Ubisoft Yüzden Fazla Çalışanı İşten Çıkardı

Bugün Ubisoft, 2023’teki işten çıkarma dalgasına katılan en son geliştirici oldu. Buna göre IGNşirket toplam 124 çalışanını işten çıkardı. Bunlardan 98’i Kanada’da bulunuyordu. IGN Şirketin Kanadalı işgücünün kabaca %2’si olduğu hesaplanıyor. Kesintiler arasında idari ve BT çalışanları da vardı; bunların bir kısmı aşağıdaki şovlarda çalışan bir şirket olan Hybride VFX stüdyosunda çalışıyordu. Ahsoka Ve Mandaloryalı. […]

Ubisoft Yüzden Fazla Çalışanı İşten Çıkardı

Bugün Ubisoft, 2023’teki işten çıkarma dalgasına katılan en son geliştirici oldu. Buna göre IGNşirket toplam 124 çalışanını işten çıkardı. Bunlardan 98’i Kanada’da bulunuyordu. IGN Şirketin Kanadalı işgücünün kabaca %2’si olduğu hesaplanıyor. Kesintiler arasında idari ve BT çalışanları da vardı; bunların bir kısmı aşağıdaki şovlarda çalışan bir şirket olan Hybride VFX stüdyosunda çalışıyordu. Ahsoka Ve Mandaloryalı.

Şirket, “Bunlar hafife alınan kararlar değil ve bu geçiş sırasında Ubisoft’tan ayrılacak meslektaşlarımıza kapsamlı destek sağlıyoruz” dedi. IGN Ve Benim şehrim. “Ayrıca şirkete yaptıkları katkılardan dolayı onlara sonsuz minnettarlığımızı ve saygımızı da paylaşmak istiyoruz. Bu yeniden yapılanma üretim ekiplerimizi etkilememektedir.” Kotaku tarafından elde edilen başka bir alıntı, işten çıkarmaların Ubisoft’un “kaynaklarını uzun vadede daha sürdürülebilir olacak şekilde optimize etmesine” olanak sağlayacağını iddia ediyor.

Bu haber, Assassin’s Creed Mirage, The Crew: Motorfest ve Just Dance 2024 dahil olmak üzere Ubisoft’un birçok büyük oyununun çıktığı bir yılın ardından geldi, ancak bu, bu yıl birçok oyunu iptal etmelerine ve Skull and Bones’u tekrar ertelemelerine rağmen… . Şirketteki huzursuzluk da devam ediyor: Eylül ayında, IGN yaygın hayal kırıklığı bildirdi Çalışanlar aniden yüz yüze çalışma koşullarına dönmeye çağrıldıktan sonra.

Ubisoft artık geçen yıl insanları işten çıkaran şirketlerin maalesef uzun listesinde Bungie, Media Molecule, Telltale Games, Team17, Epic Games, Naughty Dog, Microsoft ve daha birçok şirkete katılıyor.

[Sources: IGN, Kotaku]

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow