Twitter, kuş logosunu öldürüyor ve yerine ‘X’ koyuyor

TL;DR Twitter, marka logosunu ünlü mavi kuştan X sembolüne değiştiriyor. Logo değişikliği çok yakında yürürlüğe girmelidir. Twitter CEO’su Linda Yaccarino’ya göre X, “sınırsız etkileşimin” geleceği olacak. Twitter, Elon Musk rejimi altında kendisini yeniden markalaştırıyor. Twitter’ın ikonik mavi kuş logosu, yakında Musk’ın birkaç saat önce açıkladığı “X” logosuyla değiştirilecek. X.com web sitesi de Twitter’a yönlendiriyor ve […]

Twitter, kuş logosunu öldürüyor ve yerine ‘X’ koyuyor

TL;DR

  • Twitter, marka logosunu ünlü mavi kuştan X sembolüne değiştiriyor.
  • Logo değişikliği çok yakında yürürlüğe girmelidir.
  • Twitter CEO’su Linda Yaccarino’ya göre X, “sınırsız etkileşimin” geleceği olacak.

Twitter, Elon Musk rejimi altında kendisini yeniden markalaştırıyor. Twitter’ın ikonik mavi kuş logosu, yakında Musk’ın birkaç saat önce açıkladığı “X” logosuyla değiştirilecek. X.com web sitesi de Twitter’a yönlendiriyor ve Musk’a göre yeni X logosu bugün bir ara Twitter’da yayınlanacak.

Musk’ın şaşırtıcı yeniden markalaşma duyurusuna aşağıdakiler de eşlik etti: birkaç tweet yakın zamanda atanan Twitter CEO’su Linda Yaccarino’dan. Yaccarino, X’in ses, video, mesajlaşma, ödemeler ve bankacılık merkezli sınırsız etkileşimin geleceği olduğunu söyledi.

“Yıllardır hem hayranlar hem de eleştirmenler Twitter’ı daha büyük hayaller kurmaya, daha hızlı yenilik yapmaya ve büyük potansiyelimizi gerçekleştirmeye itti. X bunu ve daha fazlasını yapacak. Hızlı özellik lansmanlarımız sayesinde X’in son sekiz ayda şekillendiğini görmeye başladık, ancak daha yeni başlıyoruz,” diye duyurdu Yaccarino.

Pazar günü Musk ayrıca Twitter’ın renk düzenini maviden siyaha değiştirmesinin uygun olup olmayacağını sormak için milyonlarca kullanıcıya anket yaptı. “Ve yakında Twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz” dedi.

Twitter, Musk’ın platformu devralmasından bu yana zaten “X Corp” adı altında faaliyet gösteriyor. Uzun süredir WeChat benzeri bir “süper uygulama” tasavvur ediyor ve X’in tam da bunu hedefliyor.

Şu anda Pazartesi sabahı ve Twitter’ın mavi kuşu hala çok canlı. Yeni X logolu geçişin ne zaman gerçekleşeceğini bekleyip görmemiz gerekecek.


Twitter, kuş logosunu öldürüyor ve yerine ‘X’ koyuyor

Teknory