Facebook gizlilik anlaşması: Facebook’un size borcu olup olmadığını ve nasıl tahsil edeceğinizi öğrenin

24 Mayıs 2007 ile 22 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında Facebook kullanıyor muydunuz? Öyleyse, artık Facebook’un ana şirketi Meta olarak bilinen şirketin size borçlu olma ihtimali yüksektir! Ve kim bedava parayı geri çevirir, değil mi? İşte neler olup bittiği ve uygun olup olmadığınızı nasıl öğrenebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Yıllar içinde Meta, şirketin kullanıcı verilerinin kullanıcıların izni olmadan […]

Facebook gizlilik anlaşması: Facebook’un size borcu olup olmadığını ve nasıl tahsil edeceğinizi öğrenin

24 Mayıs 2007 ile 22 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında Facebook kullanıyor muydunuz?

Öyleyse, artık Facebook’un ana şirketi Meta olarak bilinen şirketin size borçlu olma ihtimali yüksektir!

Ve kim bedava parayı geri çevirir, değil mi? İşte neler olup bittiği ve uygun olup olmadığınızı nasıl öğrenebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Yıllar içinde Meta, şirketin kullanıcı verilerinin kullanıcıların izni olmadan üçüncü taraflarca erişilebilir olmasına izin verdiğini iddia eden Facebook kullanıcılarından epeyce dava ile karşı karşıya kaldı.

Nihayetinde birleştirilmiş olan bu davalar, toplu dava(yeni bir sekmede açılır), Facebook, kullanıcıların arkadaş verileri için de bu yetkisiz erişime izin verdi. Ayrıca davalar, Facebook’un kullanıcı verilerine erişimi olan üçüncü tarafları “yeterince izlemediğini” veya kurallarını uygulamadığını iddia ediyor.

Bu davalardan öne çıkan konulardan biri de Facebook’un izin verdiği verilerle ilgili. Cambridge Analyticaerişim için Donald Trump’ın kampanyasında çalışan, artık feshedilmiş bir veri analitiği firması.

Facebook gizlilik anlaşması ödeme ayrıntıları

Meta şimdi kabul etti yerleşmek(yeni bir sekmede açılır) toplu dava davası. Bunu yaparken, şirket yanlış bir şey yapmadığını kabul ediyor. Ancak anlaşmanın bir parçası olarak Meta, etkilenen kullanıcılara toplam 725 milyon dolar ödemeyi de kabul ediyor.

Buraya eklenecek bir ek, toplamın çeşitli yasal ve idari ücretleri de kapsadığıdır, bu nedenle kullanıcılara yapılan ödemenin toplamı önemli ölçüde daha az olacaktır. Ve elbette, kullanıcıların alacağı miktar, kaç kişinin uygun bir talepte bulunduğuna bağlı olacaktır.

Ama hey! Ne alırsan al, yine de bedava para!

Anlaşmadan nakit almak için 24 Mayıs 2007 ile 22 Aralık 2022 tarihleri ​​arasındaki uygun Facebook kullanıcıları şunları yapabilir: burada bir hak talebinde bulunun(yeni bir sekmede açılır). Kullanıcıların 25 Ağustos 2023’e kadar hak talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Ancak, uzlaşmaya itiraz eden ve bu sorunlar nedeniyle Meta’ya dava açmayı planlayan kullanıcıların, 26 Temmuz 2023’e kadar vazgeçmeleri ve bunu yapmaları gerekir. uzlaşma ve daha fazla yasal işlem haklarını da kaybederler.

Daha fazla bilgi isterseniz, toplu dava anlaşması için kurulan web sitesini ziyaret etmekten çekinmeyin. FacebookUserPrivacySettlement.com(yeni bir sekmede açılır).

Teknory