Cyberpunk 2077: Phantom Liberty’nin Skoru Arkasındaki Ekip Nasıl Bir Casus-Gerilim Film Müziği Oluşturdu?

Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red, Netflix ve Milan Records sonunda oyunu yayınladı. Siberpunk: Edgerunner’lar Franz Ferdinand’ın tema şarkısı “This Fire” da dahil olmak üzere film müziği. film müziğinde ayrıca Dawid Podsiadło’nun “Let You Down” adlı çıkış şarkısı ve besteci Akira Yamaoka’nın “Whatever It Takes” gibi sınırlı seri anime boyunca çalan diğer şarkıları da yer […]

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty’nin Skoru Arkasındaki Ekip Nasıl Bir Casus-Gerilim Film Müziği Oluşturdu?

Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red, Netflix ve Milan Records sonunda oyunu yayınladı. Siberpunk: Edgerunner’lar Franz Ferdinand’ın tema şarkısı “This Fire” da dahil olmak üzere film müziği. film müziğinde ayrıca Dawid Podsiadło’nun “Let You Down” adlı çıkış şarkısı ve besteci Akira Yamaoka’nın “Whatever It Takes” gibi sınırlı seri anime boyunca çalan diğer şarkıları da yer alıyor. Besteci Marcin Przybyłowicz ve PT Adamczyk’in müziklerini de içeren film müziği bugün yayınlanmaya hazır ancak CDPR, 2024’ün başlarında çıkacak bir plak yayınını açıkladı; ön siparişler artık açık.

Serbest bırakılması Edgerunner’lar film müziği, Phantom Liberty skorunun standart sürümü ve Deluxe Sürüm sürümünün yanı sıra Cyberpunk 2077: Phantom Liberty’nin geçen ayki çıkışını takip ediyor. Şunu dinleyebilirsiniz: Phantom Liberty lüks film müziği burada ve Edgerunner’lar film müziği burada.

Günümüzün müzik merkezli haberlerine eşlik etmek üzere CDPR bestecileri PT Adamczyk ve Jacek Paciorkowski ile Cyberpunk 2077’nin müzikleri ve Phantom Liberty genişletmesi hakkında konuştuk. Edgerunner’lar film müziği ve çok daha fazlası.

CDPR, Cyberpunk 2077 Evreninin Müziğini Nasıl Yarattı?

Adamczyk ve Paciorkowski ile konuşmam çoğunlukla Phantom Liberty hakkındaydı ve Edgerunner’lar onlarla Cyberpunk 2077 hakkında konuşmadığım için bu evrenin müziğine ilk nasıl yaklaştıklarını merak ediyordum. Adamczyk, bunun köklerinin ağırlıklı olarak 1980’lerin müziğine dayandığını düşündüğü Cyberpunk’ın yönünü alıp 1990’lara taşımakla ilgili olduğunu söylüyor.

Adamczyk, The Prodigy ve Avrupa’nın tekno müziği gibi Birleşik Krallık merkezli ilham kaynağına dikkat çekerek, “Partogramımızda bu tür bir üstünlük istiyorduk ve bu tür bir üstünlük birçok farklı anlama gelebilir, ancak bizim için bu, içinde büyüdüğümüz müzikti” diyor. 90’ların sonundaki sahne. “İlk başta biraz kısıtlayıcı olabilir çünkü her zaman yerde dörtlü davul çalarak incelikli olmak ve bazı şeylerin altını çizmek çok zor, ama bu bizim türe damga vurma yolumuzdu. bir bütün olarak ve siberpunk konusundaki yaklaşımımızı gerçekten farklılaştırıyor [the genre] halihazırda ortaya çıkmış olanlardan ve geçmişte çok iyi yapılmış olanlardan.”

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty Müzik Müzik Edgerunners Besteciler CD Projekt Kırmızı CDPR

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty bestecisi PT Adamczyk

Phantom Liberty’nin müziklerini geliştirme zamanı geldiğinde Adamczyk sürecin oldukça farklı olduğunu, yani müzik ekibinin oyunun anlatım yönetmeni Igor Sarzynski ile konuşarak başladığını söylüyor. Phantom Liberty hikayesinin tamamını, Solomon Reed, Somi ve Başkan Rosalind Myers gibi karakterlerin neler yaşayacağını ve daha fazlasını özetledi. Adamczyk, Cyberpunk 2077 skorunun oyunun gelişimi ve hikayesiyle birlikte yazıldığını, oysa CDPR’de Phantom Liberty’nin zaten planlandığını söylüyor.

“Bu bizim kişisel olarak Reed ve Somi arasındaki ilişkiye gerçekten odaklanmamızı ve bunu tüm müzik için bir temel olarak görmemizi sağladı çünkü benim bakış açıma, müzikal bakış açısına göre, temelde bu yolculuğa Somi ile çıktığımızı söyleyebilirim. , V ve Reed bir arada ve hikayenin ana kalbi de bu” diyor. “Casus gerilim filmi olayı elbette var ama süslü kıyafetler gibi ve bunun altında da Somi ilişkisi var.”

Paciorkowski, Phantom Liberty’nin müziklerinin casus gerilim yönünü yaratmanın oldukça kolay olduğunu çünkü Adamczyk ve ekibin geri kalanının bu dünya müziğinin temelini zaten oluşturduğunu söylüyor. Benim için Dawid Podsiadło’nun Phantom Liberty tema şarkısı “Phantom Liberty”, klasik bir James Bond şarkısını neredeyse Cyberpunk benzeri bir yorumla “casus gerilim” diye bağırıyor. Ekip, bunun film müziğindeki en öne çıkan casus gerilim şarkısı olduğunu belirterek aynı fikirde, ancak Paciorkowski, şarkı yazımına ve bestelemeye, 1960’ların ve 70’lerin vintage orkestrasını ve caz şarkılarını, daha önce duyulanlar gibi kullanabilecek “casus gerilim” ile yaklaşmadığını söylüyor. 007 akılda kalan filmler. Bunun yerine sadece karakterlerin ilişkisi hakkında yazdı.

Bu karakterlere gelince, Adamczyk ve Paciorkowski, Somi ile Reed arasındaki ilişkiyi “soğuk bir trajedi duygusu” olarak tanımlıyor.

Adamczyk, “Bu, ifade edildiği şekliyle operasyonel bir şey değil” diyor. “Oldukça incelikli, bu harika çünkü çok fazla diyalog çalışabiliyorsunuz ve oyunda çok fazla diyalog var. [but] ayrıca çözülmemiş olma hissi de var.”

Phantom Liberty skorunu yazarken düşündüğü şeyin bu olmadığını, daha ziyade skorun ana ipuçlarından birkaçını yazdıktan sonra fark ettiği bir şey olduğunu söylüyor. Sonuçta Somi ve Reed’in bir zamanlar arkadaş olduklarını ve Phantom Liberty sırasında bulundukları durumda olmamalarını dilediklerini göstermek istedi. “Fakat geçmişi ve bu ikisinin geçmişte nasıl olduğunu unutmak zor ve bence farklı koşullar altında muhtemelen farklı davranırlardı.”

Adamczyk, Somi ve Reed’in ilişkilerinin, her şeyin farklı olmasını isteseler bile, nasıl gitmesi gerektiğinin bir göstergesi olarak Podsiadło’nun “Phantom Liberty” şarkısının “Lütfen bana demiri getirdiğini söyle” sözüne işaret ediyor.

Adamczyk bana ekibin Podsiadło’dan Phantom Liberty film müziğine katılmasını istediğini çünkü sesinin hem “erkeksiliği” hem de erkeksiliği “büyük kırılganlıkla” harmanladığını söyledi ve bu kesişimin, Podsiadło ile ilişkilendirdiğimiz “casus” müziğin köklerine işaret ettiğini belirtti. günümüzün türü.

Sürecin başka bir yerinde Paciorkowski, Phantom Liberty’den Kurt Hansen ve Myers’ın müzikal ipuçlarına daha çok odaklandığını söylüyor. “Hansen kesinlikle daha kolaydı çünkü bu çok açık, değil mi? O bir haydut, bu yüzden onu ekranda daha da havaya uçurmak için sese ağırlık ve açgözlülük katmak gerekiyordu” diyor. “Ve Myers’la durum biraz daha çetrefilliydi çünkü bir yandan iyi niyetli biri gibi görünüyor ama yine de ona tam anlamıyla güvenmiyorsunuz. Yani tüm mesele o belirsizlik notunu eklemekti.”

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty Müzik Müzik Edgerunners Besteciler CD Projekt Kırmızı CDPR

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty bestecisi Jacek Paciorkowski

Cyberpunk 2077’den Phantom Liberty’ye kadar müzikal bir geçiş çizgisi çizen ipuçları ve temel çabalar da onlara yardımcı oldu. Edgerunner’larAkira Yamaoka’nın Adaczyk ve CDPR müzik ekibinin işbirliğiyle bestelediği şarkı.

“Kelimeleri kelimelere dökmek istemiyorum [Yamaoka’s] ağız ama şunu söyleyebilirim ki, skoru oluşturmak için anahtar bileşen ve anahtar faktör Edgerunner’lar Adamczyk bana şöyle diyor: “Fikri mülkiyetin kimliğini sağlam tutmaktı. Daha önce de söylediğim gibi, Cyberpunk türüne gerçekten kendi bakış açımızı kazandırmak istedik ve bu konuda gerçekten güçlü duygulara sahibiz. Bu, Cyberpunk’ın CDPR sürümü olarak ortaya koymak istediğimiz ses, dolayısıyla temel oyundan ipuçlarını kullanıyoruz [in Edgerunners]”

Adamczyk ve Paciorkowski ile konuşmamı CDPR’deki işlerini merak ederek bitirdim; gerçek işleri veya unvanlarını değil, daha ziyade stüdyo için şirket içi besteciler olduklarını merak ettim. Burada epeyce video oyunu müziği dinledim oyun Bilgilendirici ve benim kişisel zamanımda, stüdyoların ve şirketlerin serbest çalışan bestecileri veya tamamen bağımsız bestecileri sözleşmeler vb. yoluyla işe alması daha olağandır. Besteci müziği yazıyor, oyun piyasaya sürülüyor ve ikisi kendi yollarına gidiyor. Ancak CDPR vakasında Adamczyk, Paciorkowski ve ekibin geri kalanı stüdyonun çalışanları.

Adamczyk, “Dürüst olmak gerekirse her gün kendimi çimdiklemek zorunda kalıyorum” diyor. “Sanırım oyun endüstrisinde bu böyleydi. Yirmi, otuz yıl önce, sanırım birçok stüdyonun kendi bünyesinde bestecileri vardı ama sonra endüstri büyüdü. Ve bazı nedenlerden dolayı, büyük stüdyoların çoğu bir nevi müzik ekibini bıraktılar. Bir müzik ekibiniz olmadığında bu bir nevi kaçırılmış bir fırsattır.”

Teams ve Zoom toplantılarının veya resmi olarak planlanmış tartışmaların (sigara molaları, öğle yemeği ve daha fazlası) dışında gerçekleşen işbirlikçi çalışmalara dikkat çekiyor. Adamczyk, bu gayri resmi sohbetlerden öğrendiği ve daha sonra müziğe uygulayabileceği bilgilerin “müziği oyunun dokusunun bir parçası haline getirmeye yardımcı olduğunu” söylüyor.

Paciorkowski, CDPR’de çalışmanın, özellikle de Phantom Liberty skoru gibi projelerde çalışmanın “piyangoyu kazanmışım gibi hissettirdiğini” ekliyor.

“Serbest çalışan olduğunuzda aslında tüm süreçten oldukça uzaklaşmış olursunuz” diyor. “[We] Müzik açısından sahnenin son şekli hakkında daha bilinçli kararlar verebiliyoruz, yani evet, şirket içinde çalışmak daha iyi yazmanızı sağlayan bir avantaj.”


Phantom Liberty’nin müziklerinin standart ve deluxe sürümleri yayın olarak mevcuttur. Edgerunner’lar film müziği de bugünden itibaren yayınlanmaya hazır ve 2024’ün başlarındaki vinil sürümü için ön siparişler açık.

Daha fazlası için okuyun oyun Bilgilendiricisi’ Cyberpunk 2077’yi inceleyin ve ardından okuyun oyun Bilgilendiricisi Phantom Liberty incelemesi. Bundan sonra oku oyun Bilgilendiricisi spoiler içermeyen Phantom Liberty ipuçları ve püf noktaları ve ardından yapım aşamasında olan canlı aksiyon Cyberpunk serisi hakkındaki bu hikayeye göz atın.


Cyberpunk 2077: Phantom Liberty’yi oynadınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bunun hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Teknory