Türkiye için En İyi VPN

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. Türkiye için en iyi VPN’i mi arıyorsunuz? Türkiye’de yaşıyorsanız, bu ülkenin katı çevrimiçi sansürüyle tanındığını bilirsiniz. Özellikle Facebook, YouTube, Twitter ve WhatsApp gibi sosyal medya uygulamaları internet servis sağlayıcıları tarafından engellenebilir. Neyse ki, bir VPN kullanarak bu blokları atlayabilirsiniz. Sanal […]

Türkiye için En İyi VPN

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

Türkiye için en iyi VPN’i mi arıyorsunuz? Türkiye’de yaşıyorsanız, bu ülkenin katı çevrimiçi sansürüyle tanındığını bilirsiniz. Özellikle Facebook, YouTube, Twitter ve WhatsApp gibi sosyal medya uygulamaları internet servis sağlayıcıları tarafından engellenebilir. Neyse ki, bir VPN kullanarak bu blokları atlayabilirsiniz.

Sanal Özel Ağ veya kısaca VPN, bir cihazın internet trafiğini seçilen bir sunucu üzerinden şifreleyen ve yeniden yönlendiren bir uygulamadır. Bir VPN kullanarak ve farklı bir ülkedeki bir sunucuya bağlanarak sosyal medya uygulamalarına, haber sitelerine ve yabancı akış platformlarına uygulanan kısıtlamaları atlayabilirsiniz. Bu, kullanıcının gerçek IP konumunu gizleyerek, İnternet Servis Sağlayıcısını (İSS) tarama etkinliğinin ülke dışından geldiğine inandırarak mümkün olur. Ayrıca bir VPN, kullanıcının cihazındaki verileri şifreleyerek çevrimiçi etkinliklerin gözetimden korunmasını sağlar.

Bir Bakışta – Türkiye için En İyi VPN’ler

Bu gönderi, Türkiye için en iyi beş VPN’in ayrıntılı bir analizini sağlayacaktır. Ancak, zamanınız kısıtlıysa, en önemli önerilerimizin kısa bir özetini burada bulabilirsiniz.

Türkiye için En İyi VPN: İlk 5

1. ExpressVPN

ExpressVPN

Sizi anonim tutmak ve coğrafi kısıtlamalı içeriğin engellemesini kaldırmak için Türkiye için en iyi VPN’i arıyorsanız, ExpressVPN ilk tercihiniz olmalıdır. Bu VPN, sezgisel uygulamalar, yüksek hızlar, güçlü gizlilik özellikleri ve mükemmel 7/24 destek sunar.

ExpressVPN, kesintisiz bir deneyim sunarak akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmada mükemmeldir. Uygun konumda bir sunucu seçin ve istediğiniz akış platformuna erişin. Güvenilir tutarlılıkla, ExpressVPN Netflix, HBO, Hulu, Amazon Prime Video ve BBC iPlayer gibi popüler hizmetlerin engellemesini başarıyla kaldırır.

Gizlilik açısından ExpressVPN, günlüğe kaydetmediği doğrulanmış bir VPN sağlayıcısıdır. Bu, kişisel olarak tanımlanabilecek hiçbir bilginin veya VPN kullanımınızla ilgili ayrıntıların saklanmayacağı anlamına gelir. Yetkililer ExpressVPN’e soru sormak için başvursalar bile, şirketin paylaşacak verisi olmayacaktır. En yüksek güvenliği sağlamak için ExpressVPN “askeri düzeyde” 256 bit AES şifreleme kullanır. Bir internet kapatma anahtarı, mükemmel iletme gizliliği ve DNS sızıntı koruması gibi gelişmiş güvenlik özellikleri, bilgilerinizin şifreli tünel içinde korunmaya devam etmesini garanti eder.

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

ExpressVPN’e Windows, MacOS, iOS, Android, Linux, Amazon Fire TV ve belirli Wi-Fi yönlendiricileri için tasarlanmış çeşitli özel uygulamalar aracılığıyla erişebilirsiniz. Bu cihaz uyumluluğu, ExpressVPN’i çok çeşitli platformlarda kullanabilmenizi sağlar. Ayrıca Express, aynı anda beş cihaza kadar bağlanmanıza izin vererek size birden fazla cihazı güvenli hale getirme veya VPN bağlantınızı aile üyeleri veya iş arkadaşlarınızla paylaşma esnekliği sunar.

İster Türkiye’de gizliliğinizi ve anonimliğinizi korumak için bir VPN arayın, ister sadece Netflix aboneliğinize gelişmiş erişim isteyin, ExpressVPN en iyi seçiminiz olmalıdır.

PROS

 • Akış için harika
 • Yüksek hızlar
 • Güçlü güvenlik özellikleri
 • Doğrulanmış kayıt tutmama politikası
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

ExpressVPN’i şimdi edinin!

2. Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi (PIA), 84 ülkede yaklaşık 30.000 sunucuya sahiptir. Bu sunucuların bir kısmı Türkiye’de bulunmaktadır. PIA, gelişmiş WireGuard protokolü de dahil olmak üzere gizlilik özellikleri ve güvenlik protokollerinin dengeli bir kombinasyonunu sunar. Olağanüstü bir kapatma anahtarı, ek gizlilik avantajları sunan tarayıcı uzantıları, açık kaynaklı uygulamalar ve canlı sohbet destek hizmeti ile PIA, kapsamlı bir gizlilik ve güvenlik deneyimi sağlar.

Yazılımın son derece özelleştirilebilir özellikleri, onu sıradan bireylerden BT uzmanlarına kadar geniş bir kullanıcı yelpazesi için uygun hale getirir. İster kullanıcı dostu gizlilik araçları ister gelişmiş yapılandırmalar arıyor olun, PIA çok yönlü yazılımıyla özel ihtiyaçlarınızı karşılar.

SmartDNS özelliği, çevrimiçi sansürü zahmetsizce atlamak ve akış coğrafi kısıtlamalarının üstesinden gelmek için tasarlanmıştır. PIA, US Netflix, Disney+ ve Amazon Prime Video’nun engelini başarıyla kaldırabilir.

Özel İnternet Erişiminin dikkate değer avantajlarından biri, günümüzün en uygun fiyatlı VPN’lerinden biri olmasıdır. 2 yıllık plana abone olursanız, ayda 2,11 ABD doları kadar düşük bir fiyata alabilirsiniz. Ek bir bonus olarak, söz konusu planla birlikte 3 ay ücretsiz alacaksınız.

PROS

 • Türkiye’de sunucuları var
 • Uygun fiyatlı VPN
 • Mükemmel öldürme anahtarı
 • Akıllı DNS
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • Özellikler yeni başlayanların gözünü korkutabilir

Şimdi Özel İnternet Erişimi Alın!

3. CyberGhost

CyberGhost, oldukça sağlam bir VPN hizmeti olarak öne çıkıyor. Türkiye’deki özel sunucular da dahil olmak üzere 91 ülkede 9.500’den fazla sunucudan oluşan bir ağ ile, aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir seçenek yelpazesine sahip olacaksınız. Ek olarak CyberGhost, kullanıcıların ABD Netflix’i izlemek veya Türkiye’de torrent için en iyi sunucuyu bulmak gibi belirli amaçlar için ideal konumu seçmelerine yardımcı olan kullanışlı sunucu filtreleme araçları sağlar.

CyberGhost’un fiyatı oldukça caziptir ve bütçe dostu bir VPN olarak paranızın karşılığını mükemmel şekilde verir. Bu yazının yazıldığı tarihte, 2 yıllık planın aylık maliyeti yalnızca 2,11 dolardır (plan 3 ay ücretsiz olarak gelir). Ayrıca, taahhütte bulunma konusunda emin değilseniz, CyberGhost, hizmeti risksiz bir şekilde test etmenize olanak tanıyan sektör lideri 45 günlük para iade garantisi sunar.

Gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, CyberGhost’un yakın zamanda kayıt tutmama politikasını gözden geçirmek için bağımsız bir denetimden geçtiğini bilmek sizi memnun edecektir. Denetim, Deloitte (Dünyanın Dört Büyük firmasından biri) tarafından gerçekleştirildi. Bu yeterli değilse, CyberGhost’un genel merkezinin herhangi bir günlük tutma zorunluluğunun bulunmadığı bir ülke olan Romanya’da olduğunu bilin.

PROS

 • çok sayıda sunucu
 • Netflix dahil akış için iyi
 • Torrent için harika VPN
 • Bütçe dostu VPN
 • Sektör lideri 45 günlük para iade garantisi

EKSİLERİ

CyberGhost’u şimdi edinin!

4. NordVPN

NordVPN

Güvenlik bilincine sahip kişiler, sağlam şifrelemesi ve Double VPN (trafiği iki sunucu üzerinden yönlendiren) ve Onion over VPN (en üst düzey gizlilik için şifreli Tor ağını kullanan) gibi benzersiz ek özellikleri nedeniyle NordVPN’i özellikle çekici buluyor.

Ek olarak, NordVPN Türkiye’de bulunan fiziksel sunuculara sahiptir ve yerel kullanıcıların optimum bağlantı hızlarını deneyimlemelerini sağlar. Bu özellik, yerel bağlamlarına göre uyarlanmış arama sonuçlarını tercih eden kişiler için avantajlıdır.

Maksimum anonimlik sağlamak için NordVPN, Gizlenmiş Sunucular özelliğinin etkinleştirilmesini önerir. Ayrıca, gelişmiş güvenlik için, internet trafiğinizi bir değil iki kez şifreleyen Double VPN özelliğini etkinleştirme seçeneğiniz de vardır. Bu özellik, özellikle Türkiye gibi çevrimiçi anonimliğinizi korumanın son derece önemli olduğu bir ülkede interneti kullanırken değerlidir.

Potansiyel dezavantajlardan biri, harita arayüzü nedeniyle NordVPN’in mobil uygulamalarında gezinmenin biraz zor olabilmesidir. Ancak, bu rahatsızlık minimum düzeydedir. Bağlandıktan sonra, NordVPN güvenilir ve nadiren kesintiye uğrayan bağlantılar sağlar.

PROS

 • Yüksek hızlar
 • Güçlü güvenlik özellikleri
 • Kapsamlı sunucu ağı
 • Kayıt tutmama politikası
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • En kullanıcı dostu uygulamalar değil

NordVPN’i şimdi edinin!

5. IPVanish

IPVanish, kullanıcılara güvenli ve özel bir internet bağlantısı sağlayan bir VPN hizmetidir. Kullanıcıların internet trafiklerini şifrelemelerine ve çevrimiçi aktivitelerini izlenmeye veya ele geçirilmeye karşı korumalarına olanak tanır. IPVanish, dünya çapında 75 ülkede bulunan 1.600 sunucudan oluşan geniş bir ağ işletir ve kullanıcıların farklı bölgelere bağlanmasına ve coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmesine olanak tanır.

Gizliliği ve güvenliği artırmak için çeşitli özellikler sunar. IPVanish, kullanıcı verilerinin gizliliğini sağlamak için güçlü şifreleme protokolleri kullanır ve siber tehditlere karşı koruma sağlamak için gelişmiş güvenlik önlemleri kullanır. Hizmet ayrıca katı bir kayıt tutmama politikası izler, yani kullanıcı etkinliğinin kayıtlarını tutmaz, bu da kullanıcı verilerinin gizli ve anonim kalmasını sağlar.

IPVanish, Windows, Mac, iOS, Android ve daha fazlası dahil olmak üzere birden çok platform ve cihazla uyumludur. Kesintisiz VPN kullanımı için kullanıcı dostu uygulamalar ve kullanımı kolay arayüzler sağlar. IPVanish, gizlilik ve güvenlik özelliklerine ek olarak yüksek hızlı bağlantılar ve sınırsız bant genişliği sunarak kullanıcıların akış, oyun ve diğer çevrimiçi etkinliklerin önemli bir yavaşlama olmadan keyfini çıkarmasına olanak tanır.

Genel olarak IPVanish, kullanıcılara güvenli ve özel bir tarama deneyimi sağlamak, coğrafi kısıtlamaları aşmak ve çevrimiçi gizliliklerini ve verilerini korumak için tasarlanmıştır.

PROS

 • Kullanıcı dostu arayüz
 • Sınırsız bant genişliği
 • Güçlü gizlilik koruması
 • Mükemmel müşteri desteği
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

IPVanish’i şimdi edinin!

Türkiye için en iyi VPN SSS

Türkiye’de neden bir VPN’e ihtiyacınız var?

İlk olarak, bireylerin internet sansürünü atlamasına izin vererek engellenen web sitelerine ve çevrimiçi hizmetlere erişim sağlar. Ek olarak, bir VPN, internet trafiğini şifreleyerek, üçüncü tarafların hassas verileri izlemesini veya ele geçirmesini önleyerek çevrimiçi gizliliği ve güvenliği artırır. Ayrıca bir VPN, kullanıcıların akış platformları veya Türkiye içinde sınırlı olabilecek sosyal medya hizmetleri gibi coğrafi kısıtlamalı içeriğe erişmelerini sağlar.

Türkiye’de VPN kullanımı yasal mı?

Evet, Türkiye’de VPN kullanımı yasaldır. Türkiye, Tor ve VPN hizmetlerine erişimi kısıtlamak için girişimlerde bulunmasına rağmen, VPN kullanma eylemi yasa dışı sayılmaz.

Bir VPN gerçekten özel midir?

Evet, güvenilir bir VPN sağlayıcı seçerseniz, çevrimiçi etkinlikleriniz gerçekten gizli kalabilir. Cihazınız ve VPN sunucusu arasında kurulan şifreleme tüneli, hiçbir dış tarafın bağlantınızı dinlememesini garanti eder. Gizliliğinizi daha da geliştirmek için internet etkinliklerinizin herhangi bir kaydını tutmayan bir VPN hizmeti seçmek önemlidir.

Çözüm

Türkiye için en iyi VPN’i seçmek söz konusu olduğunda, sonuçta bu sizin özel ihtiyaçlarınıza ve önceliklerinize bağlıdır. Ancak, özellikleri, performansları ve güvenilirlikleri nedeniyle sıklıkla önerilen birkaç VPN sağlayıcı vardır. Son olarak, gizlilik, güvenlik, sunucu ağı, hız, kullanım kolaylığı ve müşteri desteği gibi faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Her VPN sağlayıcısının belirli özelliklerini ve tekliflerini gözden geçirmeniz ve belki de ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için para iade garantilerinden yararlanmanız önerilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow