En İyi Squarespace şablonları 2023: Bloglar ve daha fazlası için 15 tasarım

Eğer dinlediyseniz herhangi bir podcast, konuşmayı zaten biliyorsunuz: Squarespace, profesyonel görünümlü bir çevrimiçi varlık oluşturmayı kolaylaştıran, hepsi bir arada bir web sitesi oluşturucusudur. Sayısal olarak, bu ikinci en popüler web oluşturucu orada (Wix’ten sonra) ve üçüncü en popüler barındırma hizmeti (Wix ve Shopify’dan sonra), birden fazla destek 2,8 milyon canlı web sitesi yayınlandığı tarihte internette. […]

En İyi Squarespace şablonları 2023: Bloglar ve daha fazlası için 15 tasarım

Eğer dinlediyseniz herhangi bir podcast, konuşmayı zaten biliyorsunuz: Squarespace, profesyonel görünümlü bir çevrimiçi varlık oluşturmayı kolaylaştıran, hepsi bir arada bir web sitesi oluşturucusudur. Sayısal olarak, bu ikinci en popüler web oluşturucu orada (Wix’ten sonra) ve üçüncü en popüler barındırma hizmeti (Wix ve Shopify’dan sonra), birden fazla destek 2,8 milyon canlı web sitesi yayınlandığı tarihte internette.

Squarespace’in görmesinin başlıca nedenlerinden biri Bu başarı – peki, tüm bunların dışında Ira Glass anlatımlı reklam alanları — platformunda güzel bir siteyi çalışır duruma getirmek için herhangi bir web tasarımı veya kodlama deneyimine ihtiyacınız olmamasıdır. Sezgisel sürükle ve bırak yapı öğeleri ve çok çeşitli ultra modern şablonlarla, türünün en yeni başlayanlar için kolay araçlarından biridir.

Doğrusu, bir Squarespace sitesi tasarlamanın en zor kısmı genellikle bu şablonlardan birini seçmektir – platformun şu anda desteklenen iki yinelemesi olan Squarespace 7.0 ve 7.1 sürümlerinde 234 şablon vardır. Sizin için hangisini kullanacağınıza nasıl karar veriyorsunuz? yağlı boya portföyüsizin Tayvanlı-Amerikan yemek blogu, veya sizin için çevrimiçi mağaza havalı kız kot pantolon? (Bunların hepsi farklı türden web siteleridir. Squarespace ile yapılmışBilginize.)

Hadi içine girelim – ama önce hızlı bir başlangıç.

Neden Squarespace kullanmalıyım?

Hızlı ve kolay site tasarımının ardından Squarespace’in en iyi yanı, hepsi bir arada yaklaşımıdır: Planınız 7/24 müşteri desteği, web sitesi ölçümleri, SEO özellikleri, SSL güvenliği, sınırsız bant genişliği ve video depolama, tümü ayda 14 ABD Doları kadar düşük bir fiyata. (Bu arada, uzun vadeli bir planla giderseniz bu daha da ucuzlar.) Squarespace ayrıca hiçbir ek ücret ödemeden tam olarak yönetilen bulut barındırma ve ayrıca yıllık üyelik için kaydolursanız bir yıllık yeni bir özel alan adı sunar. . Başka bir sağlayıcı veya platformla başka bir şey ayarlamanıza gerek yok.

Tam olarak bir Squarespace şablonu nedir?

Bir Squarespace şablonu (veya teması), farklı renkler, sayfalar, yazı tipleri ve sürükle ve bırak ile özelleştirebileceğiniz önceden tasarlanmış, kullanıma hazır bir demo web sitesidir. eleman blokları metin, resimler, galeriler, düğmeler ve formlar gibi. Kare boşluk tarif eder “sitenizin tasarımına ilham vermeye yardımcı olacak bir başlangıç ​​noktası” olarak “[you] demo içeriğini kendi içeriğinizle değiştirerek özgün tasarımınızın yapısını koruyabilir veya sitenizin tasarımını tamamen değiştirip sıfırdan başlayabilirsiniz.”

Her şablon, Squarespace için özel olarak oluşturulmuştur; bu, onları WordPress, Wix veya diğer site oluşturma platformlarında bulamayacağınız anlamına gelir.

Squarespace şablonları mobil uyumlu mudur?

Tüm Squarespace şablonları daha en başından mobil cihazlar için optimize edilmiştir ve bu iki nedenden dolayı harikadır: Mobil uyumlu siteler tüm cihazlarda harika görünür ve söz konusu olduğunda Google’dan daha yüksek öncelik elde edin indeksleme ve SEO sıralamaları.

Squarespace sürüm 7.0’daki şablonlar, daha küçük cihazlarda etkinleştirilen ayrı mobil stillere sahipken, sürüm 7.1 muadilleri otomatik olarak mobil görünüme uyarlanır. (Bir saniye sonra bunlar hakkında daha fazla bilgi.) Sitenizi mobil uyumlu tutmak için Squarespace’in ipuçlarına göz atın(yeni bir sekmede açılır) inşa etmeye devam ederken.

Squarespace’in hangi sürümü daha iyi: 7.0 mı yoksa 7.1 mi?

2014 yılında başlatılan Squarespace sürüm 7.0, 91 şablonunu kategorilere ayırıyor(yeni bir sekmede açılır) temel yapıları ve işlevleri bakımından benzer şekilde kodlanmış şablon grupları olan belirli şablon “aileleri” içine. Her birinin kendi kuralları ve özelleştirme seçenekleri vardır.(yeni bir sekmede açılır), bu, belirli bir özelliğin peşindeyseniz bazen şablonları değiştirmeniz ve baştan başlamanız (ve içeriği kaybetme riskini almanız) gerektiği anlamına gelir. Örneğin, sonsuz kaydırma(yeni bir sekmede açılır) Farro’ya özeldir(yeni bir sekmede açılır) ve Skye(yeni bir sekmede açılır) şablon aileleri.

Squarespace, 2020’nin başlarında 7.1 sürümünün piyasaya sürülmesiyle bu zor ve hızlı sınıflandırmaları rafa kaldırdı. 143 yeni şablonunun tümü(yeni bir sekmede açılır) şimdi aynı özelliklere ve temel yapıya sahip aynı aileye ait, bu da daha kolay hale getiriyor site stillerini değiştir saniyeler içinde.

Bununla birlikte, Squarespace’in hiçbir sürümü diğerinden kesin olarak “daha iyi” değildir. Sürüm 7.1, özellikle Fluid Engine’in Temmuz 2022’de kullanıma sunulmasından bu yana tasarım sürecini agresif bir şekilde kolaylaştırdığından, muhtemelen platformda yeni olan kişiler için ideal bir seçimdir.(yeni bir sekmede açılır). (Bu, Squarespace’in gelişmiş düzen esnekliği için bir ızgara sistemi ve ek blok yerleştirme seçenekleri kullanan 7.1 siteleri için yeni nesil içerik düzenleyicisidir.(yeni bir sekmede açılır) — özellikle mobilde(yeni bir sekmede açılır).)

Bununla birlikte, daha önce bir Squarespace sitesi oluşturmuş olan kullanıcıların 7.0 sürümüne bağlı kalmak için hala iyi nedenleri olabilir – şablonları, henüz yenilerine eklenmemiş bazı gelişmiş özelliklere sahiptir. (Görmek: paralaks kaydırmasevgilinin özellikle popüler bir özelliği Salamura şablon ailesi 7.1 sürümünde eksik olan; insanlar vardı oldukça tuzlu onun hakkında.)

Bir uyarı: mümkün 7.0 ve 7.1 sürümleri arasında geçiş yapmak için genellikle tam yeniden inşa etmek ve sitenizin arama sıralamasını bozar. İşin iyi tarafı, Squarespace bir 14 günlük ücretsiz deneme böylece taahhütte bulunmadan önce ikisiyle de dolaşabilirsiniz.

Squarespace, WordPress’ten daha mı iyi?

Bu oldukça durumsal. WordPress, özelleştirme yelpazesinin her iki ucundaki insanlar için en iyisidir: Ücretsiz sürümü süper basit bir blog oluşturmak için kullanabilir veya birinci sınıf temalar ve onlarca binlerce eklentiler. İkincisinin kendi barındırma, güvenlik ve güncellemelerinizi yönetmeyi gerektirdiğini unutmayın; kodlama becerileriniz eşit değilse, bir geliştirici tutmanız da gerekebilir.

AYRICA BAKINIZ:

Squarespace ve WordPress: Hayalinizdeki site için en iyi web sitesi oluşturucu hangisi?

Squarespace’in şablonları, özel olarak oluşturulmuş bir WordPress sitesine göre daha az esnektir ve görsellere çok bağlıdır, ancak zaten bazı harika yerleşik özelliklere sahiptirler ve kapıdan çıkar çıkmaz oldukça şık görünürler – artı, tüm teknik angarya platform tarafından halledilir kendisi.

Squarespace ayrıca şunları da destekler: resmi entegrasyonlar Apple News (içeriğinizi çapraz yayınlamak için), Paypal (ödemeleri kabul etmek için) ve OpenTable (misafirlerin rezervasyon yapmasına izin vermek için) dahil olmak üzere belirli hizmetlerin yanı sıra birkaç düzine üçüncü taraf uzantılar. WordPress eklentileri kadar üretken olmasalar da, sizin ve kullanıcılarınızın ihtiyaçlarının çoğunu karşılayabilmelidirler, sorun değil.

Sizin için doğru Squarespace şablonunu nasıl buluyorsunuz?

Başlamak için şuraya gidin: Şablonlar sekmesi Aday havuzunuzu daraltmak için Squarespace’in web sitesine gidin ve kitaplığını Tür ve Konuya göre filtreleyin. Vahşi doğada nasıl görüneceğini görmek için gözünüze çarpan herhangi bir temanın “Önizleme” düğmesine tıklayabilirsiniz.

Squarespace, orada gördüğünüz demo içeriği yerine en sevdiğiniz renklere ve düzenlere dayalı bir şablon seçmenizi önerir: “Sitenizin stilini ve düzenini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, ancak zaten yakın olan bir tasarımla başlamayı daha kolay bulabilirsiniz. sitenizin nasıl görünmesini istediğinize bağlı” sayfa Yardım Merkezinde. “Örneğin, Dario tanıtım sitesi bir düğün için tasarlandı, ancak farklı bir etkinlik türü için LCV’leri kabul edecek veya yeni bir ürün lansmanı için ön sipariş toplayacak şekilde uyarlayabilirsiniz.”

Birinde karar kılmakta zorlanıyorsanız, şunu bilin: Çirkin bir Squarespace sitesi yapmak temelde imkansızdır ve yeterli zaman ve denemeyle, neredeyse tüm şablonları tam olarak vizyonunuza ve ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Ancak, belirli bir yönde bir dürtmeye ihtiyacınız olursa diye okumaya devam edin: Aşağıda, her türden site için en iyi 15 Squarespace şablonunu topladık.

Not: Önerilerimizin çoğu Squarespace 7.1 sürümündendir, ancak 7.0 sürümünden öne çıkmaya devam eden birkaç seçeneği serpiştirdik. Şablonlar buna göre etiketlenmiştir.

Teknory