Twitter, faturalarını ödemediği için en az altı şirket tarafından dava edildi

Elon Musk’ın Twitter hesabı açıldı en az altı dava ile vuruldu(Yeni bir sekmede açılır) CNBC’nin bildirdiğine göre faturaları ödememek için farklı şirketler tarafından. Yasal ve kamu kayıtları veri tabanına göre düzlük(Yeni bir sekmede açılır), bu ödememe davaları Aralık ayından beri birikti. Bu davalardan dördü Şubat ayında, ikisi ise bu hafta açıldı. Bunlar en son kurumsal […]

Twitter, faturalarını ödemediği için en az altı şirket tarafından dava edildi

Elon Musk’ın Twitter hesabı açıldı en az altı dava ile vuruldu(Yeni bir sekmede açılır) CNBC’nin bildirdiğine göre faturaları ödememek için farklı şirketler tarafından.

Yasal ve kamu kayıtları veri tabanına göre düzlük(Yeni bir sekmede açılır), bu ödememe davaları Aralık ayından beri birikti. Bu davalardan dördü Şubat ayında, ikisi ise bu hafta açıldı. Bunlar en son kurumsal etkinlik planlama şirketinden geliyor Twitter’ı faturalandırdığı iddia edilen Blueprint Studios(Yeni bir sekmede açılır) İptal edilen bir etkinlik için vergi ve AI yazılım şirketi dahil yaklaşık 340.000 $ Twitter’ın borçlu olduğunu iddia eden Writer, Inc.(Yeni bir sekmede açılır) abonelik ücretleri için 220.000 doların üzerinde.

AYRICA BAKINIZ:

Jüri, dava davasında Elon Musk için karar verdi ve onu dolandırıcılıktan temize çıkardı

Bu ayın başlarında, birleşme ve satın alma firması Innisfree, Twitter’a dava açtı(Yeni bir sekmede açılır) yaklaşık 2 milyon doları ödemediği iddiasıyla. Musk anlaşmasından önce Twitter’a ve avukatına davayla ilgili danışmanlık sağlayan Analysis Group, ödemediği iddiasıyla dava açtı(Yeni bir sekmede açılır) 2 milyon dolardan fazla gün önce.

Plainsite’ye göre Aralık ayında Twitter, şirketin San Francisco’daki ev sahibi Columbia REIT ve özel jetler sağlayan Özel Jet Hizmetleri Grubu tarafından açılan davalarla sarsıldı.

Musk’ın geçen yıl Ekim ayında sosyal platform için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmadan bu yana devam eden en son bariz kuruş haberi. Bu hafta, Twitter çalışanları dahili Slack kanallarına erişemediklerini söylediler. Twitter, Slack’in faturasını ödemezken, hizmet görünüşe göre Slack tarafından değil, Twitter tarafından dahili olarak kapatıldı.

Teknory