Valve, Steam Deck 2 için bir “yol haritasına” sahip olduğunu söylüyor

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Donanımla ilgili geçmiş geçmişine rağmen Valve, Steam Deck’e olan bağlılığını yeniden teyit ediyor. Valve, önümüzdeki iki veya üç yıl içinde Steam Deck 2’yi piyasaya sürmeyi umduğunu söyledi. Valve farklı renklerde Steam Desteleri yapmayı düşünüyor. Geçen hafta Valve, Steam Deck’in OLED versiyonuyla bizi şaşırttı. Orijinal elde taşınır cihaza göre pek […]

Valve, Steam Deck 2 için bir “yol haritasına” sahip olduğunu söylüyor

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Donanımla ilgili geçmiş geçmişine rağmen Valve, Steam Deck’e olan bağlılığını yeniden teyit ediyor.
  • Valve, önümüzdeki iki veya üç yıl içinde Steam Deck 2’yi piyasaya sürmeyi umduğunu söyledi.
  • Valve farklı renklerde Steam Desteleri yapmayı düşünüyor.

Geçen hafta Valve, Steam Deck’in OLED versiyonuyla bizi şaşırttı. Orijinal elde taşınır cihaza göre pek çok açıdan bir gelişme olsa da, hiçbir şekilde mevcut donanımın devamı niteliğinde değildir. Ancak Valve, bunun Steam Deck’e bağlı olduğunu ve bir devam filminin yolda olduğunu bilmenizi istiyor.

ile yapılan bir röportajda AksiyosDonanım tasarımcısı Yazan Aldehayyat, yayına Valve’ın Steam Deck 2’yi kesinlikle takip edecekleri bir şey olarak gördüğünü söyledi. Aldehayyat, “Steam Deck 2.0’ın gerekli olduğunu düşünüyoruz” dedi. “Steam Deck OLED gerekliydi. Önümüzde bir yol haritası varmış gibi hissediyoruz.”

Diğer Valve çalışanlarıyla yapılan önceki röportajlara dayanarak Valve’ın Steam Deck 2 yapmayı planladığını zaten biliyorduk. Ancak bu yeni borsada Valve sisteme olan bağlılığını yeniden teyit ediyor. Valve esas olarak bu özel ürüne uzun vadede yatırım yaptığını doğruluyor.

Tasarımcı Lawrence Yang, yeni nesil donanım için şunları söylüyor: “Gerçekten nesiller arası bir artış olmasını istiyoruz.” Şu anda performans artışı sağlayabilecek çipler mevcut ancak Yang, bu çiplerin elde taşınan bir cihazda pek işe yaramayacağına dikkat çekiyor. Ancak Yang bunun önümüzdeki iki veya üç yıl içinde değişeceğine inanıyor.

Daha acil bir şeye gelince, şirketin farklı renkli Steam Desteleri yapmayı düşündüğü bildirildi. Bunlardan ilki, turuncu vurgulara sahip sınırlı sayıda üretilen bir Steam Deck olabilir.

Valve söz konusu olduğunda şirketin bir ürünü piyasaya sürdükten sonra yeni ilgi alanlarına yönelme geçmişi var. Dolayısıyla bu yeniden doğrulama Steam Deck hayranlarına güven verici olmalı.

Valve, Steam Deck 2 için bir “yol haritasına” sahip olduğunu söylüyor

Teknory