Twin Peaks ve EEAAO Crossover, Eagle-Eyed Fan Tarafından Yakalandı

Ev film Haberleri Twin Peaks ve EEAAO Crossover, Eagle-Eyed Fan Tarafından Yakalandı İkiz Tepeler ve Her Yerde Her Şey Bir Anda Her Şey geçişi, popüler filmde ürkütücü bir çerçeve bulan kartal gözlü bir hayran tarafından fark edildi. Her Şey Her Yerde Aynı Anda sinsi özellikli İkiz tepeler gözlemci bir hayran tarafından tespit edilen crossover. Kült […]

Twin Peaks ve EEAAO Crossover, Eagle-Eyed Fan Tarafından Yakalandı

İkiz Tepeler ve Her Yerde Her Şey Bir Anda Her Şey geçişi, popüler filmde ürkütücü bir çerçeve bulan kartal gözlü bir hayran tarafından fark edildi.


Her Şey Her Yerde Aynı Anda sinsi özellikli İkiz tepeler gözlemci bir hayran tarafından tespit edilen crossover. Kült klasik drama dizisi İkiz tepeler Mark Frost ve David Lynch tarafından 1990’dan bir yıl sonra iptal edilene kadar devam etti. Gizem ve korku türlerini sevimli, kampçı karakterler, eksantrik mizah, zengin sinematografi ve gerçeküstü bir tonla birleştiren, İkiz tepeler ilk sezonunda eleştirel beğeni topladı ve o zamandan beri televizyon manzarası ve bir bütün olarak pop kültürü üzerinde büyük bir etkiye sahip olarak büyük bir kült kazandı. Kalıcı gücü nedeniyle, İkiz tepeler nihayet 2017’de benzer şekilde övülen üçüncü sezonu kazandı.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Uzun ömürlülüğü göz önüne alındığında, referanslar İkiz tepeler diğer birçok mülkte, özellikle de nispeten sıra dışı, ürkütücü veya varoluşsal bir odağı paylaşanlarda bulunur. Mart 2022’de gösterime giren, Daniel Kwan ve Daniel Scheinert’in (Daniels olarak bilinir) yönettiği film Her Şey Her Yerde Aynı Anda bazı keskin gözlü izleyicilerin film ile film arasında bir bağ yakaladığı böyle bir projedir. İkiz tepeler Michelle Yeoh’un karakteri ise evrenler arasında zıplıyor. Andrew Bloom Yeoh’un bir an için dedektif şovunun Kırmızı Odasına indiğini gören etkileyici yakalamayı yayınladı, imza kırmızı perdeleri, Venüs de Milo heykeli ve tabii ki kelimeyle tamamlandı. “Bu sırada,” Twitter aracılığıyla. Aşağıdaki gönderiye bakın:

İlgili: İkiz Tepeler: Kırmızı Oda Kökenleri ve Açıklanan Anlamı


Twin Peaks’in Kırmızı Odası Başka Bir Evrende mi?

Twin Peaks Red Room Dale rüya sekansı

En rahatsız edici ve ikonik yerlerden biri olan Kırmızı Oda İkiz tepeler, FBI Ajanı Dale Cooper (Kyle MacLachlan) tarafından dedektif serisi boyunca Laura Palmer (Sheryl Lee) ve genel olarak garip Twin Peaks kasabası hakkında daha fazla bilgi ararken sık sık ziyaret edilir. Boyutlar arası bir yer olduğu onaylanan Kırmızı Oda, Ajan Cooper tarafından rüyalarda ve ara sıra gerçek hayatta ziyaret edilir, hatta karakter onlarca yıldır orada hapsolur. Kırmızı Oda’da birkaç alan olsa da, en çok zamanını, ünlü siyah beyaz zemin ve gizemli kırmızı perdelere sahip bekleme odasında geçiriyor.

Ajan Cooper, bekleme odasında sık sık The Man From Another Place (Michael J. Anderson) ve Laura’yı görür ve her ikisi de onunla tersten konuşur. Lynch’in muğlaklığa olan sevgisi göz önüne alındığında, karanlık ve tuhaf yer hakkında, kötülüğün büyüdüğü bir yer olmasının ve yüzyıllardır ortalıkta olmasının ötesinde pek bir şey bilinmiyor. hakkında sunulan detaylar İkiz tepeler’ Kırmızı Oda, odanın kendisinin farklı bir varoluş düzleminde işlediğine işaret ederek, Yeoh’un evrenler arasında gidip gelirken ayet atlaması için burayı mantıklı bir yer haline getiriyor. Her Şey Her Yerde Aynı Anda.

EEAAO’da Popüler Kültür Referansları

Everything Everywhere All at Once'da sosisli sandviç parmaklarıyla Michelle Yeoh

Her Şey Her Yerde Aynı Anda insanların normal eller yerine sosisli sandviç parmaklarını spor yapmak için evrimleştiği, hayranların favorisi Hot Dog Universe de dahil olmak üzere, ayet atlamak için mevcut çok sayıda başka yaratıcı evrene sahipti. Filmde Yeoh ve diğerlerinin seyahat ettiği diğer önemli noktalarda, Raccacoonie evreni (Disney’in Ratatouille). Evrenlerin kendilerinin popüler medyaya saygı olarak kullanılmasına ek olarak, filmde başka popüler kültür referansları da var. 2001: Bir Uzay Destanı maymunlar bir sekansta ölümüne savaşırken ve Wong Kar-wai’ninkine yapılan atıf Aşk Ruhunda Kung-Fu evreninde. Kült klasiğe atıfta bulunan kısa çekim İkiz tepeler birçoğundan biri, göze çarpıyor Her Şey Her Yerde Aynı Anda.

Devamı: Her Şey Her Yerde Hepsi Birden Gerçek Anlamı Açıklanıyor

Kaynak: Andrew Bloom/ Twitter

Teknory