Twitter yakında altın onay işaretini korumak için markalardan 1000 $ talep edebilir

Twitter, platformda altın doğrulama onay işaretlerini korumak için işletmelerden ve markalardan 1000 ABD Doları ücret almayı düşünüyor. The Information’dan yeni bir rapor(Yeni bir pencerede açılır) Cuma öğleden sonra açıklandı. Satış noktası tarafından elde edilen dahili belgelerde, Twitter ayrıca her bağlı hesap için ek 50 ABD Doları talep edecektir. Doğrulamalarını sürdürmek isteyen şirketler için yılda 12.000 […]

Twitter yakında altın onay işaretini korumak için markalardan 1000 $ talep edebilir

Twitter, platformda altın doğrulama onay işaretlerini korumak için işletmelerden ve markalardan 1000 ABD Doları ücret almayı düşünüyor. The Information’dan yeni bir rapor(Yeni bir pencerede açılır) Cuma öğleden sonra açıklandı. Satış noktası tarafından elde edilen dahili belgelerde, Twitter ayrıca her bağlı hesap için ek 50 ABD Doları talep edecektir. Doğrulamalarını sürdürmek isteyen şirketler için yılda 12.000 ABD doları, daha önce kötü aktörlerin kimliğe bürünme yapmasını engellemek için kullanılan ücretsiz bir araç olan bir özellik için maliyetli bir değişikliktir.

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra, bu fiyat değişikliğini ilk belirten(Yeni bir pencerede açılır) ve tweet’leri The Information’ın raporuyla aynı hizada. Fiyatlandırma hala kesinleşme aşamasında olduğundan ve değişikliğe tabi olduğundan, bu hareket için belirlenmiş bir tarih yoktur. Musk, Twitter Blue için kullanıcılardan ayda 8 ABD doları ücret talep etmeden önce, tepkilerin ardından fiyatı düşürmeden önce başlangıçta 19,99 ABD doları/aylık bir abonelik planladı, bu nedenle bir fiyat değişikliği emsali var.

Altın onay işareti, Aralık ayında “Kuruluşlar için Doğrulanmış” (eski adıyla Blue for Business) olarak kullanıma sunulan ve Twitter’a yeni eklenen bir özelliktir. Bu, Kasım ayındaki feci ilk lansmanının kimliğe bürünme endişeleri nedeniyle birçok markayı yabancılaştırıp platformdan uzaklaştırmasının ardından, Twitter Blue’nun site çapında yeniden lansmanının bir parçasıydı. İlk Twitter Blue lansmanı, 8 dolar ödemeye istekli herkesin doğrulanmasına izin verdi ve herhangi bir kimlik kontrolü gerektirmeden, birçok kullanıcının şirketler ve hükümet yetkilileri adına tweet atmasına kapı açtı.

AYRICA BAKINIZ:

Sürpriz? Elon Musk’ın 8 dolarlık Twitter Blue’su şu ana kadar çok para kazandırmadı.

Twitter, politikayı resmi olarak açıklamadı ve Mashable’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi. Plan devam ederse, geçen yıl Elon Musk’ın devralmasından bu yana platform için şaşırtıcı olmayan bir hareket olacaktır. Musk, Twitter’ı satın almadan önce uygulamadan para kazanmanın yollarını arayacağını belirtmişti. Geçerliliği sağlamak için bir kavram almak ve bunun için bir deste şarj etmek Musk’ın modeline uyuyor. Musk, toplu işten çıkarmalar, reklam geliri getirmedikleri için üçüncü taraf API’leri yasaklama ve maliyetli, reklamsız bir Twitter Blue abonelik katmanının olası tanıtımı gibi başka yollarla geliri artırmaya çalıştı.

Ek olarak Musk, Twitter’ın Coins ve bir içerik oluşturucu fonu gibi özellikler aracılığıyla içerik oluşturucuları telafi etmek istediğini belirtti. Ancak, şu anki haliyle Musk, henüz sözlerini yerine getirebilecek mali durumda olmayabilir. Belki işletmelerden gelen ayda 1000 dolar yardımcı olur.

Teknory