Tesla’nın Yeni Gigafactory’si Meksika’da İnşa Edilecek ve Yeni Nesil EV ile Görevlendirilecek

Tesla’nın yeni nesil otomobil platformu, herhangi bir nadir Dünya malzemesi içermeyecek ve şirketin hızla büyüyen pazarda rekabetçi kalmasına yardımcı olacak bazı önemli iyileştirmelerle övünecek. Bu iyileştirmeler, tamamen otomobil üreticisi tarafından tasarlanan donanım denetleyicilerinin yanı sıra mevcut tekliflerden hem daha verimli hem de daha hafif olacak yeni bir düşük voltaj mimarisini içerecek. Tesla, bu modelin “büyük […]

Tesla’nın Yeni Gigafactory’si Meksika’da İnşa Edilecek ve Yeni Nesil EV ile Görevlendirilecek

Tesla’nın yeni nesil otomobil platformu, herhangi bir nadir Dünya malzemesi içermeyecek ve şirketin hızla büyüyen pazarda rekabetçi kalmasına yardımcı olacak bazı önemli iyileştirmelerle övünecek. Bu iyileştirmeler, tamamen otomobil üreticisi tarafından tasarlanan donanım denetleyicilerinin yanı sıra mevcut tekliflerden hem daha verimli hem de daha hafif olacak yeni bir düşük voltaj mimarisini içerecek.

Tesla, bu modelin “büyük hacimli bir ürün” olmasını bekliyor ve Gigafactory Meksika konumunda inşa edilecek. Elon Musk, duyurusunun bir parçası olarak Tesla’nın şirketin diğer tesislerinde üretim genişletmeye devam edeceğini ve Gigafactory Mexico’nun mevcut destinasyonlara göre “tamamlayıcı” üretimle görevlendirileceğini söyledi.

Musk sunum sırasında “Açık olmak gerekirse, bu herhangi bir yerden dışarı veya herhangi bir yere hareket etmiyor” dedi. “Toplam küresel çıktıyı genişletmekle ilgili.” Daha sonra Soru-Cevap oturumunda, diğer Tesla tesislerinin de yeni nesil platforma dayalı EV’leri inşa edeceği açıklığa kavuşturuldu, ancak tesis için gelecekte büyük bir açılış sözü vermenin dışında başka hiçbir ayrıntı verilmedi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow