Son Yağmur Ormanı Yeniden Yapım Söylentileri Arasında Hatırlanmalı

YouTube aracılığıyla ekran kaydı Bir Disney uyarlamasının fısıltıları FernGully: Son Yağmur Ormanı üzüm asmasında çırpınıyor. Animasyon dünyasında, Disney rakiplere yer bırakmadan üstündür. film stüdyosunun animasyon büyüsü – büyüleyici anlatılarıyla birleştiğinde – hala bir sürü izleyiciyi büyüleyen eskimeyen şaheserler doğurdu. Ancak, bu medya devinin her zaman adaletin simgesi olmadığını da unutmayalım; FernGully: Son Yağmur Ormanı. Bu […]

Son Yağmur Ormanı Yeniden Yapım Söylentileri Arasında Hatırlanmalı

YouTube aracılığıyla ekran kaydı

Bir Disney uyarlamasının fısıltıları FernGully: Son Yağmur Ormanı üzüm asmasında çırpınıyor. Animasyon dünyasında, Disney rakiplere yer bırakmadan üstündür. film stüdyosunun animasyon büyüsü – büyüleyici anlatılarıyla birleştiğinde – hala bir sürü izleyiciyi büyüleyen eskimeyen şaheserler doğurdu.

Ancak, bu medya devinin her zaman adaletin simgesi olmadığını da unutmayalım; FernGully: Son Yağmur Ormanı. Bu mücevherin potansiyel olarak yeniden doğuşuna dair dönen söylentilerin ortasında, Disney’in o zamanlar zaferini gölgelemek için kullandığı kurnazca taktikleri hatırlayalım.

Dır-dir FernGully: Son Yağmur Ormanı Disney’e mi ait? Tarihi açıkladı

Fox – bir zamanlar gururlu distribütörü iken FernGully: Son Yağmur Ormanı – şimdi güçlü Disney tarafından yutuldu, animasyon devi mevcut dağıtım haklarına sahip değil. Yani, sonuçta film Disney’in alması için bedava bile değil. Dinamik ikili Shout! Fabrika ve Makine Medya Danışmanları, iki yıl önce, tam da 30. Yıldönümünde, zamansız animasyon cevheri için destansı bir eğlence dağıtım anlaşması oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Buna göre Animasyon Dergisi, Bağırmak! Fabrikanın FernGully çok yıllı anlaşma onlara dijital, isteğe bağlı video, yayın, tiyatro ve ev eğlencesi hakları veriyor.

Şimdi dramanın merkezindeki filme bakalım. Eğer duymadıysanız, FernGully: Son Yağmur Ormanı Tim Curry, Samantha Mathis, Christian Slater, Jonathan Ward, Robin Williams ve Grace Zabriskie dahil olmak üzere çok sayıda Hollywood aktörünün seslendirme yeteneğini kullanan 1992 yapımı bir animasyon filmi. Diana Young’ın hikayelerinden uyarlanan filmin yönetmenliğini Bill Kroyer, senaryosunu Jim Cox ve müziklerini Alan Silvestri üstleniyor.

film, insanlığın el değmemiş olduğu bozulmamış bir orman olan FernGully’de yaşayan bir peri olan Crysta’yı konu alıyor. FernGully’de tuhaf yaratıklar eğleniyor ve periler safça insanların dinozorlar kadar neslinin tükendiğini düşünüyor. film, çevreci temaları çok popüler olmadan önce ele alarak, doğanın korunmasını savunarak ve büyüleyici ve keyifli bir deneyimle genç beyinleri çevreciliğin harikaları konusunda aydınlatmayı amaçlayarak zamanının ilerisindeydi.

Ne yazık ki, filmin büyük girişi, Disney’in göz kamaştırıcı gelişiyle kabaca gölgelendi. Alaaddin. Ve bu sıradan bir tesadüf değildi. Disney’in bu şaheserin çıkışını stratejik olarak planlamak için yaptığı kurnazca hamle, üzerine yağmur yağdırma girişimiydi. FernGullygeçit töreni. Klasik bir David vs. Goliath vakasında, Disney sinematik savaşçısını serbest bıraktı. Alaaddinalçakgönüllü olaydan sadece haftalar sonra FernGully ekranlara vurun. Söylemek yeterlidir; fakir FernGully Disney büyüsünün gelgit dalgasına kapılıp gitti ve onu dikkat, gişe başarısı ve belki de kendi başına bir cin için nefes nefese bıraktı.

Bu hareket, animasyon endüstrisindeki şiddetli savaş royasını gerçekten sergiledi. Bununla birlikte, çevreyi korumanın önemi konusunda bir nesli aydınlatma fırsatına karşı oldukça düşüncesiz bir tavrı da ortaya çıkardı. FernGully sıradan karikatürünüz değildi; Ekolojik farkındalık için zekice gizlenmiş, tutkulu bir eylem çağrısıydı, keyifli bir çocuk filmi olarak paketlenmişti.

Disney neden darbeler atmaya başladı ve nihai dağınık kraliçe oldu?

Görünüşe göre Disney, dramada biraz aşırıya kaçmış olsalar da, sadece tekmeler ve kıkırdamalar için kötü üvey anne rolünü oynamıyordu. Büyüleyici olayların arkasındaki beyin olan parlak Wayne Young, düşmanlığın tohumlarını ektiğinde atıldı. FernGully, her ikisi de bir zamanlar animatör ve senarist olarak Walt Disney Studios’un salonlarını süsleyen Kroyer Films’in sahibi saygın Bill Kroyer ve yetenekli Jim Cox ile güçlerini birleştirdi. Paylaşılan sürükleyici bir hikayede Gösteriş Fuarı, Görünüşe göre Cox, Disney’in en iyi yeteneklerinden birini kaçırmanın peşinde, Young’ı sahte bir yaka kartıyla Disney’in stüdyo ofislerinin kutsal salonlarına kaçırarak gizli bir operasyon gerçekleştirdi. Disney, 2000’lerin film yapım sürecini frenlemek için amansız bir arayış başlatan bu kurnaz kaydırmadan pek memnun değildi. FernGully: Son Yağmur Ormanı.

Sanki işler daha kötüye gidemezmiş gibi, Disney aynı zamanda öfkeliydi çünkü Robin Williams arka arkaya bir değil iki animasyon filminde rol almaya cesaret etti. Ve yaraya tuz katmak için, FernGully animasyona ilk adımıydı. Suçsuz, Williams, Disney ona yapması için yaklaştığında Batty Koda’yı seslendirmeyi çoktan planlamıştı. Alaaddin. Dahası, oyuncu karakter, Williams’ın benzersiz yeteneğini sergilemek için özel olarak tasarlandı. Böylece Disney, Robin’i filmden atmaya çalışarak sadece kötü adam rolünü oynamakla kalmadı, aynı zamanda animatörlerin filmi hayata geçirmek için çaresizce ihtiyaç duydukları tüm stüdyo alanını kapmaya çalışarak kaslarını esnetmeye de karar verdi.

yeni versiyonunu görecek miyiz FernGully yakında?

1992 sürümü Ferngully gişe üzerinde ılımlı bir etkisi oldu. Yaklaşık 24 milyon dolara mal oldu ve yalnızca ABD’de yaklaşık 32 milyon dolar kazandı. Küçük bir gişe başarısıydı ama kara döndü ve ev videosu ve TV yayınları sayesinde daha iyi tanındı. Filmin eleştirel karşılaması en iyi ihtimalle ılıktı. Filmin animasyonu ve çevresel mesajı takdir edildi ve hem Robin Williams hem de Tim Curry’nin performansları eleştirmenlerden övgü aldı.

Bununla birlikte, film oldukça kült bir klasiğe dönüşerek, çevresel bilgeliğinden zevk alanların kalplerini büyüledi ve 90’ların animasyon nostaljisinin hoş bir dozuna kapıldı. Ayrıca 1998’de doğrudan videoya devam eden bir devam filmi de ortaya çıkardı. FernGully 2: Sihirli Kurtarma, bu neredeyse o kadar başarılı değildi. Bu nedenle, yeniden yapımıyla ilgili resmi bir duyuru yapılmadı. FernGully: Son Yağmur Ormanıbazı taraftarların neden umut bağladığını görmek kolay.

Yeniden yapımlar sürekli olarak güçlü fikirler uyandırsa da, bir hayal edin. FernGully geri gelmek; zamansız bir mesaja yeni bir kat boya vermek gibi, böylece yepyeni bir nesil sihire kapılabilir. Bununla birlikte, bu sefer, ticari manevraların filmin kalitesi, mesajı ve sinemaseverleri cezbetme becerisinin başarısını belirleyen faktörler olarak arka planda kalmasını dileyebiliriz.

Yazar hakkında

İnanç Katunga

İnanç Katunga

Faith, küresel ekonomi ve modadan popüler kültür ve seyahate kadar güncel olayların tüm yönlerine karşı doyumsuz bir meraka sahip serbest yazar. Dünyada olup bitenler hakkında okumadığı veya yazmadığı zamanlarda Instagram’da saçma sapan sayıda kedi videosu izliyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow