Twitter, DeSantis’in Spaces Kampanya Etkinliği Sırasında Baskı Altında Kaldı

Yalnızca sesli yayın, Sacks tarafından “sosyal medyada şimdiye kadar düzenlenen en büyük oda” olarak iddia edildi, ancak eleştirmenler bu iddiayı hemen sorguladı. Twitch ve YouTube gibi diğer platformlarla karşılaştırıldığında, DeSantis’in Twitter Spaces oturumu için lanse edilen rakamlar pek dikkate değer değil. Örneğin, “Fortnite”, Travis Scott konseri sırasında aynı anda 12 milyon izleyici çekti. Diğer şeylerin […]

Twitter, DeSantis’in Spaces Kampanya Etkinliği Sırasında Baskı Altında Kaldı

Yalnızca sesli yayın, Sacks tarafından “sosyal medyada şimdiye kadar düzenlenen en büyük oda” olarak iddia edildi, ancak eleştirmenler bu iddiayı hemen sorguladı. Twitch ve YouTube gibi diğer platformlarla karşılaştırıldığında, DeSantis’in Twitter Spaces oturumu için lanse edilen rakamlar pek dikkate değer değil. Örneğin, “Fortnite”, Travis Scott konseri sırasında aynı anda 12 milyon izleyici çekti. Diğer şeylerin yanı sıra Sacks, Twitter sunucularının eşzamanlı izleyicilerin yükü altında “bir nevi eridiğini” söyledi.

Ancak, tartışmalı dinleyici rakamlarından daha fazlası, sosyal medya vızıltısını yaratan çevrimiçi bir platform olarak Twitter ile ilgili teknik sorunlardı. Eleştirmenler, “ölçeklendirme zorluklarını” Musk’ın geçen yıl 44 milyar dolarlık satın almasının ardından maliyet düşürme önlemlerinin bir parçası olarak Twitter’da üstlendiği agresif yeniden yapılanmaya bağlıyor. Musk’ın Twitter çalışanlarının yaklaşık üçte ikisini işten çıkarmanın yanı sıra agresif bir şekilde arka uç altyapısını küçülttüğü ve aktif projeleri kapattığı bildirildi. teknoloji sorunlarının ardından, #DeSaster hashtag’i Twitter’da dolaşmaya başladı ve Başkan Biden bile Musk’ın keyif aldığı görünen bir pota çekimine katıldı.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow