’nın yeni telefonu MarsCoin adında yeni bir madeni para madenciliği yapacak. Ancak bunun güvenilir bir şekilde çalışması için bazı ciddi donanımların uygulanması gerekir. Açık olan şu ki, Tesla bunu başarabilirse, kripto para birimi endüstrisi için oyunun kurallarını değiştirebilir. Bu söylentinin doğru olup olmadığını sadece zaman gösterecek.

Beklenen Çıkış Tarihi

Tesla resmi bir tarih vermese de sektör uzmanları, Model Pi’nin 2023’ün sonlarında veya 2024’ün başlarında pazara girmesini bekliyor.

Tesla’nın ürünü piyasaya sürmek için neden acele etmediğini anlamak çok da zor değil. Tüketiciler halihazırda Apple ve Samsung gibi köklü markalardan pek çok seçeneğe sahip ve yeni gelen birinin pazarda bir iz bırakması için olağanüstü bir ürün olması gerekiyor.

Tesla’nın kendi teklifiyle bir sıçrama yapıp yapamayacağını görmek ilginç olacak.

Uzun Süredir Beklenen Bir oyun… Şimdilik

Tesla telefonu henüz piyasaya sürülmemiş olmasına ve ne bekleyeceğine dair net bir duyuru olmamasına rağmen, istisnai olacağına dair bazı işaretler var. Şirketin yüksek kaliteli ürünler çıkarma geçmişi var ve telefonun benzersiz ve yenilikçi özelliklere sahip olduğu söyleniyor.

Ancak Tesla, 2020’de halkla ilişkiler departmanını feshetti; bu nedenle, bir Tesla telefonu ne zaman satın alabileceğiniz konusunda güvenilir bir bilgi kaynağına sahip değiliz. Tesla telefonunun piyasaya çıkıp çıkmayacağını ve ne zaman piyasaya sürüleceğini bekleyip görmemiz gerekecek.

Tesla telefonunda hangi özellikleri görmek isterdiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory