Vaadlerini yerine getiren 5 ChatGPT eklentisi

OpenAI nihayet ChatGPT’ye, birinci sınıf üretken yapay zeka tabanlı sohbet robotundan gerçekten yararlanmak için gerekli “gözleri ve kulakları” verdi. ChatGPT Plus aboneleri artık ChatGPT-4’ün yeteneklerini katlanarak genişleten 70’in üzerinde eklentiye erişebilir. Yeni özellik hala beta aşamasında ve bazı eklentilerin ilk etapta yapmak için tasarlandıklarını yapamayacaklarını gösteriyor. Mevcut olan ve haftalık olarak eklenen çok sayıda eklenti […]

Vaadlerini yerine getiren 5 ChatGPT eklentisi

OpenAI nihayet ChatGPT’ye, birinci sınıf üretken yapay zeka tabanlı sohbet robotundan gerçekten yararlanmak için gerekli “gözleri ve kulakları” verdi. ChatGPT Plus aboneleri artık ChatGPT-4’ün yeteneklerini katlanarak genişleten 70’in üzerinde eklentiye erişebilir. Yeni özellik hala beta aşamasında ve bazı eklentilerin ilk etapta yapmak için tasarlandıklarını yapamayacaklarını gösteriyor.

Mevcut olan ve haftalık olarak eklenen çok sayıda eklenti nedeniyle, hangi eklentilerin kullanılmaya değer olduğunu belirtmeyi ve gerçekten vaat ettiklerini yerine getirmeyi faydalı bulduk.

AYRICA BAKINIZ:

ChatGPT engellemesini dünyanın herhangi bir yerinden ücretsiz olarak kaldırma

kazıyıcı

Yeni ChatGPT eklentileri özelliğinin temel işlevlerinden biri, verileri yorumlamak ve analiz etmek için internete erişebilmesidir. Her eklentinin web’e bir şekilde erişme yeteneği vardır ve “Scraper” eklentisi, grubun açık ara en kullanışlısıdır. Bazı eklentiler, ChatGPT’nin internet erişimini nasıl kullandıkları konusunda son derece uzmanlaşmış olsa da, Scraper, onu beslediğiniz herhangi bir web sitesi URL’sinden bilgileri “kazıma” yeteneğiyle daha geniş bir şekilde çalışır.


Kredi: Ekran Görüntüsü / OpenAI

Sıyırıcı araç, gerçek web kazımayı içermez. Bunun yerine, ChatGPT tarafından kullanılan web kazıyıcı aracı, gerçek web siteleriyle etkileşime girmeden veya veri depolamadan web kazımanın sürecini ve sonuçlarını simüle eder. Ve ne diyorsa onu yapıyor. Bir haber makalesini daha küçük maddeler halinde özetlemeniz mi gerekiyor? Bunu yapabilir. Neyin trend olduğunu görmek için Reddit’in ana sayfasını incelemek ister misiniz? Bunu da yapabilir. Scraper’ın yapabilecekleri ve yapamayacakları tam olarak test edilmemiş olsa da, herhangi bir web sitesindeki bilgileri hızlı bir şekilde özetleyebilen kullanışlı bir araçtır. Hatta ona OpenAI’de bir Google arama bağlantısı verdim ve bana sayfadaki en iyi 6 arama sonucunu anında söyledi.

ChatGPT'nin ekran görüntüsü


Kredi: Ekran Görüntüsü / OpenAI

Ben zenginim

Açıkçası, “Zenginim” eklentisi, grubun en az yararlı olanlarından biridir ve onu “işe yaramaz” olarak adlandırmamak, cömert davrandığım anlamına gelir. Ancak bu, söz verildiği gibi çalışan ChatGPT eklentilerinin bir listesi olduğu için bundan bahsetmemek kabalık olur.

ChatGPT'nin ekran görüntüsü

“Başarın için tebrikler.”
Kredi: Ekran Görüntüsü / OpenAI

“Ben Zenginim”in yalnızca bir işlevi vardır: görüntü oluşturma. Açıldığında, kullanıcılar “Zenginim” tetikleyici ifadesiyle eklentiyi etkinleştirebilir ve eklenti “iamrich.jpg” görüntüsünü görüntüler. şuna bir gönderme gibi duruyor 2008’den aynı adlı kötü şöhretli iPhone uygulaması(yeni bir sekmede açılır) 999,99 dolara mal olan ve aynı zamanda görüntülemekten başka bir şey yapmayan aynı görüntü(yeni bir sekmede açılır). Hepsi bu kadar, ama en azından söz verdiği gibi tek kuruş ödemeden yapıyor ve bu yüzden saygı duyuyorum.

Oynatma listesi yapay zekası

Çalma listesi oluşturan bu ChatGPT eklentisi, iOS için kullanılabilen AI Playlist Maker uygulamasını temel alır. Eklenti ile istediğiniz kadar spesifik veya geniş olabilirsiniz ve anında zevkinize göre bir şeyler yaratacaktır.

Bununla birlikte, birkaç sınırlaması vardır. İlk olarak, yapay zekanın sizin için oluşturacağı çalma listelerinin sayısında bir sınır vardır. Belirli bir sınıra ulaştıktan sonra eklenti, yapay zekayı kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar için bir ödeme URL’si ve bir destek e-postası içeren bir hata kodu döndürür. Bu nedenle, birkaç kez ücretsiz olarak çalışır, ancak daha sonra size ayda 3,99 ABD doları abonelik satmaya çalışır ve Mashable olarak abone olmadığımız için abone deneyimini değerlendiremiyoruz.

İkincisi, parametrelerinizin ne kadar spesifik olduğuna bağlı olarak, yapay zekanın sizin için seçtiği oynatma listeleri bazen ChatGPT’den yapmasını istediğiniz şeyi göz ardı eder. Örneğin, ChatGPT’den bana “90’lar, 2000’ler ve bugünden şarkılar içeren 15 şarkılık bir R&B çalma listesi” vermesini istedim. PlaylistAI bana hızla bir şarkı listesi verdi. 20 Jay-Z ve Lil Wayne’den rap müziği içeren şarkılar – yakındı ama tam olarak istediğim şey değildi. Bununla birlikte, temel işlevsellik söz konusu olduğunda, söz verildiği gibi çalışır ve belirli bir havaya sahip bir oynatma listesi oluşturmak istiyorsanız, PlaylistAI başlamak için harika bir araçtır.

Spotify web uygulamasının ekran görüntüsü

Son baktığımda “Look At Me Now” bir R&B şarkısı değildi.
Kredi: Ekran Görüntüsü / Spotify

Apartman/Ev Arama

Bir apartman dairesi veya ev arıyorum yakında çökecek(yeni bir sekmede açılır) Emlak piyasası? ChatGPT, gelecekteki kiracılar için bir yığın farklı emlak eklentisi sunar. Hangi emlak şirketini sevdiğiniz konusunda özel bir tercihiniz yoksa, sunulan birkaç eklenti arasında pek bir fark yoktur.

Aynı parametreler göz önüne alındığında, kullandığım üç emlak eklentisi (Zillow, Zumper ve Rentable Apartments) amaçlandığı gibi çalıştı. Austin, Teksas’ta kendi fiyat aralığım dahilinde 4 yataklı, 3 banyolu bir ev aradım ve yapay zekalar istediğimi bir dereceye kadar yaptı. Rentable Apartments bana tam olarak istediğim şeye uyan tek bir birim gösterdi, ancak o resim sağlarken diğerleri sağlamadı. Üçlünün açık ara en iyisi, bana istediğim her şeyi ve ayrıca listede bağlantısı olmayan birimlerin bazı iyi yazılmış açıklamalarını veren Zillow’du.

ChatGPT'den ekran görüntüsü

Şu anda “Ev Avcıları” dönemimde.
Kredi: Ekran Görüntüsü / OpenAI

Tıpkı PlaylistAI gibi, bu eklentilerin güzelliği, kullanışlılıklarının temel yardımseverliklerinden gelmesidir. Temel olarak, Zillow eklentisi sizin için bir ev kiralamaz, ancak size başlangıç ​​için bir liste verir, bu da daire/ev arama yolculuğunuza başlarken çok zaman kazandırabilir.

Tic Tac Toe

Tamam, belki şu anda apartman aramak senin için çok stresli (benim için), bir oyuna ne dersin? ChatGPT eklentilerine yapılan en ilginç eklemelerden biri, kullanıcıların AI ile oyun oynama yeteneğidir. Şu an itibariyle, sunulan sadece üç oyun var. Bunlardan ikisi, sizi yapay zekanın ipuçlarını verdiği kelimeyi bulmanızla görevlendiren kelime tahmin oyunları, diğeri ise Tic Tac Toe – oldukça açıklayıcı.

ChatGPT ile çalışma şekli, yapay zekanın, kullanıcının girdiği sayıya göre ‘X’ ve ‘O’ ile 1-9 arasında bir görsel pano görüntüsü oluşturmasıdır. Üç zorluk ayarı vardır ve varsayılan tahta boyutu 3×3’tür. Eklenti 4×4, 5×5 ve 6×6 pano boyutları da sunar. Pano, siz ve yapay zeka her hamle yaptığınızda güncellenir.

ChatGPT'den ekran görüntüsü

Bir Tic Tac Toe oyununu yapay zekaya kesinlikle kaybetmedim.
Kredi: Ekran Görüntüsü / OpenAI

Birkaç tur oynadıktan sonra oyun şaşırtıcı derecede eğlenceli ve amaçlandığı gibi çalışıyor. Ve birkaç dakikalığına kendinizi meşgul etmekten başka herhangi bir işlevsel fayda sağlamasa da, bu küçük sohbet robotunun geçen Ekim’deki ilk çıkışından bu yana ne kadar yol kat ettiğini gösteriyor. Bu AI’lar kesinlikle hızlı büyüyorlar, değil mi?

Teknory