The Equalizer 3’ün 40 Milyon Dolar’ın üzerindeki Açılışı, 3 Yıllık Gişe Lanetini Kırmaya Yardımcı Oldu

Equalizer 3’ün 40 milyon doları aşan devasa açılış hafta sonu, yerel gişenin Hollywood için umudu temsil eden pandemi sonrası laneti kırmasına yardımcı oluyor. Özet Ekolayzer 3 büyük bir açılış yaparak gişe beklentilerini aştı ve tüm zamanların en yüksek ikinci İşçi Bayramı hafta sonu açılışı oldu. Filmin başarısı, 2023 yaz gişesinin bir dönüm noktasına ulaşmasına, 4 […]

The Equalizer 3’ün 40 Milyon Dolar’ın üzerindeki Açılışı, 3 Yıllık Gişe Lanetini Kırmaya Yardımcı Oldu

Equalizer 3’ün 40 milyon doları aşan devasa açılış hafta sonu, yerel gişenin Hollywood için umudu temsil eden pandemi sonrası laneti kırmasına yardımcı oluyor.

Özet

  • Ekolayzer 3 büyük bir açılış yaparak gişe beklentilerini aştı ve tüm zamanların en yüksek ikinci İşçi Bayramı hafta sonu açılışı oldu.
  • Filmin başarısı, 2023 yaz gişesinin bir dönüm noktasına ulaşmasına, 4 milyar doları geçmesine ve önceki yaz gişe toplamını %19 aşmasına yardımcı oldu.
  • The’nin yaz gişe başarısı Ekolayzer 3 ve bunun gibi diğer filmler Barbie pandemi sonrası ortamda sinema endüstrisinin toparlanması için hayati önem taşıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Ekolayzer 3‘nin muazzam açılışı, 2023’ün büyük bir gişe lanetini kırmasına olanak tanıyor. Antoine Fuqua’nın yönettiği, Ekolayzer 3 Denzel Washington’dan Robert McCall, Güney İtalya mafyasıyla mücadele ederken bir kez daha suçla mücadele hayatına atılırken geri dönüşünü görüyor. film gişe beklentilerini çok aştı Ekolayzer 3 Marvel’ın ardından tüm zamanların en yüksek ikinci İşçi Bayramı hafta sonu açılışı oldu Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi.

Ekolayzer 3 aracılığıyla 2023’ün gişe rekorları kırmasına yardımcı olacak Hollywood Muhabiri. Filmin başarılı açılışı, 2023 yazındaki yurt içi gişe hasılatını 4 milyar doların üzerine çıkardı. Ekolayzer 3 Cuma günü bu kilometre taşının ilerlemesine yardımcı oldu ve uzun hafta sonunun kapanışıyla yaz gişe toplamı 4,1 milyar dolara ulaşabilir. Bu gişe toplamı 2023 yazına göre %19 daha yüksek olmakla kalmıyor, aynı zamanda pandemi sonrası ilk kez yaz gişesi 4 milyar doları aşıyor.


2023 Yaz Gişesi Hollywood İçin Neden Bu Kadar Önemli?

Margot Robbie'nin Barbie olarak endişeli göründüğü özel görüntü, Oppenheimer rolündeki Cillian Murphy ile yan yana

COVID-19 salgınının Mart 2020’de sinemaları kapatmasından bu yana, film endüstrisi koltukları doldurmakta zorlanıyor. 2022’nin rekor kıran devam filmi de dahil olmak üzere dikkate değer istisnalar olsa da Avatar: Suyun YoluTiyatrolar aynı tür salgın öncesi zirvelere ulaşmakta zorlandı. 2023 yazındaki gişe hasılatı hâlâ 2019 yurt içi gelirinin %5,7 gerisindeyken, sinema salonlarının hâlâ kat etmesi gereken çok yol var.

Her şeye rağmen, Ekolayzer 3 bu açığın kapatılmasına yardımcı oldu. Tek başına 4 milyar doların üzerindeki toplam rakam, 2023 yaz gişesinin Hollywood için yaptıklarını karşılamıyor. Bu yaz Barbenheimer’ın eş zamanlı piyasaya çıkışı Barbie Ve Oppenheimer IMAX’ı ve ana akım sinemaları benzer şekilde ele geçirdi ve yaz gişesinde haftalara hakim oldu. Barbie özellikle izleyicileri yıllardır bulunmayan sinemalara geri getirmesi açısından dikkate değerdi, bu da pandemi sonrası ortamda sinema salonunun toparlanması için iyiye işaretti.

Beğenmek Ekolayzer 3, Barbie açılış gişesinin ne olacağına dair cömert beklentileri bile aştı. Her iki film için de sektör uzmanları ihtiyatlı bir iyimserliğe sahipti ancak tahminlerinde fazlasıyla muhafazakar oldukları görüldü. Ekolayzer 3 Ve Barbie rekor kıran açılışlara baktı.

Kaynak: THR

Teknory