Unreal Engine 5’te Yerleşik CD Projekt Red Tarafından Açıklanan The Witcher Remake

The Witcher’ın yeniden çevrimi geliyor. Yayıncı CD Projekt Red, bir tweet’te, 2007 karanlık fantezi RPG’sinin Unreal Engine 5 kullanılarak sıfırdan yeniden inşa edildiğini doğruladı. Elbette, CD Projekt Red, bu ayın başlarında düzenlenen Grup Stratejisi Güncelleme akışı sırasında ortaya çıktığı gibi, önümüzdeki birkaç yıl içinde evreni beş yeni oyunla genişletmeye çalıştıkları için tam yaratıcı denetim sağlayacaktır. […]

Unreal Engine 5’te Yerleşik CD Projekt Red Tarafından Açıklanan The Witcher Remake

The Witcher’ın yeniden çevrimi geliyor. Yayıncı CD Projekt Red, bir tweet’te, 2007 karanlık fantezi RPG’sinin Unreal Engine 5 kullanılarak sıfırdan yeniden inşa edildiğini doğruladı. Elbette, CD Projekt Red, bu ayın başlarında düzenlenen Grup Stratejisi Güncelleme akışı sırasında ortaya çıktığı gibi, önümüzdeki birkaç yıl içinde evreni beş yeni oyunla genişletmeye çalıştıkları için tam yaratıcı denetim sağlayacaktır. Şirket şimdi tam teşekküllü bir hikaye odaklı açık dünya oyunu olan “Canis Majoris” kod adının The Witcher yeniden çevrimine atıfta bulunduğunu doğruladı.

Duyurunun bir parçası olarak CD Projekt Red şunları söyledi: “Bunu doğru yapmak istiyoruz, bu yüzden lütfen sabırlı olun – daha fazla ayrıntı paylaşana kadar biraz zaman alacak.” Stüdyo daha önce Cyberpunk 2077’nin aceleye getirilmesi nedeniyle tepkiyle karşı karşıya kaldı ve bu da sonunda PS4’te satıştan çekilen bir araba karışıklığına neden oldu.

Orijinal The Witcher oyunu, 15 yıl önce 26 Ekim’de piyasaya sürüldü ve hafızasını geri kazanma arayışında olan hırçın canavar avcısı Geralt of Rivia’nın başrolündeydi. Andrzej Sapkowski’nin fantastik kitap serisine dayanarak, o zamanlar RPG’lerde nadir görülen omuz üstü bir görünüm de dahil olmak üzere üç kamera görüntüsü sundu. Ve 2007’de yayınlanan başlık bir Enhanced Edition alırken, bu, CD Projekt Red’in bir tanesini tamamen yeniden inşa ettiği ilk sefer olacak.

Cyberpunk 2077 PS4 İncelemesi: Bulanık, Buggy, Kırık

Stüdyo başkanı Adam Badowski, “The Witcher, CD Projekt Red için bizim için her şeyin başladığı yer” dedi. Blog yazısı. “Şimdiye kadar yaptığımız ilk oyundu ve o zaman bizim için büyük bir andı. Bu yere geri dönmek ve oyunu gelecek nesil oyuncuların deneyimlemesi için yeniden yapmak, daha büyük olmasa da aynı derecede büyük hissettiriyor. ” Ayrıca, Fool’s Theory’deki geliştiricilerin önceki The Witcher oyunlarında yer aldıklarını ve kaynak materyali onurlu bir şekilde yeniden birleştirme konusunda onlara güvendiğini belirtiyor. Stüdyo daha önce Hellblade: Senua’s Sacrifice, Baldur’s Gate III ve Outriders’a katkıda bulundu.

Bu ayın başlarında CD Projekt Red, The Witcher serisinde önümüzdeki yıllarda yalnızca bu seriye bağlı kalacaklarını belirten dört yeni oyun duyurdu. Planlar, çevrimiçi çok oyunculu odaklı bir Sirius olan Polaris kod adlı yeni bir üçlemeyi ve şimdi The Witcher’ın yeniden çevrimi olduğu onaylanan Canis Majoris’i içeriyordu. Yayıncı, bu yılın başlarında söz konusu üçlemenin ilkini daha önce açıklamıştı ve Epic Games ile yeni, uzun vadeli ortaklığı sayesinde Unreal Engine 5 için şirket içi RED Engine araç setinden vazgeçeceğini de sözlerine ekledi. Daha önce de belirtildiği gibi, aynı araç seti The Witcher remake için de kullanılacak.

CD Projekt Red ayrıca, “Orion” kod adlı bir devam filmi sunarak geleceğin distopik Cyberpunk 2077 evrenini genişletmeyi planlıyor. Proje hala erken geliştirme aşamasında ve “Cyberpunk serisini daha ileriye götürmeyi ve bu karanlık geleceğin evreninin potansiyelinden yararlanmaya devam etmeyi” hedefliyor.

PC, PS5 ve Xbox Series S/X’te piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz, ancak The Witcher remake ile ilgili daha fazla ayrıntı zamanla ortaya çıkacaktır. Bu arada CD Projekt Red, The Witcher 3: Wild Hunt’ın PS5 ve Series S/X sürümlerini bu yıl içinde teslim etmeyi planlıyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Teknory