Cumhuriyetçiler, Başkan Biden’a AI tarafından oluşturulan saldırı reklamı yayınladı

Başkan Joe Biden Salı günü yeniden seçilmek için resmen aday olduğunu açıkladı. Ve Cumhuriyetçilerin olay için hazır bir saldırı reklamı vardı. Reklam, her biri için şaşırtıcı görsellerle Biden’ı iç ve dış politikayla ilgili çeşitli olaylardaki suçluluğu nedeniyle yere seriyor. İzleyicilerin bilmesi gereken bir şey var: Videodaki görüntüler yapay zeka tarafından oluşturulmuştur. AYRICA BAKINIZ: ChatGPT, önemli […]

Cumhuriyetçiler, Başkan Biden’a AI tarafından oluşturulan saldırı reklamı yayınladı

Başkan Joe Biden Salı günü yeniden seçilmek için resmen aday olduğunu açıkladı. Ve Cumhuriyetçilerin olay için hazır bir saldırı reklamı vardı. Reklam, her biri için şaşırtıcı görsellerle Biden’ı iç ve dış politikayla ilgili çeşitli olaylardaki suçluluğu nedeniyle yere seriyor.

İzleyicilerin bilmesi gereken bir şey var: Videodaki görüntüler yapay zeka tarafından oluşturulmuştur.

AYRICA BAKINIZ:

ChatGPT, önemli gizlilik seçeneklerini sunar

Cumhuriyetçi Ulusal Komite’nin “Beat Biden” başlıklı videosunun başlığı Biden ile Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in 2024’te yeniden seçildiği bir senaryo hayal ediyor. Reklam, Biden ve Harris’in seçim günü zaferlerini kutlarken çekilmiş tamamen yapay zeka tarafından oluşturulmuş resimlerini gösteriyor.

Daha sonra, Çin’in Tayvan’ı işgal etmesi, ABD’de yüzlerce bölgesel bankanın kapanması ve San Francisco şehrinin suç nedeniyle kapatılması gibi, görünüşte Biden’ın seçim zaferinin getirdiği yapay zeka tarafından oluşturulan görsellerle bir dizi hayali olayı tasvir ediyor.

Cumhuriyetçiler, videonun tamamen Midjourney ve DALL-E gibi yapay zeka platformları tarafından oluşturulan görüntülerden derlendiğini saklamıyor. GOP’un YouTube sayfasındaki video açıklamasında “Joe Biden 2024’te yeniden seçilirse ülkenin olası geleceğine yapay zeka tarafından oluşturulan bir bakış” yazıyor. Görünüşe göre bu, tamamen yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülerle ilk kez bir siyasi reklam oluşturuluyor.

Tüm bu gösterişli yapay zeka kullanımı, görünüşe göre Biden yönetiminin gerçek politikalarını eleştirme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Cumhuriyet eleştirisi ise tamamen parti üyelerinin kendi hayallerinde var olan olaylar üzerinedir.

Teknory