ChatGPT’ye Teknolojinin Geleceğinin Nasıl Olacağını Sorduk. Biz buna hazır değiliz

50 yıl içinde hangi yeni teknolojiyi görebileceğimiz sorulduğunda, ChatGPT çok fütüristik ama makul bir tablo çiziyor. Bot, yeni teknolojilerin “yaşama, çalışma ve çevremizdeki dünyayla etkileşim biçimimizi temelden değiştireceğini” öne sürüyor. Bir kez daha, şimdi olduğundan çok daha gelişmiş hale gelecek olan yapay zekaya dönüyoruz. ChatGPT, AI’nın gelişmiş problem çözme, karar verme ve yaratıcılık dahil olmak […]

ChatGPT’ye Teknolojinin Geleceğinin Nasıl Olacağını Sorduk.  Biz buna hazır değiliz

50 yıl içinde hangi yeni teknolojiyi görebileceğimiz sorulduğunda, ChatGPT çok fütüristik ama makul bir tablo çiziyor. Bot, yeni teknolojilerin “yaşama, çalışma ve çevremizdeki dünyayla etkileşim biçimimizi temelden değiştireceğini” öne sürüyor. Bir kez daha, şimdi olduğundan çok daha gelişmiş hale gelecek olan yapay zekaya dönüyoruz. ChatGPT, AI’nın gelişmiş problem çözme, karar verme ve yaratıcılık dahil olmak üzere karmaşık görevleri yerine getirebileceğini iddia ediyor. ChatGPT’yi steroidler üzerinde hayal edin — botun burada önerdiği şey hemen hemen budur.

ChatGPT, uzay yolculuğunun önümüzdeki 50 yıl içinde, diğer gezegenleri kolonileştirmemize yardımcı olabilecek yeni uzay habitatları ve sistemleri de dahil olmak üzere bazı büyük sıçramalar yapacağına inanıyor. Elon Musk’ın Mars’ı kolonileştirme planıyla, bu planlar sürekli hareket eden bir kale direği gibi görünse de, pekala gerçekleşebilir.

Microsoft destekli chatbot’a göre, biyoteknoloji ve nanoteknoloji önümüzdeki 50 yıl içinde gelişmesi muhtemel iki alan daha. Yeni tıbbi tedavilerin ortaya çıktığını görebiliriz. İnşallah bugün itibariyle tedavisi olmayan hastalıkları tedavi edebileceğiz. Genetik mühendisliğindeki yeni gelişmeler, yeni sentetik yaşam formlarının yaratılmasını sağlayabilir. Nanoteknolojiye gelince, muhtemelen daha küçük, daha hızlı ve daha verimli sistemler ve malzemeler göreceğiz.

Kuantum bilişimin ayrıca, çeşitli alanlarda büyük keşifleri ve atılımları destekleyen yeni mimarilerle büyük sıçramalar yapması bekleniyor. AI bir kez daha burada bir rol oynayacak.

Teknory